Pompy ciepła dostępne na liście ZUM
Więcej niż sądzisz
Czyste Powietrze 3.0
Po prostu Dimplex bliżej Ciebie
Pakiety z pompami ciepła
Dynamiczny rozwój naszej firmy możliwy jest dzięki entuzjastycznemu podejściu we wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań. Jednak nasza koncepcja rozwoju, podporządkowana jest przede wszystkim potrzebom naszych Klientów, którzy od zawsze byli w centrum naszej uwagi. Między innymi, właśnie dlatego uczestniczymy w wielu wydarzeniach, zarówno tych bezpośrednio dotyczących dziedzin, w których się poruszamy, jak i tych nieco mniej związanych z naszą branżą. Zapraszamy więc do zapoznania się z wydarzeniami ze świata Dimplex i nie tylko – najciekawsze prezentujemy poniżej.
Efektywne wykorzystanie energii jest jednym z najbardziej aktualnych tematów w dziedzinie ogrzewania i chłodzenia. Wśród energooszczędnych systemów instalowanych w nowoczesnym budownictwie, bez wątpienia największą przyszłość mają urządzenia oparte na odnawialnych źródłach energii. Najbardziej wydajne z nich to pompy ciepła. Jednak naprawdę wydajny system, oprócz samej pompy ciepła, potrzebuje odpowiednio dobranych, pozostałych elementów instalacji, dlatego w ofercie Dimplex znajdują się zestawy fabryczne i atrakcyjne cenowo pakiety z pompami ciepła. Nasza oferta pakietowa jest niezwykle bogata i gotowa sprostać najbardziej wymagającym oczekiwaniom dotyczącym energooszczędnej instalacji. Wybierając systemy Dimplex wykorzystujesz, nie tylko najwyższej jakości pompy ciepła, ale również doskonały osprzęt, dobrany przez najlepszych fachowców w branży!
Na tegorocznych targach ISH 2019 we Frankfurcie, firma Glen Dimplex Thermal Solutions zaprezentowała rodzinę System M rozszerzoną o nowe modele linii: System M Pure, Compact Plus i Comfort Plus. Oprócz tego zaprezentowano całkowicie nowy System M Air – moduł kontrolowanej wentylacji z odzyskiem ciepła do integracji z pompami ciepła System M, a także praktyczną nowość – konsolę ścienną do montażu jednostki zewnętrznej System M. Rodzina pomp ciepła System M zrewolucjonizowała tradycyjny sposób myślenia o pompach ciepła przenosząc ją na najwyższy poziom technologiczny i designerski. Obecnie System M wzbogacony o nowe urządzenia to zintegrowany i połączony system modułowy, który służy do: grzania, chłodzenia, przygotowania ciepłej wody użytkowej oraz kontolowanej wentylacji z odzyskiem ciepła.
System M, wielokrotnie nagradzane pompy ciepła zachwycają, nie tylko wyjątkowymi cechami technologicznymi, najwyższą jakością „Made in Germany”, czy wysoką wydajnością, ale również unikalną i przemyślaną konstrukcją. System M to już ikona stylu wśród pomp ciepła, które dzięki modułowej budowie są bardzo łatwe w instalacji, pozwalają zaoszczędzić nawet połowę czasu montażu, eliminując przy tym ryzyko ewentualnych błędów. Ta modułowa konstrukcja umożliwia również konfigurację niestandardową, by w ten sposób zaspokoić bardzo indywidualne potrzeby użytkowników. System M zajmuje bardzo mało miejsca i jest niezwykle cichy, co więcej, w nowym wydaniu są to jedyne pompy ciepła na rynku, które umożliwiają: grzanie, chłodzenie oraz wentylację z odzyskiem ciepła w jednym systemie. Tym samym System M zapewnia nie tylko komfortową temperaturę w pomieszczeniach, ale także dostarcza świeże powietrze i to o każdej porze roku. Nic więc dziwnego, że te wyjątkowe pompy ciepła zdobywają coraz większą popularność wśród instalatorów i deweloperów.
System M dostępny jest w 3 liniach urządzeń: Pure, Compact Plus i Comfort Plus oraz uzupełniony o całkowicie nowy moduł wentylacyjny z odzyskiem ciepła: System M Air, przeznaczony do integracji z wszystkimi wariantami rodziny pomp ciepła System M.
System M Pure
System M Pure to linia pomp ciepła dostępna w podstawowej wersji i jest to jedna z najmniejszych kompaktowych pomp ciepła na rynku. Doskonałe urządzenie dla każdego, kto chce się skupić na kluczowych funkcjach, ale bez kompromisu w kwestii jakości, wydajności technicznej i obsługi. Koncepcja: redukcja konstrukcji do niezbędnego poziomu, ale przy zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań technicznych. System M Pure dostępny jest o mocy 6 kW i wyposażony w 180-litrowy zasobnik c.w.u., dedykujemy go do mniejszych obiektów o powierzchni do ok. 150 m². Wyróżniającą i celowo zaprojektowaną cechą System M Pure jest jego sterowanie – odbywa się ono wyłącznie za pomocą smartfonu/tabletu i aplikacji GDTS Home app.
Nie tylko dla purystów: System M Pure ze zintegrowanym zasobnikiem c.w.u. (poj. 180 l) zachwyca czystym, minimalistycznym wzornictwem i niewielkimi wymiarami, jego sterowanie odbywa się wyłącznie za pomocą smartfonu.
System M Compact Plus
Doskonały wybór do obiektów i domów jednorodzinnych o powierzchni do ok. 200 m², dostępny o mocy w zakresie: 4-6 kW i wyposażony w 180-litrowy zasobnik c.w.u. System M Compact Plus wyposażony jest w najnowszą technologię inwerterową, która sprawia, że moc pompy ciepła jest zawsze elastycznie dopasowywana do zapotrzebowania na ciepło obiektu. Cecha ta jest to szczególnie zauważana w zimne dni – urządzenie dostosowuje moc w sposób ciągły, więc zawsze osiąga żądaną temperaturę pomieszczenia przy możliwie najmniejszym zużyciu energii. Takie rozwiązanie pozwala uniknąć ciągłego włączania i wyłączania pompy, a rezerwa mocy znacznie skraca fazę podgrzewania wody, zapewniając wyższy komfort przygotowania ciepłej wody. Za sterowanie odpowiedzialna jest nowoczesna automatyka z intuicyjnym, dotykowym panelem sterowania oraz aplikacją GDTS Home app na urządzenia mobilne.
Wyposażony w moc grzewczą 4-6 kW i najnowszą technologię inwerterową: System M Compact Plus z intuicyjnym sterowaniem za pomocą panelu dotykowego oraz aplikacji GDTS Home app i smartfonu lub tabletu.
System M Comfort Plus
Inteligencja i wydajność to cechy wyróżniające System M w linii Comfort Plus. To doskonała pompa ciepła przede wszystkim do nowego budownictwa lub domów energooszczędnych o powierzchni do ok. 300 m². Oczywiście można ją również zastosować do zmodernizowanych, starszych obiektów i w ten sposób zapewnić zrównoważone pod względem środowiskowym, wydajne ogrzewanie, przygotowanie ciepłej wody, czy wentylację. System M Comfort Plus dostępny jest o mocy w zakresie 9-16 kW z wykorzystaniem technologii inwerterowej i posiada możliwość integracji zasobnika c.w.u. o pojemności 220 lub 355 litrów. Za sterowanie odpowiedzialna jest nowoczesna automatyka z intuicyjnym, dotykowym panelem sterowania oraz aplikacją na urządzenia mobilne GDTS Home app. Opcjonalnie dostępne są: funkcja chłodzenia i wentylacji.
Najwyższy komfort grzania i chłodzenia: System M Comfort Plus o mocy 9-16 kW, najnowocześniejsza technologia inwerterowa, opcja chłodzenia i możliwość integracji zasobnika c.w.u. (poj. 220 l lub 355 l). Intuicyjne sterowanie za pomocą panelu dotykowego oraz aplikacji GDTS Home app i smartfonu lub tabletu.
System M Air
Im lepsza izolacja budynku, tym ważniejsza staje się wentylacja, dlatego prezentując po raz pierwszy na targach ISH 2019 System M Air, firma Glen Dimplex Thermal Solutions na nowo zdefiniowała nowoczesny centralny system wentylacji z odzyskiem ciepła. Dzięki System M Air możliwe jest grzanie, chłodzenie, kontrolowana wentylacja i przygotowanie c.w.u. w jednym urządzeniu. To komfortowy, kompaktowy, energooszczędny, wyjątkowo cichy system, który nie potrzebuje dużej powierzchni do działania. System M Air przeznaczony jest do wentylacji domów jednorodzinnych o powierzchni do ok. 250 m², zapewniając czyste, zdrowe powietrze o odpowiedniej temperaturze we wszystkich pomieszczeniach. Moduł wentylacyjny wyposażony jest w zintegrowaną nagrzewnicę wstępną i wydajny wymiennik ciepła ze stopniem odzysku ciepła do 92%. Całość oferuje maksymalną swobodę montażu – w zależności od konfiguracji, można go ustawić pionowo, obok jednostki wewnętrznej (po lewej stronie) lub na górze. Możliwy jest również wybór ułożenia kanałów powietrza – po lewej lub prawej stronie, które dzięki opcjonalnej pokrywie nie muszą być już widoczne. Kratka o wymiarach 60 x 60 cm pasuje do wszystkich jednostek wewnętrznych pompy ciepła System M. Moduł wentylacyjny jest sterowany przez jeden układ regulacji System M, oznacza to, że zarówno pompa ciepła, jak i moduł wentylacyjny są obsługiwane za pomocą jednego panelu dotykowego dostępnego na urządzeniu lub zdalnie, przy pomocy smarfonu lub tabletu z zainstalowaną aplikacją GDTS Home app – łatwo i bardzo intuicyjnie.
Rodzina pomp ciepła System M zrewolucjonizowała tradycyjny sposób myślenia o pompach ciepła, teraz System M to zintegrowany i połączony system modułowy, który służy do: grzania, chłodzenia, przygotowania ciepłej wody użytkowej oraz wentylacji z odzyskiem ciepła.
Konsola ścienna System M – szczędność czasu i pieniędzy
Firma Glen Dimplex Thermal Solutions opracowała bardzo estetyczne i niezwykle proste rozwiązanie dla instalatorów i deweloperów wykorzystujących pompy ciepła – konsolę ścienną System M. Umożliwia ona łatwy montaż jednostki zewnętrznej pompy ciepła już na wczesnym etapie przygotowania instalacji grzewczej bez potrzeby wylewania dodatkowego fundamentu betonowego. Doskonałe wzornictwo i estetyka jest dla nas tak samo ważne jak parametry techniczne urządzeń Dimplex, zatem przy użyciu konsoli – przewód czynnika chłodniczego i przyłącza doprowadzane do budynku są ukryte w uchwycie konsoli, a więc niewidocznie dla oka z zewnątrz.
Dyskretna i funkcjonalna, nowa konsola ścienna System M umożliwia szybką i łatwą instalację jednostek zewnętrznych pomp ciepła System M Pure i Compact bezpośrednio na ścianie – bez fundamentu, bez widocznego orurowania. Przewód czynnika chłodniczego i odpływ kondensatu są również praktycznie niewidoczne.
Na tegorocznych targach ISH 2019 we Frankfurcie, firma Glen Dimplex Thermal Solutions zaprezentowała System M Air – centralny moduł wentylacyjny do integracji z pompami ciepła. Uzupełnia on rodzinę pomp ciepła System M zapewniając doskonałą współpracę w kwestii ogrzewania, chłodzenia, przygotowania ciepłej wody użytkowej i wentylacji – dzięki jednej jednostce zarządzającej całym systemem. W dzisiejszych czasach ludzie spędzają prawie 90% czasu w zamkniętych pomieszczeniach. To, czy czują się w nich dobrze, zależy przede wszystkim od jakości powietrza w pomieszczeniu. Nowoczesne, energooszczędne domy muszą być izolowane, co sprawia, że są one jeszcze bardziej szczelne. Regularna wentylacja jest kluczem do zapewnienia odpowiedniej wymiany powietrza w domu, a także zdrowego klimatu w pomieszczeniach. Otwarcie okien już nie wystarcza, aby wypełnić pomieszczenie świeżym powietrzem o odpowiedniej temperaturze i jednocześnie usunąć z niego zanieczyszczenia, alergeny, czy wilgoć.
Ogrzewanie, chłodzenie, przygotowanie c.w.u. i wentylacja z odzyskiem ciepła w jednym systemie
Prezentując System M Air GDTS na nowo zdefiniował nowoczesny centralny system wentylacji z odzyskiem ciepła. Dzięki niemu możliwe jest grzanie, chłodzenie, kontrolowana wentylacja i przygotowanie c.w.u. w jednym urządzeniu. System M Air jest komfortowy, kompaktowy, energooszczędny, wyjątkowo cichy i nie potrzebuje dużej powierzchni do działania. Moduł wentylacji wykorzystuje najlepsze cechy konstrukcyjne wielokrotnie nagradzanej rodziny pomp ciepła – System M. Na rynku będzie on dostępny od 2020 roku.
System M Air: wysoka wydajność i oszczędność energii
System M Air posiada wydajność ok. 320 m³/h, dedykujemy go do wentylacji obiektów o powierzchni ok. 250 m² zapewniając czyste, zdrowe powietrze o odpowiedniej temperaturze we wszystkich pomieszczeniach. Moduł wentylacyjny jest wyposażony w zintegrowaną nagrzewnicę wstępną i wydajny wymiennik ciepła. W ten sposób świeże, zimne powietrze zewnętrzne ogrzane jest do odpowiedniej temperatury przy wykorzystaniu ciepła odpadowego z usuwanego powietrza na zewnątrz i przy jednoczesnej oszczędności energii. Stopień odzysku ciepła wynosi aż do 92%, co zmniejsza wykorzystanie energii pierwotnej, osiągając w ten sposób znacznie korzystniejszy bilans energetyczny. System M Air otrzymał wysoką etykietę energetyczną z klasą wydajności A+. System M Air nie powoduje nieprzyjemnych przeciągów, gdyż przepływ powietrza jest indywidualnie regulowany w zależności od wielkości budynku.
Maksymalna swoboda instalacji
Moduł wentylacyjny dostarczany jest jako kompletnie zmontowane i gotowe do podłączenia urządzenie. Kratka o wymiarach 60 x 60 cm pasuje do wszystkich jednostek wewnętrznych pomp ciepła rodziny System M. Całość oferuje maksymalną swobodę instalacji – w zależności od konfiguracji, moduł można ustawić pionowo, obok jednostki wewnętrznej (po lewej stronie) lub poziomo na górze. Możliwy jest również wybór ułożenia kanałów powietrza – po lewej lub prawej stronie, a dzięki opcjonalnej osłonie nie muszą być one widoczne. Bez względu na to, z której strony patrzysz na System M Air, rezultat jest zawsze atrakcyjnym wizualnie, zamkniętym i czystym rozwiązaniem, przy jednoczesnej oszczędności miejsca.
Rozwiązanie, które oszczędza miejsce, moduł wentylacyjny może być umieszczany na górze pompy ciepła. W zależności od potrzeb kanały powietrzne moża umieścić z prawej lub lewej strony.
System sterowania: jeszcze nigdy nie był tak łatwy i doskonały
Moduł wentylacyjny jest sterowany przez jeden układ regulacji System M, oznacza to, że zarówno pompa ciepła i moduł wentylacyjny są obsługiwane za pomocą jednego panelu dotykowego dostępnego na urządzeniu lub zdalnie przy pomocy smarfonu lub tabletu z zainstalowaną aplikacją GDTS – łatwo i bardzo intuicyjnie. Wszystkie funkcje: grzanie, chłodzenie i wentylacja są idealnie dopasowane i doskonale ze sobą współpracują, co jeszcze bardziej zwiększa ogólną wydajność całego systemu.
Wspólny system regulacji i panel obsługowy System M Air jest niezwykle przejrzysty i łatwy w obsłudze. System wentylacji z odzyskiem ciepła jest również obsługiwany za pomocą tej samej aplikacji, co pompa ciepła.
Tyle powodów przemawiających za System M Air
Jeśli chodzi o kwestie inżynieryjne, technologiczne i projektowe – System M Air jest bez wątpienia na najwyższym poziomie. Ale to nie wszystko, istnieje wiele ważnych argumentów przemawiających za instalacją tego innowacyjnego systemu wentylacji z odzyskiem ciepła. Jednym z nich jest utrzymanie wysokiej wartości budynku i możliwość integracji z nowymi odnawialnymi źródłami energii w przyszłości. Hermetyczna izolacja budynków ma wpływ na wykorzystanie kontrolowanego systemu wentylacji, nawet w przypadku domów przeznaczonych na wynajem, ważne jest zapewnienie wentylacji bez względu na to, kto z nich korzysta. Wymiana powietrza jest nie tylko higieniczna, ale również usuwa w sposób kontrolowany wilgoć, dzięki czemu struktura budynku pozostaje w stanie nienaruszonym przez dłuższy okres. Zainstalowany w budynku nowoczesny system wentylacji stanowi również swego rodzaju funkcję bezpieczeństwa, ponieważ nie zapomina się o otwartych oknach.
A propos otwartych okien – co jeśli temperatura spadnie poniżej zera? Tradycyjny sposób wietrzenia pomieszczeń przy pomocy otwartych okien skutkuje utratą ciepłego powietrza w pomieszczeniu, czyli utratą cennej energii. System M Air sprawia, że to już przeszłość. Również osoby cierpiące na alergię mogą czuć się bezpieczenie, dzięki System M Air – pyłki roślin, kurz oraz inne drobne zanieczyszczenia są skutecznie filtrowane. Domownicy mogą oddychać swobodnie! Przy okazji, zużyte powietrze zawierające CO₂ jest niezawodnie usuwane, co ma pozytywny wpływ na dobre samopoczucie, zdrowy sen i koncentrację. System M Air zapewnia, że nie tylko alergeny i nieświeże powietrze pozostają na zewnątrz – przy zamkniętych oknach odseparowany jest również hałas drogowy. A sam system wentylacyjny? Działa prawie bezgłośnie.
System dystrybucji powietrza Air 56 jest doskonałym uzupełnieniem centralnego systemu wentylacji z modułem System M Air i zapewnia maksymalną elastyczność oraz oszczędność czasu montażu.
Na tegorocznych targach ISH 2019 we Frankfurcie, firma Glen Dimplex Thermal Solutions zaprezentowała System M Pure – jedną z najmniejszych i kompaktowych pomp ciepła na rynku dedykowaną do zastosowań indywidualnych. Jest ona, nie tylko wyjątkowo cicha i bardzo wydajna, ale podobnie jak inne urządzenia z rodziny System M – zachwyca również czystym, minimalistycznym wzornictwem i niewielkimi wymiarami. Wyróżniającą i celowo zaprojektowaną cechą System M Pure jest jego sterowanie, odbywa się ono wyłącznie za pomocą smartfonu/tabletu i aplikacji GDTS Home app. System M Pure jest członkiem wielokrotnie nagradzanej rodziny pompa ciepła – System M, to doskonałe urządzenie dla każdego, kto chce się skupić na jego kluczowych funkcjach, ale bez kompromisu w kwestii jakości, wydajności technicznej i komfortu obsługi. Koncepcja: redukcja konstrukcji do niezbędnego poziomu, ale przy zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań technicznych. System M Pure dostępny jest o mocy 6 kW i wyposażony w 180-litrowy zasobnik c.w.u., dedykujemy go do obiektów o powierzchni nieprzekraczającej ok. 150 m². Naszym zdaniem to pierwsza pompa ciepła, która naprawdę zasługuje na „czystą” nazwę (z ang. "pure").
Wyjątkowo intuicyjny i połączony z siecią
W System M Pure wyświetlacz jednostki wewnętrznej pełni rolę wskaźnika statusu pracy. Sterowanie odbywa się tylko i wyłącznie za pośrednictwem intuicyjnej aplikacji GDTS Home app dostępnej na urządzenia mobilne. W tym celu jednostka wewnętrzna System M Pure musi być podłączona do Internetu. Podczas jednorazowej rejestracji połączenie między aplikacją, a jednostką wewnętrzną pompy ciepła odbywa się praktycznie automatycznie. Aby to zrobić, wystarczy wybrać na wyświetlaczu jednostki wewnętrznej logo „M”, a połączenie zostanie nawiązane za pomocą kilku kliknięć. Pompę ciepła i wszystkie jej funkcje można teraz kontrolować za pomocą świetnie zaprojektowanego, przejrzystego interfejsu aplikacji. Wybrana temperatura, ustawienia "weekend", czy "wakacje"… – wszystko działa za dotknięciem palca. Nic dziwnego, że ta unikalna funkcjonalność obsługi, wyłącznie za pośrednictwem sieci, została wyróżniona nagrodą German Brand Award w kategorii „Connectivity” oraz if Design Award 2018.
Jeden system, tak wiele zalet
System M oferuje kompleksowe rozwiązanie przy zastosowaniu unikalnej technologii i wzornictwa – całość została zaprojektowana, opracowana i wyprodukowana w Niemczech. System M ustanawia nowy standard na rynku pomp ciepła. Jednostka zewnętrzna System M Pure zachwyca minimalistycznym, czystym wzornictwem w kolorze szarego aluminium. System M działa wyjątkowo cicho, co jest szczególnie ważne w przypadku małych obiektów i bezpośredniej bliskości sąsiadów. Wykorzystuje on zalety konstrukcji, w której źródła dźwięku są oddzielone od wentylatora (na zewnątrz) oraz sprężarki (wewnątrz). 5 m odległości od strony sąsiada to wszystko, czego potrzebujesz, aby rygorystyczne dyrektywy dotyczące budynków i hałasu zostały w pełni spełnione. System M jest również niezwykle kompaktowy: jednostka wewnętrzna o wymiarach 60 x 60 cm zajmuje mniejszą powierzchnię niż jakakolwiek inna pompa ciepła i nie więcej niż zwykła pralka. Jednostka zewnętrzna z wymiarami 60 x 50 x 87 cm to również najmniejsze tego typu urządzenie na rynku.
Wartość dodana: kompleksowy serwis
System M jest już wstępnie skonfigurowany i zmontowany w fabryce zgodnie z wymaganiami zamawiającego. Oznacza to, że instalacja na miejscu może być przeprowadzona przez instalatora niezwykle szybko i wygodnie. Jednostka wewnętrzna jest podłączona do Internetu, co umożliwia, nie tylko sterowanie za pośrednictwem aplikacji mobilnej GDTS, ale ułatwia szybką diagnostykę. Tak więc Autoryzowany Serwis może szybciej reagować w przypadku konieczności wykonania prac serwisowych oraz uzyskać dostęp do danych eksploatacyjnych pompy ciepła, a tym samym łatwiej wprowadzić nowe nastawy, czy znaleźć przyczynę ewentualnej usterki. Na życzenie klienta Autoryzowany Serwis może również wydać zalecenia dotyczące wydajniejszego działania pompy ciepła. Wszystko to jest częścią kompleksowego serwisu GDTS, całość uzupełnia możliwość wydłużenia standardowego okresu gwarancji.
Na tegorocznych targach ISH 2019 we Frankfurcie, firma Glen Dimplex Thermal Solutions zaprezentowała System C – modułowy system do ogrzewania, chłodzenia, przygotowanie ciepłej wody użytkowej i odzysku ciepła dedykowany do obiektów komercyjnych. Wykorzystuje on przyjazną dla środowiska, powietrzną pompę ciepła, łączoną z odpowiednimi komponentami hydraulicznymi, w której wydajność grzewcza i chłodnicza są dokładnie dopasowane do zapotrzebowania obiektu. Istnieje również możliwość kaskadowania pompy ciepła, aby uzyskać jeszcze większą elastyczność projektową. "Czas to pieniądz", więc obiekty komercyjne muszą być bardzo szybko uruchamiane. Dzięki bardzo wysokiemu stopniowi prefabrykacji i modułowości, System C doskonale nadaje się do konstrukcji seryjnych, projektów detalicznych oraz komercyjnych.
Jeden system, szeroki zakres zastosowań
System C opiera się na rewersyjnej, powietrznej pompie ciepła do montażu zewnętrznego o mocy 60 kW, wykorzystującej naturalny czynnik chłodniczy – R290 (propan). Aby zaoszczędzić miejsce, pompa ciepła może być zainstalowana np. na dachu budynku. Uzupełnieniem systemu jest kompaktowa jednostka hydrauliczna ze zbiornikiem buforowym i opcjonalnym zasobnikiem c.w.u. Jeśli budynek jest w trakcie budowy lub modernizacji, hydraulika może być również dostarczona w partiach. Szerokość modułu 75 cm oznacza, że można je łatwo dopasować do istniejących drzwi. System C został specjalnie opracowany dla różnych scenariuszy zastosowań i kontroluje trzy funkcje: ogrzewanie lub chłodzenie – w wersji podstawowej, ogrzewanie i chłodzenie z przygotowaniem c.w.u. – w wersji zaawansowanej. Wersja Premium może być stosowana do równoległego ogrzewania i chłodzenia, jak również do przygotowywania c.w.u. Rozwiązanie to uzupełnia integracja z systemem odzysku ciepła.
Innowacja GDTS: równoległe ogrzewanie i chłodzenie
Dodatkowa gruntowa pompa ciepła zintegrowana z jednostką hydrauliczną Systemu C działa jako przerzucanie energii w budynku zależnie od zapotrzebowania przemieszczeń na grzanie czy chłodzenie w tym samym czasie. Oznacza to, że system oferuje największą możliwą efektywność energetyczną przy niskim zużyciu energii, ponieważ chłodząc jedną część budynku to samą energią ogrzewamy jego drugą część.
Zrównoważony i przyszłościowy
Najnowsze rozporządzenie w sprawie F-gazów wiąże się również z drastycznymi zmianami w zastosowaniach komercyjnych. Czynniki chłodnicze o wysokim GWP (Global Warming Potential) nie będą już zatwierdzane. Dotyczy to szczególnie syntetycznych czynników chłodniczych, które zawierają zanieczyszczające fluorowane gazy cieplarniane (F-gazy). System C został opracowany aby spełnić wszystkie najnowsze wymagania. Naturalny propan R290 jest stosowany jako czynnik chłodniczy jest szczególnie atrakcyjny – jego GWP wynosi tylko 3. Wykorzystując R290 System C jest bardzo zrównoważoną, przyszłościową inwestycją.
System C. Wersja zaawansowana, do obiektów komercyjnych
Przykład supermarketu wyposażonego w urządzenia chłodnicze świetnie pokazuje, jak można wykorzystać zintegrowany System C w tego typu obiektach. Zapotrzebowanie na ciepło, chłód i ciepłą wodę użytkową musi zostać zaspokojone na ogromnej powierzchni dochodzącej niekiedy do ok. 2500 m². Niektóre produkty żywnościowe, takie jak owoce i warzywa, muszą pozostawać bardzo długo świeże, więc temperatura powinna być utrzymywana na stałym poziomie, również pomieszczenia magazynowe nie mogą być zbyt ciepłe. Innym kluczowym wymogiem jest zapewnienie 100% zgodności z rozporządzeniem w sprawie F-gazów – należy więc użyć naturalnego czynnika chłodniczego. Wyposażony w kompaktową jednostkę hydrauliczną i rewersyjną pompę ciepła System C to w 100% niezawodne rozwiązanie zapewniające stabilną temperaturę, która jest równomiernie rozprowadzana za pomocą systemu dystrybucji ciepła. Inteligentny system sterowania natychmiast wykrywa, czy pomieszczenia nie są zbyt ciepłe lub zbyt zimne. System C może wykorzystywać dodatkowe możliwości energetyczne, gdyż można go podłączyć do systemu odzysku ciepła odpadowego z urządzeń chłodniczych na cele grzewcze, zapewniając przy tym wymierne oszczędności.
System C. Wersja Premium, do zastosowań "seryjnych"
Rozwiązania systemowe w wersji seryjnej są trendem. Dzięki specjalnie opracowanemu i zintegrowanemu systemowi ogrzewania i chłodzenia, System C może być również produkowany seryjnie, co umożliwia wykorzystanie go w budynkach biurowych lub mieszkalnych wybudowanych w bardzo krótkim czasie. Również w tego typy obiektach, jak np. budynkach mieszkalnych o powierzchni sięgającej 3000 m² zapotrzebowanie na ogrzewanie, chłodzenie i ciepłą wodę użytkową zostaje w pełni zaspokojone. Jednym z kluczowych wymagań, jeśli chodzi o budowę seryjną, jest oszczędność cennej przestrzeni użytkowej. Z tego powodu System C został zaprojektowany specjalnie do użytku na zewnątrz. Wyposażony w kompaktową obudowę z izolacją akustyczną i termiczną, hydraulikę, zbiornik buforowy i zasobnik c.w.u. jest po prostu umieszczony na zewnątrz. Może być on zamontowany np. na dachu lub bezpośrednio za budynkiem. Co więcej, System C można łatwo szybko skonfigurować, oferując wysoki stopień prefabrykacji i skalowalności dla innych projektów.
Wyjątkowo energooszczędne i unikalne na rynku – równoległe ogrzewanie i chłodzenie za pomocą Systemu C wymaga zastosowania dodatkowej pompy ciepła, np. gruntowej, w celu przerzucania energii, która zapewnia to zarówno zimą, jak i latem. Powietrzna pompa ciepła jest używana tylko wtedy, gdy występują zapotrzebowania szczytowe. Taki system znacznie zwiększa wydajność, którą dodatkowo można zwiększyć łącząc System C z systemem odzysku ciepła wykorzystując ciepło odpadowe np. z serwerowni na cele grzewcze, czy przygotowania ciepłej wody użytkowej.
System C – wersja podstawowa do ogrzewania i chłodzenia. Elementy systemu: pompa ciepła powietrze/woda o mocy 60 kW umieszczona na zewnątrz, połączona ze stacją hydrauliczną i zbiornikiem buforowym o pojemności 1000 l.
System C – wersja zaawansowana do ogrzewania i chłodzenia oraz do przygotowania ciepłej wody użytkowej. Elementy systemu: pompa ciepła powietrze/woda o mocy 60 kW umieszczona na zewnątrz, połączona ze stacją hydrauliczną i dwoma zbiornikami buforowymi o pojemności 1000 l oraz zasobnikiem c.w.u. o pojemności 700 l.
System C – wersja premium do równoległego ogrzewania i chłodzenia, przygotowania ciepłej wody użytkowej i opcjonalną integracją z systemem odzysku ciepła. Elementy systemu: pompa ciepła powietrze/woda o mocy 60 kW umieszczona na zewnątrz w połączeniu ze stacją hydrauliczną, dwoma zbiornikami buforowymi o pojemności 1000 l, dwoma zbiornikami c.w.u. o pojemności 700 l i dodatkową pompą ciepła glikol/woda.
Na tegorocznych targach ISH 2019 we Frankfurcie, firma Glen Dimplex Thermal Solutions zaprezentowała nowe, inteligentne rozwiązania do zintegrowanego chłodzenia urządzeń i procesów w sektorze przemysłowym, komercyjnym i medycznym – System I. Podstawą funkcjonowania nowoczesnych i precyzyjnych urządzeń jest ciągłe ich chłodzenie dostosowane do obciążenia. GDTS rozwija i produkuje niestandardowe systemy chłodzenia urządzeń i procesów do zastosowań przemysłowych, komercyjnych i medycznych, a System I reprezentuje absolutnie niezawodne, solidne i trwałe rozwiązania chłodzące, które skoncentrowane są na stabilności i stałej wydajności procesu chłodzenia. Rozwiązania GDTS opierają się na ponad 50-letnim doświadczeniu w technologii obiegów chłodniczych, a ich wynikiem są profesjonalne i innowacyjne systemy chłodzenia powstałe przy udziale zaawansowanej wiedzy inżynierskiej.
Opracowany dla klientów na całym świecie
Dedykowane rozwiązania chłodnicze GDTS opracowywane są wspólnie z klientami, opracowując system chłodzenia nakładamy najwyższe wymagania na wszystkie komponenty i części. W bezpiecznym i bezbłędnym działaniu systemu od samego początku pomagają analizy. Aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo, wszystkie nowe rozwiązania poddawane są rozległym symulacjom, gdyż będą one używane w różnorodnych aplikacjach na całym świecie.
Chłodzenie przemysłowe: systemy chłodzenia do precyzyjnych laserów i obrabiarek
Rozwiązania chłodzące GDTS zapewniają bezpieczeństwo procesów, opłacalność i efektywność energetyczną w oparciu o kompaktowe, wysoce zintegrowane systemy. Ich podstawą jest modułowa koncepcja platformy dostosowana konsekwentnie do indywidualnych wymagań, w efekcie doskonale schłodzone urządzenia mogą pracować z maksymalną wydajnością. System I został opracowany do niezawodnego chłodzenia maszyn i obrabiarek tworzyw sztucznych. Zastosowania obejmują dziedziny produkcji mechanicznej i obróbki powierzchni.
Chłodzenie przemysłowe: chłodzenie sieciowe dla laserów high-tech
GDTS posiada wieloletnie doświadczenie w opracowywaniu niestandardowych systemów chłodzenia do zastosowań laserowych np. laserów CO₂, półprzewodnikowych, dyskowych, czy diodowych. Jednym z przykładów jest wysoce zintegrowany moduł chłodzenia – inteligentny element wtykowy, opracowany specjalnie do chłodzenia laserowego. Jest to genialnie oszczędzająca przestrzeń jednostka, która chłodzi z wielką precyzją i jest łatwa do integracji. Z temperaturą wody chłodzącej o temperaturze od +5°C do +38°C jest wysoce adaptowalna i możliwa do precyzyjnego chłodzenia lasera do 25 kW, nawet w ekstremalnych warunkach klimatycznych. Cechy w pełni zintegrowanego rozwiązania systemowego obejmują jednostkę hydrauliczną, interfejsy i czujniki, a także aktywne i pasywne urządzenia chłodzące w chłodnicy wtykowej. Oszczędza to miejsce w porównaniu z rozwiązaniem zewnętrznym, a także jest tańsze. W razie potrzeby moduł można szybko wymienić, utrzymując czasy wyłączenia do minimum. Komponenty sterowane częstotliwościowo zapewniają maksymalną wydajność. Inteligentny moduł chłodzenia może być zdalnie monitorowany i centralnie sterowany.
Chłodzenie medyczne: wysoce zintegrowana technologia chłodzenia dla MRT i innych zastosowań
Wysoce złożone systemy obrazowania diagnostycznego, takie jak MRT, CT, XR lub AT, generują dużo ciepła. Niezawodne chłodzenie jest kluczem do sprawnego działania i zapewnienia maksymalnej wydajności urządzeń diagnostycznych. System I zapewnia wydajne rozwiązania nie tylko w diagnostyce obrazowej, ale także w innych dziedzinach: do zastosowań laboratoryjnych i analitycznych lub do przechowywania substancji wymagających chłodzenia, takich jak krew lub leki.
Chillery medyczne: wysoka wydajność chłodzenia do ciągłej pracy w zastosowaniach klinicznych
Seria MC składa się z czterech modeli o wydajności chłodniczej od 40 do 70 kW i jednostki ESS oszczędzających energię w oparciu o swobodne chłodzenie. Zapewniają one idealne warunki pracy dla najnowocześniejszych systemów diagnostycznych w placówkach medycznych. Podczas opracowywania serii MC skupiono się na bezpiecznej pracy i efektywnym chłodzeniu w wąskich granicach tolerancji. Wybrane komponenty i zasada projektowania zostały precyzyjnie dostosowane, aby sprostać wysokim wymaganiom ciągłej pracy klinicznej. Wydajność chłodnicza jest wytwarzana niezawodnie nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach klimatycznych. Koncepcja techniczna urządzeń spełnia wysokie wymagania kontroli emisji hałasu i jest przełomowa zarówno pod względem ekologicznym, jak i ekonomicznym. Przy 35 dB(A) systemy chłodzenia GDTS są wyjątkowo ciche. Ponadto medyczny agregat chłodniczy gwarantuje 98% czas pracy bez przestojów, co oznacza, że urządzenie MRT pozostaje stale chłodne przez cały czas, gdy jest używane przy pełnej wydajności, nawet przy temperaturach zewnętrznych od -37°C do +55°C.
Inteligentne monitorowanie GDTS: jeszcze większe bezpieczeństwo
Systemy chłodzenia GDTS działają zawsze, są niezwykle wytrzymałe i trwałe. Inteligentne monitorowanie i konserwacja oznacza, że z całą pewnością nie wystąpią awarie. GDTS Smart Monitoring stale monitoruje i analizuje system. Wszystkie istotne dane są szybko i łatwo dostępne. Stan pracy i parametry systemu są ściśle monitorowane za pomocą czujników cyfrowych. W rezultacie każde przekroczenie limitów lub nieprawidłowości jest szybko wykrywane i natychmiast zgłaszane.
|
|
|
Glen Dimplex Thermal Solutions oferuje kompleksowe rozwiązania dostosowane do potrzeb chłodzenia urządzeń i procesów technologicznych. Wysoce zintegrowane i zapewniające maksymalne bezpieczeństwo w zastosowaniach przemysłowych, komercyjnych i medycznych. Ponad 50 lat doświadczenia w obiegach chłodniczych mówi samo za siebie.
W dniach 11-15 marca 2019 r. we Frankfurcie nad Menem odbędą się Międzynarodowe Targi ISH czyli "Internationale Sanitär – und Heizungsmesse". Jest to jedna z największych międzynarodowych imprez targowych z dziedziny techniki grzewczej, wentylacyjnej, klimatyzacyjnej oraz instalacji wodno-sanitarnych. Odbywa się ona regularnie co 2 lata i bierze w niej udział ponad 2 400 wystawców z 56 krajów z ogromną liczbą odwiedzających sięgającą blisko 200 000 osób!
ISH to targi z ponad 50-letnią tradycją, niegdyś obejmowały one tematykę związaną z instalacjami sanitarnymi i grzewczymi, obecnie obszar wystawienniczy obejmuje również m.in. tematykę chłodnictwa i klimatyzacji, energii odnawialnej i wielu innych. Na targach ISH prezentują swoje nowości wszyscy liczący się producenci urządzeń, będzie to więc niezwykła okazja do zapoznania się z najnowszymi produktami, technologiami i trendami.
Na tegorocznych Targach ISH nie zabraknie również Glen Dimplex Thermal Solutions. Ekspozycja GDTS, zlokalizowana w pawilonie 11/E22-E32 – będzie w tym roku wyjątkowo okazała. Na powierzchni ok. 850 m² zaprezentowane zostaną m.in. najnowsze pompy ciepła do zastosowań indywidualnych System M, pompy ciepła dużej mocy do zastosowań komercyjnych, a także szeroka paleta elektrycznych urządzeń grzewczych i urządzeń wentylacyjnych.
Dodatkowe informacje na temat przebiegu samej imprezy dostępne są na stronie organizatora.
Zapraszamy!
W dniach 30.01 – 2.02 2018 r. odbyły się Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury BUDMA 2018. Na targach odbyła się polska premiera Systemu M – powietrznych pomp ciepła Dimplex nowej generacji, których unikalna, modułowa konstrukcja wyznacza nowe standardy na rynku pomp ciepła.
Miło nam poinformować, że System M otrzymał nagrodę główną – Złoty Medal Budma 2018!
Złoty Medal to jedna z najbardziej rozpoznawalnych nagród na polskim rynku, która przyznawana jest przez ekspertów innowacyjnym produktom najwyższej jakości, odpowiadającym szeregu kryterium, wytworzonym w oparciu o najwyższej klasy technologie. Sąd Konkursowy pod przewodnictwem prof. dr hab. inż. Józefa Jasiczaka, dyrektora Instytutu Konstrukcji Budowlanych, Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska Politechniki Poznańskiej, uhonorował 35 produktów zgłoszonych do konkursu o Złoty Medal Targów Budma – w tym System M. Wszystkie przyznane Złote Medale są nagrodami równoważnymi.
Zapraszamy na krotką fotorelację z Targów Budma 2018 oraz gali wręczenia nagród.
|
|
|
|
|
|
W dniach 28 lutego – 3 marca 2018 r. odbyły się XVI Targi Odnawialnych Źródeł Energii ENEX Nowa Energia. Jak co roku wśród wystawców nie mogło zabraknąć również firmy Glen Dimplex Polska, która uczestniczyła również w Pasażu Energetycznym GLOBEnergia, spotkaniach branżowych, a także w Forum Pomp Ciepła.
Podczas tegorocznych targów odbył się również konkurs dla instalatorów: "Pompy ciepła – najlepsi z najlepszych", w którym uczestnicy mierzyli się w rywalizacji polegającej na znajomości zasad funkcjonowania instalacji i działania poszczególnych elementów systemów grzewczych opartych na pompach ciepła. Główną nagrodą w konkursie w kategorii "pompy ciepła" była pompa ciepła c.w.u. Dimplex DHW 300+, którą ufundowała firma Glen Dimplex Polska.
Z przyjemnością informujemy, że tytuł Instalatora Roku 2018 w kategorii "pompy ciepła" wywalczył Piotr Kramer z firmy INSIDE Systemy Grzewcze i Sanitarne.
Tak więc pompa ciepła c.w.u. Dimplex DHW 300+ pojechała do Poznania. Gratulujemy!
|
|
|
Termin:
Kielce, 28 lutego – 3 marca 2018
Stoisko Dimplex:
E-57
Targi ENEX Nowa Energia, to obowiązkowa pozycja w kalendarzu wszystkich zainteresowanych odnawialnymi źródłami energii. Jak co roku wśród wystawców nie zabraknie firm specjalizujących się w produkcji i dystrybucji urządzeń z zakresu wytwarzania, przesyłania i dystrybucji energii. Pojawi się także bogata oferta maszyn, urządzeń energetycznych i elektroenergetycznych. Swoje pięć minut będą miały technologie powiązane z energią słoneczną, wodną i biopaliwami. Tegoroczna edycja targów upłynie pod znakiem ciepłownictwa ekologicznego.
Targi Enex to nie tylko ok. 150 wystawców, 4700 zwiedzających i 2400 metrów powierzchni wystawienniczej. To również bogaty program konferencji i spotkań. Podczas ENEX 2018 odbędzie się Pasaż Energetyczny GLOBEnergia oraz spotkania branżowe OZE. Główną ideą Pasażu jest prezentacja oferty kompletnych systemów energooszczędnych. W jednym miejscu i czasie eksperci firm będą prezentowali technologie i najnowsze rozwiązania z zakresu odnawialnych źródeł energii. Podczas Forum Pomp Ciepła poruszona zostanie m.in. tematyka związana z analizą kosztową eksploatacji różnych systemów pomp ciepła oraz finansowania inwestycji energooszczędnych.
Konkurs dla instalatów: "Pompy ciepła – najlepsi z najlepszych"!
W drugim dniu trwania targów, 1 marca odbędzie się konkurs dla instalatorów: "Pompy ciepła – najlepsi z najlepszych", w którym jedno- lub dwuosobowe drużyny zmierzą się w rywalizacji polegającej na znajomości zasad funkcjonowania instalacji, kompletności instalacji i działania poszczególnych elementów systemów grzewczych opartych o pompy ciepła. Główną nagrodą w konkursie w kategorii "pompy ciepła" będzie pompa ciepła do przygotowania ciepłej wody użytkowej Dimplex DHW 300+, którą ufundowała firma Glen Dimplex Polska.
Zapraszamy!
Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia stoiska Dimplex na Międzynarodowych Targach Budownictwa i Architektury BUDMA 2018, które odbędą się w Poznaniu w dniach: 30.01 – 2.02 2018 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Stoisko Glen Dimplex Polska zlokalizowane będzie w pawilonie 3, nr 50.
Na targach BUDMA 2018 premierowo zaprezentujemy System M – powietrzne pompy ciepła Dimplex nowej generacji, których unikalna, modułowa konstrukcja wyznacza nowe standardy na rynku pomp ciepła. Te doskonałe urządzenia wyróżniają się wyjątkowo niskim zapotrzebowaniem na miejsce, doskonałym wzornictwem i wydajnością, oferują nieprawdopodobnie cichą pracę i komfort. Więcej informacji na temat Systemu M można znaleźć na stronie dimplex.pl.
Do zobaczenia!
W skrócie:
∙ Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury BUDMA 2018
∙ Poznań, 30.01 – 2.02 2018 r.
∙ Stoisko Glen Dimplex Polska: pawilon 3, nr 50
∙ Teren Międzynarodowych Targów Poznańskich
Miło nam poinformować, że System M – powietrzna pompa ciepła nowej generacji Dimplex zdobyła nagrodę German Design Award 2018 w kategorii "Energia". German Design Award jest jednym z najbardziej prestiżowych konkursów wyróżniających produkty za wybitne osiągnięcia w dziedzinie wzornictwa i szeroko rozumianego designu. Nagroda przyznawana jest produktom, które reprezentują najwyższy poziom innowacyjności i jakość projektową. W procesie nominacji, eksperci z Niemieckiej Rady Wzornictwa (German Design Council) zapraszają do udziału w konkursie wyłącznie tych producentów, których produkty wyraźnie wyróżniają się na tle konkurencji.
System M to pompy ciepła do grzania i chłodzenia, które cechują się wyjątkowo niskim zapotrzebowaniem na miejsce, doskonałym wzornictwem i wydajnością. Oferują bardzo cichą pracę i komfort, spełniając tym samym oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników. Nagroda German Design Award 2018 potwierdza najwyższy poziom innowacyjności Systemu M, która wyznacza nowe standardy na rynku pomp ciepła. Jesteśmy dumni z tego prestiżowego wyróżnienia o zasięgu międzynarodowym!
Więcej informacji na temat unikalnej konstrukcji Systemu M można znaleźć na stronie dimplex.pl, a także w broszurze informacyjnej – do pobrania poniżej.
Informujemy, że z dniem 1 maja 2017 r. zostały wprowadzone nowe ceny na elektryczne urządzenia grzewcze Dimplex. Poniżej dostępny jest link do pobrania nowego cennika w formacie PDF. Aktualny cennik dostępny jest również na naszej stronie internetowej pod adresem dimplex.pl – na stronie głównej oraz przy wybranym produkcie.
Do pobrania (ok. 5 MB):
Cennik 2017/2018 – elektryczne urządzenia grzewcze
Informujemy, że z dniem 1 maja 2017 r. zostały wprowadzone nowe ceny na urządzenia grzewcze i rekuperacyjne Dimplex. Poniżej dostępne są linki do pobrania nowych cenników w formacie PDF. Aktualne cenniki Dimplex dostępne są również na naszej stronie internetowej pod adresem dimplex.pl, wersja kompletna – na stronie głównej, poszczególne rozdziały – przy wybranym produkcie. Ze względu na dużą objętość kompletnego cennika w pojedynczym pliku, zalecamy pobranie rozdziałów w osobnych plikach.
Do pobrania:
Kompletny cennik (ok. 85 MB)
Cennik 2017/2018 – technika grzewcza i wentylacyjna
Rozdziały
Rozdział 1 – pakiety z pompami ciepła
Rozdział 2 – gruntowe pompy ciepła
Rozdział 3 – powietrzne pompy ciepła do montażu zewnętrznego
Rozdział 4 – powietrzne pompy ciepła do montażu wewnętrznego
Rozdział 5 – pompy ciepła typu split do grzania i chłodzenia
Rozdział 6 – rewersyjne pompy ciepła do grzania i chłodzenia
Rozdział 7 – wodne pompy ciepła
Rozdział 8 – pompy ciepła do ciepłej wody użytkowej
Rozdział 9 – wyposażenie dodatkowe pomp ciepła
Rozdział 10 – konwektory wentylatorowe do grzania i chłodzenia
Rozdział 11 – systemy wentylacji z odzyskiem ciepła
W dniach 14-18 marca 2017 r. we Frankfurcie nad Menem odbędą się Międzynarodowe Targi ISH czyli "Internationale Sanitär – und Heizungsmesse". Jest to jedna z największych międzynarodowych imprez targowych z dziedziny techniki grzewczej, wentylacyjnej, klimatyzacyjnej oraz instalacji wodno-sanitarnych. Odbywa się ona regularnie co 2 lata i bierze w niej udział ponad 2 400 wystawców z 56 krajów z ogromną liczbą odwiedzających sięgającą blisko 200 000 osób!
ISH to targi z ponad 50-letnią tradycją, niegdyś obejmowały one tematykę związaną z instalacjami sanitarnymi i grzewczymi, obecnie obszar wystawienniczy uległ poszerzeniu i obejmuje również m.in. tematykę chłodnictwa i klimatyzacji, energii odnawialnej i wielu innych. Na targach ISH prezentują swoje nowości wszyscy liczący się producenci urządzeń, będzie to więc niezwykła okazja do zapoznania się z najnowszymi produktami, technologiami i trendami.
Na tegorocznych Targach ISH nie zabraknie również firmy Glen Dimplex, najnowsze rozwiązania z dziedziny pomp ciepła zaprezentujemy na ekspozycji w pawilonie 9.0 na stoisku B63.
W pawilonie 9.2 na stoisku F53 będzie dostępna również druga ekspozycja Dimplex poświęcona kominkom elektrycznym.
Dodatkowe informacje na temat przebiegu samej imprezy dostępne są na stronie organizatora.
Zapraszamy!
W dniach 19-21 października 2016 roku w Warszawie, odbędą się 6 Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej i Efektywności Energetycznej RENEXPO (REnewable ENergy EXPOsition) Poland. RENEXPO Poland to jedno z największych i najważniejszych wydarzeń dotyczących energii odnawialnej w Polsce. Stąd też niejako "obowiązkowa" jest obecność na nich firmy Glen Dimplex – lidera w sektorze energii odnawialnych z 40-letnim doświadczeniem w rozwoju systemów opartych na pompach ciepła Dimplex.
20 października, w trakcie trwania targów odbędzie się V Jubileuszowy Kongres Polskiej Organizacji Rozwoju Technologii Pomp Ciepła pod nazwą „Najlepsze praktyki w likwidacji niskiej emisji”, który będzie poświęcony znaczeniu pomp ciepła w likwidacji niskiej emisji zanieczyszczeń powietrza. Prelegenci przedstawią między innymi aktualną sytuację na rynku pomp ciepła, omówią zmiany w warunkach technicznych budynków, które wkrótce wejdą w życie. Zapoznają też przedstawicieli samorządów z możliwościami dofinansowań do instalacji z pompą ciepła. Instalatorom i projektantom przedstawione zostaną główne założenia nowych, kompleksowych wytycznych doboru pomp ciepła i instalacji z pompami ciepła, które zostaną opublikowane na przełomie 2016-2017 r.
Zapraszamy!
19-21 października 2016 r.
Centrum EXPO XXI
Warszawa, ul. Prądzyńskiego 12/14
Stoisko Dimplex: H1-K1
20 października 2016 r. w Warszawie podczas 6 Międzynarodowych Targów Energii Odnawialnej i Efektywności Energetycznej RENEXPO odbędzie się V Jubileuszowy Kongres Polskiej Organizacji Rozwoju Technologii Pomp Ciepła. Kongres zatytułowany jest „Najlepsze praktyki w likwidacji niskiej emisji” i będzie poświęcony znaczeniu pomp ciepła w likwidacji niskiej emisji zanieczyszczeń powietrza.
Kongresy PORT PC to jedne z najważniejszych wydarzeń dla całej branży pomp ciepła w Polsce. W tym roku roku organizatorzy zmodyfikowali dotychczasową formułę, dzieląc go na sekcje tematyczne skierowane do konkretnych grup docelowych. Jeden panel tematyczny dedykowany jest instalatorom i projektantom systemów grzewczych, drugi skierowany jest do przedstawicieli jednostek terytorialnych i architektów.
Prelegenci przedstawią między innymi aktualną sytuację na rynku pomp ciepła, omówią zmiany w warunkach technicznych budynków, które wkrótce wejdą w życie. Zapoznają też przedstawicieli samorządów z możliwościami dofinansowań do instalacji z pompą ciepła. Tematyka spotkania dotyczyć będzie również istotnego obecnie wyzwania ekologiczno-społecznego w Polsce, czyli likwidacji niskiej emisji zanieczyszczeń powietrza. Instalatorom i projektantom przedstawione zostaną główne założenia nowych, kompleksowych wytycznych doboru pomp ciepła i instalacji z pompami ciepła, które zostaną opublikowane na przełomie 2016-2017 r.
Szczegółowe informacje o wydarzeniu i rejestracji znajdują się na stronie internetowej organizatora:
www.portpc.pl.
Folder organizatora z informacjami na temat V Kongresu PORT PC skierowany m.in. do instalatorów i projektantów dostępny jest do pobrania poniżej.
Serdecznie zapraszamy!
20 października 2016 r.
6 Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej i Efektywności Energetycznej RENEXPO
Centrum EXPO XXI
Warszawa, ul. Prądzyńskiego 12/14
Do pobrania:
Folder V Kongres PORT PC – wersja dla instalatorów i projektantów (PDF)
Informujemy, że z dniem 1 maja 2016 r. zostały wprowadzone nowe ceny na elektryczne urządzenia grzewcze Dimplex. Poniżej dostępny jest link do pobrania nowego cennika w formacie PDF. Aktualny cennik dostępny jest również na naszej stronie internetowej pod adresem dimplex.pl – na stronie głównej oraz przy wybranym produkcie.
Kompletny cennik (ok. 5 MB)
Cennik 2016/2017 – elektryczne urządzenia grzewcze
Informujemy, że z dniem 1 kwietnia 2016 r. zostały wprowadzone nowe ceny na urządzenia grzewcze i rekuperacyjne Dimplex. Poniżej dostępne są linki do pobrania nowych cenników w formacie PDF. Aktualne cenniki Dimplex dostępne są również na naszej stronie internetowej pod adresem dimplex.pl, wersja kompletna – na stronie głównej, poszczególne rozdziały – przy wybranym produkcie.
Kompletny cennik (ok. 63 MB)
Cennik 2016/2017 – technika grzewcza i wentylacyjna
Rozdziały
Pakiety z pompami ciepła
Gruntowe pompy ciepła
Powietrzne pompy ciepła do montażu zewnętrznego
Powietrzne pompy ciepła do montażu wewnętrznego
Rewersyjne pompy ciepła do grzania i chłodzenia
Wodne pompy ciepła
Pompy ciepła do ciepłej wody użytkowej
Wyposażenie dodatkowe pomp ciepła
Konwektory wentylatorowe do grzania i chłodzenia
Systemy wentylacji z odzyskiem ciepła
Większość obecnych systemów regulacji temperatury pomieszczeń działa na podstawie danych o temperaturze zmierzonej w pomieszczeniu referencyjnym. Oznacza to, że jeśli nastawiona temperatura w tym pomieszczeniu zostanie osiągnięta, to mimo zainstalowania termostatów w pozostałych pomieszczeniach – w żadnym z nich nie będzie możliwe dostarczenie większej ilości ciepła. W inteligentnym systemie sterowania Dimplex Smart RTC+ powyższa wada została całkowicie wyeliminowana – system steruje temperaturą do 10 pomieszczeń niezależnie i osiągnięcie zadanej temperatury w którymkolwiek z pomieszczeń nie ma wpływu na temperaturę w pozostałych. Smart RTC+ działa w oparciu o regulatory RTM Econ współpracujące z automatyką WPM Econ5, WPM Econ5S, a także WPM Econ5Plus. Dodatkowo istnieje możliwość sterowania całym systemem za pomocą aplikacji Dimplex Smart Room Heating App* zainstalowanej na urządzeniu mobilnym.
Jak działa system Smart RTC+?
Zasada działania systemu Smart RTC+ jest niezwykle prosta – automatyka pompy ciepła wraz z zainstalowanymi regulatorami RTM Econ A/U mierzy temperaturę w każdym pomieszczeniu i za pomocą siłowników na rozdzielaczach otwiera obwody odpowiedzialne za dystrybucję ciepła do poszczególnych pomieszczeń niezależnie od pozostałych. Priorytet mają pomieszczenia o największym odchyleniu od zadanej temperatury.
Aplikacja Dimplex Smart Room Heating App*
Aplikacja Dimplex Smart Room Heating App* zapewnia doskonałą kontrolę systemu grzewczego i chłodzącego. Zaprojektowana jest w taki sposób by odbywało się to możliwie wygodnie dla użytkownika przy jednoczesnej wydajnej i oszczędnej pracy całego systemu. Kontrola temperatury odbywa się, nie na podstawie wartości ustalonej krzywej grzewczej, a na bazie rzeczywistych nastaw i ich odchyleń od zaprogramowanych wartości. W połączeniu z automatyką WPM Econ5, WPM Econ5S, WPM Econ5Plus i systemem RTC+ (regulatorami RTM Econ), aplikacja umożliwia sterowaniem do 10 pomieszczeń niezależnie. Obsługa aplikacji jest niezwykle prosta i sprowadza się do wprowadzenia podstawowych parametrów, jak np. komfortowa temperatura dla każdego pomieszczenia. Można ją pobrać z App Store.
* Dostępna na system iOS
Serdecznie zapraszamy do świata Dimplex!
Cieszymy się, że możemy zaprezentować pierwszy numer "Plus Magazin" w wersji polskojęzycznej. Pragniemy w nim przybliżyć wybrane urządzenia z naszej oferty, zaprezentować ciekawe obiekty referencyjne, a także zaprosić na krótką wycieczkę do siedziby Glen Dimplex Deutschland w Kulmbach, gdzie od ponad 40-lat powstają pompy ciepła. W "Plus Magazin" można też znaleźć wywiady z twórcami naszych urządzeń, którzy uchylą rąbka tajemnicy – w jaki sposób powstaje ich jakość "Made in Germany" oraz choć kilka powodów, dla których mówimy: "Dimplex, po prostu wyższa wydajność".
Zapraszamy do lektury!
Plik w formacie PDF (ok. 38 MB) dostępny jest do pobrania poniżej.
Plus Magazin nr 1 – edycja polska | pobierz |
Zapraszamy do zapoznania się z nowymi ulotkami na temat elektrycznych urządzeń grzewczych i kurtyn powietrznych Dimplex, w których można znaleźć nowości na sezon 2015/2016 r. Nowe ulotki dostępne są do pobrania poniżej oraz na stronie dimplex.pl – w sekcjach "do pobrania" szczegołów produktów. Cyklicznie poszerzamy naszą bazę materiałów skierowanych do Partnerów Handlowych Dimplex, Projektantów, Instalatorow oraz Klientów, dlatego wkrótce opublikowane będą nowe materiały!
Oprócz nowych ulotek dotyczących elektrycznych urządzeń grzewczych i kurtyn powietrznych dysponujemy obszerną bazą materiałów dotyczących pomp ciepła, do których przygotowaliśmy stojaki. Firmy zainteresowane ekspozycją materiałów Dimplex – prosimy o kontakt z Regionalnymi Managerami Techniczno-Handlowymi.
AC/CAB/DAB – kurtyny powietrzne małej, średniej i dużej mocy (informacja o produkcie)
CFH – nagrzewnice elektryczne sterowane elektronicznie (informacja o produkcie)
DuoHeat – piece akumulacyjne z dodatkowym promiennikem (informacja o produkcie)
DX/ECW 937T – ścienne i przenośne, elektryczne grzejniki konwektorowe (informacja o produkcie)
EF – elektryczne konwektorowe grzejniki łazienkowe (informacja o produkcie)
EPX – elektryczne grzejniki panelowe ze sterowaniem elektronicznym (informacja o produkcie)
Girona GFP – ozdobne grzejniki panelowe ze sterowaniem elektronicznym (informacja o produkcie)
PLX – elektryczne grzejniki panelowe z regulacją termomechaniczną (informacja o produkcie)
QXD/BS – halogenowe i kwarcowe promienniki podczerwieni (informacja o produkcie)
VFR/FSR – inteligentne piece akumulacyjne Quantum (informacja o produkcie)
RCE – ozdobne grzejniki panelowe z dotykowym systemem sterowania (informacja o produkcie)
Smart Eco System – inteligentny system zarządzania energią (informacja o produkcie)
VFMi – piece akumulacyjne z rozładowaniem dynamicznym (informacja o produkcie)
XL/XLS – piece akumulacyjne z rozładowaniem statycznym (informacja o produkcie)
W dniach 22-24 września 2015 roku w Warszawie, odbędą się 5-te Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej i Efektywności Energetycznej RENEXPO (REnewable ENergy EXPOsition) Poland. Targi RENEXPO Poland to jedno z największych i najważniejszych wydarzeń dotyczących energii odnawialnej w Polsce. Stąd też niejako obowiązkowa obecność na nich firmy Glen Dimplex, lidera w sektorze energii odnawialnych, posiadającego 40-lat doświadczenia w rozwoju systemów opartych na innowacyjnych pompach ciepła Dimplex. Honorowy patronat nad tegoroczną edycją RENEXPO objęło Ministerstwo Gospodarki oraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
W trakcie trwania targów, 22 września odbędzie się 4 Kongres Polskiej Organizacji Rozwoju Technologii Pomp Ciepła. Tegoroczna Konferencja przebiegać będzie pod hasłem: "Pompy ciepła – efektywność z klasą" i rozpocznie sie od wystąpienia profesora Hansa Martina Henninga z Instytutu Fraunhofer ISE. Omówi on na przykładzie Niemiec rozwój energetyki z dominacją OZE przewidywany w perspektywie roku 2050. Podczas Kongresu, przedstawiciel Europejskiego Stowarzyszenia Pomp Ciepła (EHPA) przekaże również informacje dotyczące roli pomp ciepła w Unii Energetycznej, część konferencji poświęcona będzie zagadnieniom związanym z klasami energetycznymi urządzeń grzewczych.
Poza tym, podczas 4. Kongresu PORTPC dodatkowo poruszane będą m.in. tematy:
- mapa drogowa ciepła z OZE do 2030 roku,
- wyniki badań Fraunhofera nad efektywnością pomp ciepła,
- rozwój energetyki w oparciu o OZE,
- polskie standardy: jakość wody dla urządzeń grzewczych, koszty całkowite roczne,
- analiza zastosowania urządzeń grzewczych w typowym budynku jednorodzinnym.
Zapraszamy!
XI edycja cyklu konferencji "Energia w Gminie" organizowanych przez Redakcję kwartalnika "GLOBEnergia" odbyła się 10 września 2015 w Centrum Energetyki Odnawialnej w Sulechowie. Tradycyjnie już na "Energii w Gminie" poruszono tematy związane z wykorzystaniem Odnawialnych Źródeł w kontekście wykorzystania przez samorządy lokalne i inwestorów zainteresowanych nowymi technologiami. W trakcie imprezy Adam Koniszewski – Key Account Glen Dimplex Polska m.in. przedstawił prezentację pt. "Efektywność instalacji z pompą ciepła w obiektach wielkokubaturowych i użyteczności publicznej".
23 lipca 2015 roku ruszył nowy fanpage Dimplex na Facebooku. Będziemy na nim systematycznie zamieszczać wszystkie informacje dotyczące Dimplex w Polsce: najnowsze wydarzenia, informacje dotyczące nowości produktowych, czy aktualnych promocji.
Nasz nowy fanpage dostępny jest pod adresem:
www.facebook.com/dimplexpolska
Zapraszamy do polubienia!
23 czerwca 2015 r. podczas XVI Targów Sacroexpo w Kielcach, odbyła się VIII Konferencja Sacroenergia "Technologie energooszczędne w budownictwie sakralnym" poświęcona zastosowaniu odnawialnych źródeł energii oraz rozwiązań ekologicznych w budownictwie sakralnym. Konferencja zorganizowana została przez redakcję kwartalnika GLOBEnergia i adresowana do ekonomów kościelnych i zakonnych, oficjalnych przedstawicieli parafii, administratorów ośrodków rekolekcyjncych oraz innych obiektów kościelnych. W imprezie uczestniczyła rownież firma Glen Dimplex Polska, podczas której nasz Key Acount Manager – Adam Koniszewski m.in. przedstawił prezentację pt. "Jak zmieniają się koszty ogrzewania pompą ciepła przy zastosowaniu grzejników, ogrzewania podłogowego, nadmuchowego – konkretne przykłady".
"Energia w Gminie" to cykl konferencji organizowanych przez Redakcję kwartalnika "GLOBEnergia". Poruszane są na nich tematy związane z wykorzystaniem Odnawialnych Źródeł, które adresowane są głównie do samorządów lokalnych i inwestorów zainteresowanych nowymi technologiami. Podczas spotkań, eksperci z poszczególnych dziedzin dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem, odpowiadają na pytania uczestników, a także pomagają rozwiązywać problemy gmin. W X edycji Forum, które miało miejsce 11 czerwca 2015 na Zamku Arcybiskupów Gnieźnieńskich w Uniejowie, uczestniczyła również firma Glen Dimplex Polska. W trakcie imprezy Adam Koniszewski – Key Account Dimplex m.in. przedstawił prezentację pt. "Energooszczędne systemy grzewcze, praktyczne rozwiązania dla gmin".
9 czerwca 2015 r. w Opolu podczas III Opolskiego Kongresu Energetycznego odbyło sę II Forum AGRO INWESTOR zorganizowane przez redakcję GLOBEnergia. Forum AGRO INWESTOR to konferencja, która ma na celu przedstawienie możliwości wykorzystania odnawialnych źródeł energii w gospodarstwach rolnych. Podczas Forum, Przemysław Radzikiewicz – Manager Produktu i Wsparcia Technicznego Glen Dimplex Polska wygłosił prezentację pt. "Przegląd efektywnych systemów grzewczych, analiza efektywności instalacji z pompą ciepła". Forum AGRO INWESTOR to niezwykła okazja do spotkania inwestorów rolnych, dostawców technologii i urządzeń oraz wszystkich zainteresowanych tematem potencjału energetycznego tkwiącego w gospodarstwach rolnych, w tym możliwości zastosowania odnawialnych źródeł energii.
Informujemy, że z dniem 1 maja 2015 r. zostają wprowadzone nowe ceny na elektryczne urządzenia grzewcze Dimplex. Poniżej dostępny jest link do pobrania nowego cennika w formacie PDF. Aktualny cennik dostępny jest również na naszej stronie internetowej pod adresem dimplex.pl – na stronie głównej oraz przy wybranym produkcie.
Kompletny cennik (ok. 6,5 MB)
Cennik 2015/2016 – elektryczne urządzenia grzewcze (wydanie rozszerzone)
Miło nam Państwa poinformować, że Glen Dimplex Polska Sp. z o.o. otrzymała prestiżowy tytuł „Lider Nowych Technologii 2015” przyznawany przez firmę Nowe Technologie oraz Polską Izbę Gospodarczą Zaawansowanych Technologii. Wyróżnienie to przyznano za całokształt działań związanych ze wdrażaniem innowacyjnych technologii i rozwiązań w dziedzinie pomp ciepła.
Dyplom i znak graficzny Lidera Nowych Technologii® otrzymują przedsiębiorstwa i instytucje generujące innowacje i cechujące się perspektywicznym myśleniem. Podmioty biorące udział w programie muszą wykazać się sukcesem rynkowym i wyrazistością. Nie od dziś wiadomo, że aby pozyskać klienta, trzeba się wyróżnić. Rynek jest obecnie przesycony ilością oferowanych produktów i usług, często zresztą do siebie podobnych. Sukces na takim rynku odnieść mogą tylko ci, którzy wykażą się marketingową dalekowzrocznością.
Program Lider Nowych Technologii stawia sobie więc za cel wyróżnienie nowoczesnych firm, które promują innowacyjne i tym samym efektywne rozwiązania technologiczne. Tytuł jest przyznawany w oparciu o dynamikę rozwoju firmy na przestrzeni ostatnich 5 lat. Szansę na jego otrzymanie mają przedsiębiorstwa spełniające wymagania współczesnych klientów pod względem jakości usług i rozwiązań przyjaznych dla biznesu. Zdobycie tytułu Lidera Nowych Technologii wyróżnia firmy, daje im status przedsiębiorstw najnowocześniejszych, mających potencjał rozwojowy, odznaczających się innowacjami i kreatywnością. To zewnętrze potwierdzenie jakości i reputacji firmy.
Dimplex od zawsze promuje nowoczesne i nowatorskie podejście do biznesu. Najwyższa jakość, wyprzedzanie konkurencji i odpowiedzialne traktowanie procesu ciągłego rozwoju, poprzez wdrażanie najnowszych technologii w dziedzinie odnawialnych źródeł energii to aspekty, na które kładzie największy nacisk. Wszystkie te elementy połączone z nowoczesnym stylem zarządzania skutkują dynamicznym rozwojem i bezkonkurencyjnością na rynku. Dimplex poszukuje rozwiązań w dziedzinie efektywnego wykorzystania energii, które są dopasowane do indywidualnych potrzeb Klientów. Zdobywane od ponad 40 lat doświadczenie przekłada się na najwyższą wydajność, oszczędność i jakość urządzeń, a także troskę o środowisko naturalne.
Po prostu wiele zalet.
Wentylacja z odzyskiem ciepła w znaczący sposób podnosi komfort życia, gwarantując ciągłą wymianę zużytego powietrza na świeże, pozbawione czynników niekorzystnych dla zdrowia. Jest ona również doskonałym uzupełnieniem energooszczędnej instalacji grzewczej, gdyż potrafi wykorzystywać energię cieplną odzyskaną z powietrza. Centralny system wentylacji z odzyskiem ciepła Dimplex działa przy wykorzystaniu jednej większej centrali wentylacyjnej ZL o dużej wydajności, która za pomocą systemu rur podłączona jest do poszczególnych pomieszczeń. Zużyte powietrze z pomieszczeń przechodzi przez zintegrowany wymiennik ciepła (który odzyskuje energię cieplną), a następnie usuwane jest na zewnątrz. Odzyskane w ten sposób ciepło, wymiennik przekazuje dalej do pobieranego, świeżego powietrza zewnętrznego, które kierowane jest do odpowiednich pomieszczeń za pomocą kanałów wentylacyjnych. Centrale wentylacyjne z odzyskiem ciepła serii ZL oferują wydajność umożliwiającą skuteczną wentylację w budynkach o powierzchni 300 m2. Ich zastosowanie znacznie obniża straty ciepła wentylacyjnego, co pozwala na zmniejszenie kosztów ogrzewania. Centrale wyposażone są w wydajne i bardzo ciche nowoczesne wentylatory z 3 stopniami prędkości, umożliwiając indywidualne dopasowanie strumienia objętości powietrza. Odpowiedni wymiennik ciepła zapewnia odzysk do 95% energii cieplnej zawartej w powietrzu usuwanym, a wbudowany automatyczny bypass dba o komfortowe chłodzenie nocne w lecie. Parametry central wentylacyjnych z odzyskiem Dimplex serii ZL zostały potwierdzone certyfikatem Passivhaus.
Centrala wentylacyjna to nie wszystko.
Sama centrala wentylacyjna to nie wszystko – żeby cały system działał prawidłowo, potrzebny jest jeszcze system dystrybucji powietrza. Bardzo wielu dostawców oferuje systemy dystrybucji powietrza z dużą ilością komponentów, przez co stają się one zbyt skomplikowane i w efekcie uciążliwe w montażu. Mając do dyspozycji dużą ilość komponentów, ciężko je sprawnie dobrać – łatwo o pomyłkę, elementy niekoniecznie do siebie pasują. Nowy system dystrybucji powietrza Dimplex Air 56 przeznaczony do centralnego systemu wentylacji z odzyskiem ciepła jest jednym z najłatwiejszych w montażu systemów dostępnych na rynku. Jego zaletą jest niewielka ilość elementów – Dimplex ograniczył ich ilość do absolutnego minimum i w podstawowej wersji jest ich tylko 8. Właściwie montaż ogranicza się do zdjęcia zabezpieczenia poszczególnych komponentów i ich podłączenia, wszystkie czynności są więc nieskomplikowane i wydatnie skracają czas montażu. W największym skrócie Dimplex stworzył system dystrybucji powietrza składający się z kilku prostych elementów, które niczym klocki można szybko i sprawnie połączyć ze sobą. Jednak to co przede wszystkim odróżnia nowy system od już istniejących, to bardzo mała średnica rur.
Elastyczność i wyjątkowo mała średnica.
Głównym elementem systemu dystrybucji powietrza Air 56 są wykonane z tworzywa sztucznego rury KF R56 o średnicy zewnętrznej 56 milimetrów. Tak niewielka średnica oznacza, że można je zamontować dosłownie wszędzie: w podwieszanym suficie, podłodze, bezpośrednio pod wylewką czy w miejscach trudno dostępnych, w miejscach o podwyższonej wilgotności, a nawet w betonie. Montaż możliwy jest również w przegrodach instalacyjnych ścian budynków, pionach, szczelinach ścian. Niezależnie czy jest to nowe czy stare budownictwo. Praktycznie brak jest jakichkolwiek ograniczeń dotyczących instalacji – wszystko to przy jednoczesnym zapewnieniu maksymalnego przepływu powietrza. Dwuwarstwowa konstrukcja rur KF R56 gwarantuje również najwyższą stabilność: karbowana warstwa – zewnętrzna i gładka – wewnętrzna, zapewniają sztywność i odporność na obciążenia, nie ma więc obaw o złamanie rur bądź ich uszkodzenie w czasie montażu. Co więcej, rury idealnie dopasowują się do siebie i miejsca montażu, a doskonały przepływ powietrza możliwy jest nawet w ciasnych narożnikach czy kątach. Istnieje również wariant rur o tradycyjnej średnicy 75 mm, co sprawia że system można niezwykle łatwo połączyć z innymi rozwiązaniami. Dimplex KF R56 łączą w sobie zalety owalnych i okrągłych rur powietrznych: elastyczność oraz wysoką wydajność, mogą być one ułożone w każdą stronę i wygięte według indywidualnych potrzeb. Dzięki temu nie jest potrzebny zakup dodatkowych akcesoriów używanych do zmiany kierunku ułożenia instalacji.
Naprawdę wydajny system oparty na pompach ciepła, oprócz samej pompy ciepła, potrzebuje odpowiednio dobranych pozostałych elementów instalacji. Dlatego asortyment wyposażenia dodatkowego z naszej oferty jest doskonale dopasowany do wymagań pracy pompy ciepła. Żeby jeszcze bardziej ułatwić prawidłowy jego dobór, w naszej ofercie można znaleźć właściwie skonfigurowane pakiety, które zorientowane są na wydajną, ekonomiczną i bezproblemową pracą całego systemu. Nasza oferta pakietowa jest systematycznie poszerzana, dlatego z przyjemnością przedstawiamy nowości w naszej ofercie – pakiety z kompaktowymi, gruntowymi pompami ciepła serii SIK TES oraz powietrznymi rewersyjnymi pompami ciepła serii LA S-TUR. Zapraszamy do zapoznania się ich opisem (kliknięcie w miniaturę otworzy opis urządzenia lub typoszeregu w nowym oknie).
Oferta gruntowych pomp ciepła poszerzyła się o kompaktowe modele serii SIK 6-14TES oraz SIW 6-11TES. Oba typoszeregi charakteryzują się niewielkimi wymiarami, wysoką wydajnością oraz bogatym wyposażeniem. Urządzenia posiadają już wbudowane główne komponenty instalacji dolnego i górnego źródła, a także niezbędne zabezpieczenia, ułatwiające montaż. SIW TES wyposażone są również w zintegrowany zasobnik c.w.u. o pojemności 170 litrów. Zapraszamy do zapoznania się ich opisem (kliknięcie w miniaturę otworzy opis urządzenia lub typoszeregu w nowym oknie).
Oferta powietrznych pomp ciepła do montażu zewnętrznego poszerzyła się o modele serii LA 9-18STU, które charakteryzują się cichą pracą oraz bardzo wysoką wysoką wydajnością. Zastosowane rozwiązania techniczne, jak np. elektroniczny zawór rozprężny i COP-booster zapewniają wysokie współczynniki efektywności COP, dlatego urządzenia osiągają roczne wskaźniki pracy porównywalne z gruntowymi pompami ciepła. Zapraszamy do zapoznania się z ich opisem (kliknięcie w miniaturę otworzy opis urządzenia lub typoszeregu w nowym oknie).
Oferta wodnych pomp ciepła poszerzyła się o wysokowydajne urządzenia serii WI 120/180TU o mocy 120 i 180 kW oraz wysokotemperaturową pompę ciepła WIH 120TU (120 kW), która przeznaczona jest do starszych instalacji wymagających wyższych temperatur zasilania. Zapraszamy do zapoznania się z opisem naszych nowych wodnych pomp ciepła charakteryzujących się bardzo wysoką wydajnością (kliknięcie w miniaturę otworzy opis urządzenia lub typoszeregu w nowym oknie).
Informujemy, że z dniem 1 kwietnia 2015 r. zostają wprowadzone nowe ceny na urządzenia grzewcze i rekuperacyjne Dimplex. Poniżej dostępne są linki do pobrania nowych cenników w formacie PDF. Aktualne cenniki Dimplex dostępne są również na naszej stronie internetowej pod adresem dimplex.pl, wersja kompletna – na stronie głównej, poszczególne rozdziały – przy wybranym produkcie.
Kompletny cennik (ok. 55 MB)
Cennik 2015/2016 – technika grzewcza i wentylacyjna
Rozdziały
Pakiety z pompami ciepła
Gruntowe pompy ciepła
Powietrzne pompy ciepła do montażu zewnętrznego
Powietrzne pompy ciepła do montażu wewnętrznego
Rewersyjne pompy ciepła do grzania i chłodzenia
Wodne pompy ciepła
Pompy ciepła do ciepłej wody użytkowej
Wyposażenie dodatkowe pomp ciepła
Konwektory wentylatorowe do grzania i chłodzenia
Systemy wentylacji z odzyskiem ciepła
Oferta pomp ciepła c.w.u. poszerzyła się o 2 nowe modele: DHW 300+ oraz DHW 300D+. Są to urządzenia nowej generacji, które stanowią doskonałą alternatywę dla kolektorów słonecznych gdyż w przeciwieństwie do nich nie są uzależnione wprost od panujących warunków atmosferycznych. Oba modele wyposażone są w zasobnik c.w.u. o poj. 280 litrów i zaawansowaną automatykę. Oba modele są jednymi z najbardziej oszczędnych urządzeń na rynku przeznaczonych do przygotowania ciepłej wody użytkowej. Zapraszamy do zapoznania się z ich opisem (kliknięcie w miniaturę otworzy opis urządzenia lub typoszeregu w nowym oknie).
Oferta rewersyjnych pomp ciepła poszerzyła się o wysokowydajne powietrzne pompy ciepła serii LA 9-18S-TUR, powietrzne pompy ciepła typu split serii LAK 6-9 IMR, LAK 14ITR (system hydrobox) i LAW 6 IMR (system splydro) oraz wysokowydajną, wodną pompę ciepła dużej mocy WI 140TUR+. Zapraszamy do zapoznania się z opisem naszych nowych pomp ciepła do grzania i chłodzenia (kliknięcie w miniaturę otworzy opis urządzenia lub typoszeregu w nowym oknie).
W dniach 10-14 marca 2015 r. we Frankfurcie nad Menem odbędą się Międzynarodowe Targi ISH czyli "Internationale Sanitär – und Haizungsmesse". Jest to jedna z największych międzynarodowych imprez targowych z dziedziny techniki grzewczej, wentylacyjnej, klimatyzacyjnej oraz instalacji wodno-sanitarnych. Odbywa się ona cyklicznie co 2 lata, a w wydarzeniu bierze udział ponad 2 400 wystawców z 56 krajów z liczbą odwiedzających przekraczającą 190 000 osób. ISH to targi z ogromną, bo ponad 50-letnią tradycją, niegdyś obejmowały one tematykę związaną z instalacjami sanitarnymi i grzewczymi, obecnie obszar wystawienniczy uległ poszerzeniu i obejmuje również m.in. tematykę chłodnictwa i klimatyzacji, energii odnawialnej i wielu innych.
ISH 2015 będą pierwszymi targami w historii ISH, w których wprowadzona zostanie koncepcja Kraju Partnerskiego. W bieżącym roku krajem tym zostanie Polska. Jak podaje Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Konsulatu Generalnego Rzeczypospolitej Polskiej w Kolonii – na tegorocznych targach ISH zorganizowane będzie Polskie Stoisko Narodowe, które znajdzie się między halą 8 a 9 (pod szklaną kopułą). Ponadto w ramach imprez towarzyszących, pierwszego dnia targów, WPHI w Kolonii zorganizuje Forum Polskiej Gospodarki, podczas którego zostanie zaprezentowany potencjał naszego kraju, jako partnera handlowego. W środę 11 marca, odbędzie się również seminarium na temat rynku instalacyjno-grzewczego w Polsce i Niemczech, w tym nawiązanie do nowej ustawy OZE, a w czwartek 12 marca – seminarium na temat innowacyjnych rozwiązań techniki instalacyjnej i grzewczej.
Na targach ISH zwykle prezentują swoje nowości wszyscy uznani producenci urządzeń. Będzie więc to niezwykła okazja do zapoznania się z najnowszymi produktami, technologiami i trendami, w tym oczywiście wykorzystującymi odnawialne źródła energii, jak np. pompy ciepła. Na tegorocznych targach nie zabraknie też firmy Glen Dimplex, która posiada 40-letnie doświadczenie w rozwoju innowacyjnych i przyjaznych dla środowiska pomp ciepła. Nie każdy wie, że Dimplex posiada jedną z najszerszych ofert wśród producentów pomp ciepła, stąd też urządzenia Dimplex z powodzeniem znajdują zastosowanie, zarówno w niewielkich instalacjach domów jednorodzinnych, jak i w dużych systemach grzewczych i chłodzących. Co więcej, oferta Dimplex zawiera ogromna paletę pomp ciepła, praktycznie każdego typu. Dlatego można je wykorzystywać do nowego budownictwa, przebudowy, jak również modernizacji instalacji starszych czy wręcz zabytkowych budynków.
Ekspozycja Dimplex zlokalizowana będzie w pawilonie 9 (poziom 0) przy stoisku E 30.
Dodatkowe informacje na temat stoiska DImplex, a także przebiegu samej imprezy dostępne są na stronie organizatora.
Zapraszamy!
6 listopada 2014 r. w Krakowie podczas targów HoReCa odbyła się konferencja "Forum HoReCa Energia" poświęcona energooszczędnym instalacjom grzewczym i klimatyzacyjnym w obiektach HoReCa, czyli hotelach i obiektach gastronomicznych. Krakowskie Targi to największa jesienna impreza związana z tą branżą w kraju, dlatego forum było doskonałą okazją do wymiany doświadczeń w zakresie zarządzania energią począwszy od projektu, poprzez instalację, aż po eksploatację.
Nowoczesne technologie grzewcze i chłodzące coraz powszechniej znajdują zastosowanie, zarówno w dużych sieciach hotelowych czy restauracyjnych, jak i małych, prywatnych pensjonatach, hostelach i kawiarniach. Tradycją firmy Glen Dimplex stała się w ostatnim czasie obecność na imprezach, podczas których jest okazja do włączenia się aktywnie w dyskusję na tematy związane z efektywnym zarządzaniem energią, w systemach grzewczych, chłodzących i wentylacyjnych. Stąd obecność naszego reprezentanta – Adama Koniszewskiego, Key Account Managera w zakresie dużych inwestycji opartych na pompach ciepła Dimplex, który podczas konferencji wygłosił prezentację "Ogrzewanie i chłodzenie z odzyskiem ciepła, przy wykorzystaniu rewersyjnych pomp ciepła".
W dniach 14-17 października 2014 r w Poznaniu odbyły się Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska POLEKO. Są to jedne z najbardziej prestiżowych imprez targowych w Polsce poświęconych ochronie środowiska, odnawialnym źródłom energii i innowacyjnym technologiom. POLEKO to miejsce wielu spotkań i rozmów na temat kierunków rozwoju oraz przyszłych trendów. Nie mogło tam również zabraknąć firmy Glen-Dimplex, która tym razem wraz z redakcją „GLOBEnergia”, uczestniczyła również w konferencji GLOB PEŁEN ENERGII.
Tegoroczna konferencja GLOB PEŁEN ENERGII to cztery dni konferencji, konkursów oraz maratonów filmowych przygotowanych przez redakcję „GLOBEnergia”. Tematyka konferencji po raz kolejny była bardzo szeroka i przyciągająca nie tylko instalatorów i inwestorów, ale również projektantów i sferę naukową. Tematy poruszane w trakcie konferencji ujmowały proces inwestycyjny w nowoczesną instalację grzewczą bardzo kompleksowo – od projektu do realizacji. Firmę Glen-Dimplex reprezentował Adam Koniszewski – Key Account Manager odpowiedzialny za duże inwestycje oparte na pompach ciepła Dimplex. Wygłosił on prezentację „Pompy ciepła od pomysłu do realizacji – architekt, projektant, wykonawca, użytkownik”, a także uczestniczył w debacie „Kiedy stosować pompy ciepła?”
Adam Koniszewski przedstawił szeroki punkt widzenia związany z inwestycjami opartymi na pompach ciepła. „W wykonaniu instalacji uczestniczy architekt, instalator, projektant oraz użytkownik. W tych grupach roboczych każdy jest ważny. Zaczynając od producenta, który dostarcza urządzenie jak i rzetelne informacje oraz dane techniczne o swoim produkcie, poprzez architekta, który musi wyznaczyć trend danej inwestycji, danej instalacji, aż do wykonawcy, na którym spoczywa obowiązek prawidłowego wykonania i uruchomienia urządzenia. Na samym końcu jest oczywiście użytkownik, którego zadowolenie jest celem wszystkich poprzednich ogniw.”
Ze względu na długoletnią historię, Targi POLEKO wzrastały równolegle z rozwojem gospodarki i ochrony środowiska w Polsce oraz brały bezpośredni udział w ich przekształcaniu i doskonaleniu. Duża różnorodność uczestników i wystawców sprawia, że POLEKO są doskonałą platformą wymiany informacji i doświadczeń z zakresu ochrony środowiska, w której aktywnie chce również uczestniczyć firma Glen-Dimplex.
W dniach 23-25 września 2014 roku w Warszawie, odbyły się Międzynarodowe Targach Energii Odnawialnej i Efektywności Energetycznej RENEXPO® (Renewable ENergy EXPOsition) Poland. Targi RENEXPO® Poland to jedno z największych i najważniejszych wydarzeń dotyczących energii odnawialnej w Polsce. Stąd też obecność na targach firmy Glen Dimplex, lidera w sektorze energii odnawialnych, posiadającego 40-lat doświadczenia w rozwoju nowoczesnych, innowacyjnych, oszczędnych oraz przyjaznych dla środowiska systemów pomp ciepła Dimplex. Imprezie targowej towarzyszyło szereg wydarzeń branżowych i specjalistycznych konferencji związanych z sektorem OZE. W trakcie trwania targów odbył się m.in. Trzeci Kongres Polskiej Organizacji Rozwoju Technologii Pomp Ciepła oraz Forum Pomp Ciepła oraz konkurs o "Puchar RENERGY AWARD".
Te cykliczne wydarzenia towarzyszące są ważnym miejscem spotkań i wymiany informacji o najnowszych trendach i osiągnięciach na rynku energii odnawialnej oraz platformą umożliwiającą nawiązanie kontaktów i zapoznanie się z najnowszym know-how. Warto wspomnieć, że podczas ubiegłorocznej edycji targów RENEXPO firma Glen Dimplex została uhonorowana nagrodą RENERGY AWARD przyznaną w kategorii „Innowacyjna Technologia – pompy ciepła” rewersyjnej pompie ciepła powietrze/woda Dimplex LA 60TUR+. Jest to druga nagroda dla naszych urządzeń w ostatnim czasie – „Złoty Medal 2014” na Międzynarodowych Targach Instalacyjnych INSTALACJE 2014 otrzymała również wysokotemperaturowa pompa ciepła SIH 90TU. Na naszym stoisku profesjonalni doradcy prezentowali rozwiązania z zakresu ogrzewania oraz chłodzenia z wykorzystaniem innowacyjnych pomp ciepła Dimplex.
Informacje praktyczne w skrócie:
.
Międzynarodowe Targi RENEXPO® Poland – newsletter | pobierz |
Naszą linię grzewczych pomp ciepła powietrze/woda do montażu zewnętrznego zasiliły uniwersalne pompy ciepła LA 22TBS oraz LA 28TBS. Urządzenia zostały wyposażone w sterownik WPM Econ oraz innowacyjne wentylatory osiowe charakteryzujące się cichą pracą. Urządzenia zostały również dodatkowo wyciszone poprzez zoptymalizowanie przepływu powietrza przez specjalnie ukształtowaną obudowę oraz zastosowanie swobodnie pływającej płyty podstawy sprężarki. Wysokowydajny parownik zapewnia wysokie współczynniki efektywności COP, a dwie sprężarki umożliwiają redukcję mocy przy obciążeniu częściowym. Podwyższona temperatura zasilania (do 65°C) umożliwia pracę również w połączeniu z ogrzewaniem grzejnikowym, energooszczędne odszranianie odbywa się poprzez odwrócenie obiegu. Miontaż możliwy jest blisko ściany, a podłączenie pompy ciepła ze sterownikiem jest bardzo łatwe i odbywa się za pomocą standardowego 2-żyłowego przewodu poprzez sygnał MMS. Uniwersalna konstrukcja zapewnia wysokie bezpieczeństwo działania oraz elastyczne możliwości rozbudowy w celu uzyskania biwalentnego lub biwalentnego odnawialnego trybu pracy, a także systemu grzewczego z niemieszanymi i mieszanymi obiegami grzewczymi.
Nasza paleta elektrycznych urządzeń grzewczych i wentylacyjnych została zasilona o nowe modele pieców akumulacyjnych oraz kurtyn powietrznych. Wśród nowości znalazły się statyczne piece akumulacyjne serii XL (S) 6-24NC, trwała i niezawodna kurtyna powietrzna przeznaczona do montażu pionowego Dimplex CAB 15E oraz nowość w segmencie małych kurtyn powietrznych – model AC 6RN. Zachęcamy do zapoznania się z broszurą informacyjną dostępną poniżej.
Elektryczne urządzenia grzewcze – nowości | pobierz |
Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia stoiska firmy Dimplex na Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury BUDMA 2014, które odbędą się w Poznaniu w dniach 11-14 marca 2014 roku na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Stoisko Dimplex będzie zlokalizowane w pawilonie 3A, nr 160. Na Targach BUDMA 2014, Dimplex zaprezentuje rozwiązania do ogrzewania oraz chłodzenia wykorzystujące pompy ciepła. Odwiedzający będą mieli okazję bezpośredniego zapoznania się z naszymi innowacyjnymi urządzeniami oraz uzyskania profesjonalnego doradztwa od naszych fachowców. Wśród zaprezentowanych urządzeń będą m.in. wysokowydajne pompy ciepła solanka/woda SI 35TU charakteryzujące się bardzo wysokimi współczynnikami wydajności COP. Są to urządzenia średniej mocy, które dodatkowo cechują niewielkie wymiary, a także możliwość zintegrowania z buforem grzewczym PSP 300 dostosowanym konstrukcyjnie i wizualnie do pompy ciepła.
Warto i trzeba pomagać – to wiemy wszyscy, dlatego właśnie Dimplex postanowił wesprzeć budowę pierwszego w Polsce Domu Ronalda McDonalda, który powstaje przy Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowskim Prokocimiu. Pierwszy polski dom będzie służył rodzinom dzieci z chorobami onkologicznymi. Pobyt małego pacjenta na oddziale szpitalnym to nierzadko tygodnie a nawet miesiące – Dom Ronalda McDonalda to jeden z najważniejszych programów Fundacji, w którym na całym świecie cel jest ten sam: stworzyć rodzicom przebywających w szpitalu dzieci domowe warunki pobytu i dać im niezbędne do walki z chorobą poczucie bezpieczeństwa i siły. Cieszymy się ogromnie mogąc wspomóc działania fundacji – jesteśmy dumni z faktu, że dom będzie ogrzewany najnowocześniejszym systemem grzewczym jakim jest pompa ciepła Dimplex. Wizualizacje projektu przestawiamy poniżej, więcej informacji na temat domów i działalności Fundacji Ronalda McDonalda można znaleźć pod adresem: www.frm.org.pl/a/dom-ronalda-mcdonalda
Pompy ciepła Dimplex powietrze/woda potrafią doskonale wykorzystywać energię zgromadzoną w powietrzu, jednak aby cały system działał możliwie wydajnie, oprócz pompy ciepła, niezbędny jest prawidłowy dobór pozostałych elementów instalacji. Dlatego w ofercie Dimplex nie mogło zabraknąć pakietów, które oprócz pomp ciepła zawierają również komponenty uzupełniające pracę pompy ciepła. Całość jest doskonale dopasowana i zorientowana na wydajną, ekonomiczną i bezproblemową pracę całego systemu grzewczego. W tej kategorii, ofertę uzupełniły pakiety PRESTGE LA6TU, PRESTGE LA9TU, PRESTGE LA12TU, PRESTGE LA17TU wykorzystujące wysokowydajne pompy ciepła serii LA TU oraz PRESTGE LA11TAS wykorzystujący uniwersalną pompę ciepła LA 11TAS. Oprócz pomp ciepła w skład pakietów PRESTIGE wchodzą wieże hydrauliczne HWK 332 Econ5P lub HWK 332 stanowiące połączenie zasobnika na ciepłą wodę użytkową, szeregowego zbiornika buforowego (w HWK 332 Econ5P również automatyki) oraz zoptymalizowanych podzespołów do współpracy z pompą ciepła w jednej kompaktowej obudowie. Skład pakietów został zoptymalizowany do zastosowania w nowoczesnym budownictwie jednorodzinnym, gdzie m.in. ważna jest wysoka wydajność i oszczędna praca systemu przy jednoczesnej oszczędności miejsca.
W segmencie statycznych pieców akumulacyjnych nowością Dimplex są piece serii XL(S) 6-24NC. Urządzenia zaprojektowane są z myślą o energooszczędnym ogrzewaniu i charakteryzują się kompaktową i wydajną konstrukcją. Wykorzystując tańszą energię z taryf pozaszczytowych akumulują ciepło, które następnie za pośrednictwem obudowy oraz specjalnej ruchomej przesłony jest oddawane do pomieszczenia. Doskonale zdają egzamin, zarówno w zastosowaniach domowych, jak i komercyjnych. Są też niezwykle łatwe w obsłudze, sterowanie procesem ładowania odbywa się manualnie, za pomocą pokrętła ładowania nastawianego przez użytkownika. Zabudowany wewnątrz pieca termostat, monitoruje wzrost temperatury rdzenia i przerywa dopływ energii zgodnie z wybranymi ustawieniami. W ofercie dostępne są 3 modele XL 12NC, XL 18NC oraz XL 24NC o mocy w zakresie 1,64-3,28 kW. XLS 6NC to bryzgoszczelny model o mocy 0,81 kW przeznaczony do mniejszych pomieszczeń, który można stosować w również łazienkach.
Nowa kurtyna Dimplex CAB 15E (pionowa) to trwała i niezawodna kurtyna powietrzna przeznaczona do montażu pionowego, odpowiednia do średnich i większych obiektów handlowych, publicznych czy przemysłowych. Wyposażona jest w elektroniczny moduł sterujący, pozwalający na podłączenie do systemu inteligentnego zarządzania budynkiem (BMS). Wysokiej wytrzymałości komponenty gwarantują długi okres użytkowania i pracę niewymagającą konserwacji. Urządzenie polecamy stosować wszędzie tam, gdzie ważna jest niezawodność oraz długa żywotność.
Dimplex AC 6RN to nowość w segmencie małych kurtyn powietrznych, zapewnia wielokierunkowy i silny strumień ciepłego powietrza przy wejściach do sklepów, biur czy innych pomieszczeń. Dzięki zmniejszeniu utraty ciepła ulatniającego się przez często otwierane drzwi, pozwala ona zredukować koszty energii. Jest ona również bardzo łatwa w obsłudze, wyposażono ją w pilota zdalnego sterowania o zasięgu 8 m, dzięki któremu włączanie i wyłączanie urządzenia jest bardzo wygodne.
Naszą ofertę zasiliła szeroka gama wysokowydajnych pomp ciepła solanka/woda Dimplex przeznaczonych do grzania, adresowanych do rynku komercyjnego. Są to modele średniej mocy: SI 26TU, SI 35TU, a także dużej mocy: SI 50TU, SI 75TU, SI 90TU i SI 130TU. Wszystkie modele posiadają bezdrganiowe przyłącze do bezpośredniego podłączenia układu hydraulicznego z tyłu, a dzięki zastosowaniu izolowanej obudowy ze swobodnie pływającą płytą podstawy sprężarki charakteryzują się cichą pracą. Elektroniczny zawór rozprężny oraz funkcja COP-Booster zapewniają wysokie współczynniki efektywności COP przy jednoczesnym spełnieniu zgodności z EN 14511. Wyposażone są w nowoczesny sterownik WPM Econ 5Plus i posiadają zintegrowany automatyczny pomiar wytworzonej energii cieplnej (ze wskazaniem obliczonej ilości ciepła dla ogrzewania i podgrzewania ciepłej wody użytkowej na sterowniku). Urządzenia wyposażone są w dwie sprężarki umożliwiające dostosowanie mocy przy obciążeniu częściowym. Funkcja FWO (Flexible Water Optimization) umożliwia efektywne przygotowywanie c.w.u. przy udziale jednej lub dwóch sprężarek, zależnie od aktualnego zapotrzebowania. Uniwersalna konstrukcja zapewnia wysokie bezpieczeństwo działania oraz elastyczne możliwości rozbudowy w celu uzyskania biwalentnego lub biwalentnego odnawialnego trybu pracy, systemów rozdzielczych z niemieszanymi i mieszanymi obiegami grzewczymi, basenem oraz chłodzeniem pasywnym.
Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia stoiska firmy Dimplex na Międzynarodowych Targach Instalacyjnych INSTALACJE 2014, które odbędą się w Poznaniu w dniach 8-11 kwietnia 2014 roku na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Nasze stoisko będzie zlokalizowane w pawilonie 5, nr 73. Targi INSTALACJE 2014 to jedne z najważniejszych wydarzeń dla firm związanych z techniką grzewczą, chłodniczą i wentylacyjną. Instalacje oparte na pompach ciepła Dimplex, należą do najbardziej wydajnych systemów wykorzystujących odnawialne źródła energii. Doskonale sprawdzają się zarówno w nowych, jak i modernizowanych obiektach, niewielkich instalacjach domów jednorodzinnych, jak i w dużych systemach grzewczo-chłodzących. Dlatego również firmy Dimplex nie może zabraknąć na tak ważnej imprezie, tym bardziej, że wysokotemperaturowa pompa ciepła Dimplex SIH 90TU otrzymała „Złoty Medal 2014” Międzynarodowych Targów Instalacyjnych INSTALACJE 2014, a na zbliżających się tarach, laureatom zostaną wręczone nagrody. Nagroda ta jest jedną z najbardziej prestiżowych i cenionych nagród na polskim rynku, wybór dokonywany jest przez profesjonalne jury branżowych ekspertów i stanowi rekomendację dla innowacyjności oraz jakości nagrodzonych produktów.
W ofercie Dimplex pojawiła się wysokotemperaturowa, wysokowydajna pompa ciepła solanka/woda SIH 90TU, adresowana do rynku komercyjnego i przeznaczona do ogrzewania w starszych instalacjach wymagających wyższych temperatur zasilania. Charakteryzuje się cichą pracą, posiada izolowaną obudowę ze swobodnie pływającą płytą podstawy sprężarki oraz bezdrganiowe przyłącze do bezpośredniego podłączenia układu hydraulicznego z tyłu. Elektroniczny zawór rozprężny oraz funkcja COP-Booster zapewniają wysokie współczynniki efektywności COP. Automatyka WPM Econ 5Plus, w którą wyposażona jest pompa ciepła, posiada zintegrowany automatyczny pomiar wytworzonej energii cieplnej (ze wskazaniem obliczonej ilości ciepła dla ogrzewania i podgrzewania ciepłej wody użytkowej oraz wody basenowej na sterowniku). Urządzenie wyposażone jest w dwie sprężarki umożliwiające dostosowanie mocy przy obciążeniu częściowym. Funkcja FWO (Flexible Water Optimization) zapewnia efektywne przygotowywanie c.w.u. przy udziale jednej lub dwóch sprężarek, zależnie od aktualnego zapotrzebowania. Konstrukcja zapewnia wysokie bezpieczeństwo działania oraz elastyczne możliwości rozbudowy w celu uzyskania biwalentnego lub biwalentnego odnawialnego trybu pracy, systemów rozdzielczych z niemieszanymi i mieszanymi obiegami grzewczymi, basenem oraz chłodzeniem pasywnym.
Wysokotemperaturowa pompa ciepła Dimplex SIH 90TU otrzymała prestiżową nagrodę – Złoty Medal na Międzynarodowych Targach Poznańskich "Instalacje 2014". Jest to jedna z najbardziej prestiżowych i cenionych nagród na polskim rynku. Wybór dokonywany jest przez profesjonalne jury branżowych ekspertów i stanowi rekomendację dla innowacyjności oraz jakości nagrodzonych produktów.
Rewersyjne pomp ciepła Dimplex dają możliwość ogrzewania i aktywnego chłodzenia jednym urządzeniem, nowością w tej kategorii urządzeń jest wysokowydajna rewersyjna pompa ciepła powietrze/woda do montażu zewnętrznego LA 60TUR+ wyposażona w sterownik WPM EconPlus. Charakteryzuje się cichą pracą dzięki zastosowaniu wolnoobrotowych wentylatorów wyposażonych w łopatki w kształcie sowich skrzydeł z naturalnie cichym odgłosem pracy. Szczelnie zamknięta komora sprężarki posiada swobodnie pływającą płytę podstawy sprężarki w celu odsprzężenia dźwięku materiałowego. Wysokowydajny parownik i elektroniczny zawór rozprężny zapewniają wysokie współczynniki efektywności COP/EER. Posiada również czujnikowy nadzór obiegu chłodniczego, funkcję efektywnego odszraniania oraz zintegrowany automatyczny pomiar wytworzonej energii cieplnej (ze wskazaniem obliczonej ilości ciepła dla ogrzewania i podgrzewania ciepłej wody użytkowej na sterowniku). Zoptymalizowane ogrzewanie i chłodzenie możliwe jest za sprawą zewnętrznego 4-drogowego zaworu zwrotnego (dodatkowe wyposażenie) aktywowanego automatycznie poprzez automatykę pompy ciepła. Rewersyjny obieg chłodniczy z dodatkowym wymiennikiem ciepła pozwala uzyskać wyższe temperatury ciepłej wody użytkowej w trybie grzania i wykorzystać ciepło odpadowe w trybie chłodzenia. Uniwersalna konstrukcja wyposażona jest w dwie sprężarki umożliwiające redukcję mocy przy obciążeniu częściowym z opcjonalnym przygotowaniem ciepłej wody użytkowej, zapewnia wysokie bezpieczeństwo działania oraz elastyczne możliwości rozbudowy w celu uzyskania: biwalentnego lub biwalentnego odnawialnego trybu pracy, zintegrowanych systemów grzewczo-chłodzących, a także niemieszanych i mieszanych obiegów grzewczo-chłodzących.
Innowacyjna technologia rewersyjnych pomp ciepła Dimplex została doceniona na Międzynarodowych Targach RENEXPO® 2014. Wysokowydajna rewersyjna pompa ciepła Dimplex powietrze/woda LA 60TUR+ otrzymała prestiżową nagrodę RENERGY AWARD w kategorii „Innowacyjna technologia: pompy ciepła”
W dniach 16-17 października 2013 r. odbyła się w Warszawie już trzecia edycja Międzynarodowych Targów Energii Odnawialnej i Efektywności Energetycznej RENEXPO® (Renewable ENergy EXPOsition) Poland. Jest to jedno z największych i najważniejszych wydarzeń związanych z energią odnawialną. Dimplex, posiada 40-letnie doświadczenie w rozwoju innowacyjnych, oszczędnych oraz przyjaznych dla środowiska pomp ciepła Dimplex, stąd też nasza obecność na targach była „obowiązkowa”.
Targi RENEXPO® Poland 2013
Na tegorocznej edycji Międzynarodowych Targów Energii Odnawialnej i Efektywności Energetycznej RENEXPO® Poland i towarzyszących im wystawach swoje nowości zaprezentowało 135 wystawców, z czego 40% stanowili zagraniczni goście pochodzący aż z 12 krajów, m.in.: z Niemiec, Szwajcarii, Austrii, Włoch, Filipin, Chin, Belgii, Hiszpanii, Słowacji. Blisko 4000 odwiedzających mogło zapoznać się z bogatą ofertą Dimplex, uzyskać więcej informacji na temat sposobu działania pomp ciepła oraz niekwestionowanych korzyści płynących z ich użytkowania.
RENERGY AWARD dla Dimplex!
Zwieńczeniem pierwszego dnia targów było wręczenie pucharów RENERGY AWARD. Tę niezwykle zaszczytną nagrodę otrzymał Dimplex, a uznanie zdobyła zgłoszona do konkursu w kategorii „Innowacyjna technologia: pompy ciepła” – rewersyjna pompa ciepła Dimplex powietrze-woda LA 60TUR+. Tegoroczna edycja RENEXPO®, to niewątpliwy sukces firmy Dimplex. Zdobyte prestiżowe wyróżnienie, duże zainteresowanie odwiedzających stoisko osób, są kolejnym potwierdzeniem ugruntowanej pozycji lidera w branży.
Nasza nowość w kategorii urządzeń typu splitto innowacyjny system „Splydro”, który przeznaczony jest do ogrzewania, chłodzenia i przygotowania c.w.u. Składa się z jednostki wewnętrznej – wieży hydraulicznej Hydro Tower oraz kompaktowej jednostki zewnętrznej, czyli pompy ciepła powietrze/woda LAW 9IMR lub LAW 14ITR. Obie jednostki łączy się ze sobą za pomocą przewodu chłodniczego. Jednostka zewnętrzna wyposażona jest w sprężarkę o regulowanej mocy (inwerter) i dostosowuje moc grzewczą do zapotrzebowania cieplnego budynku. Jednostka wewnętrzna Hydro Tower zajmuje niewielką powierzchnię i oferuje gotowy układ hydrauliczny pompy ciepła stanowiąc połączenie systemu regulacji, zasobnika c.w.u. i szeregowego zbiornika buforowego oraz zoptymalizowanych podzespołów pompy w kompaktowej obudowie. Łączy się ją w prosty sposób z jednostką zewnętrzną przy pomocy przewodu z czynnikiem chłodniczym, połączenie elektryczne obu jednostek zapewnia kabel 3-żyłowy. Dzięki zastosowaniu elektronicznie sterowanego wentylatora jednostek zewnętrznych, system charakteryzuje się bardzo cichą pracą. Moc niezbędną do celów ogrzewania i przygotowania ciepłej wody można elastycznie dostosować do rzeczywistego zapotrzebowania cieplnego. Opcja chłodzenia dostępna jest przy wykorzystaniu konwektorów nadmuchowych lub systemów ogrzewania powierzchniowego. System zapewnia elastyczną możliwość rozbudowy w taki sposób, aby mogły pracować w trybie biwalentnym lub biwalentnym odnawialnym.
Pompy ciepła marki Dimplex to niezawodność i najwyższe standardy jakościowe, potwierdzone wieloletnim doświadczeniem, tysiącami zrealizowanych inwestycji i zadowolonych użytkowników. Jesteśmy pewni naszych produktów, dlatego w trosce o komfort użytkowania urządzeń proponujemy naszym klientom możliwość przedłużenia gwarancji do 5 lat! Możliwość przedłużenia gwarancji dotyczy wszystkich grzewczych i rewersyjnych pomp ciepła marki Dimplex. Decyzję o skorzystaniu z wydłużonej gwarancji należy podjąć w momencie zakupu pompy ciepła. Więcej informacji można znaleźć na naszym serwisie www w dziale INFORMACJE DLA KLIENTÓW – w sekcji 5 LAT GWARANCJI
"Inteligentna przyszłość" to hasło przyświecające ekspozycji marki Dimplex na targach ISH – największej międzynarodowej imprezie w branży wentylacji, klimatyzacji, instalacji wodnych i sanitarnych, która tradycyjnie odbyła się we Frankfurcie w marcu 2013. Podczas targów, przez firmę Dimplex zaprezentowane zostały innowacyjne i przyszłościowe rozwiązania w zakresie systemów grzewczych. Wśród nowości znalazły się wysokowydajne kompaktowe pompy ciepła solanka/woda SIW 6 TU, SIW 8TU, SIW 11TU, wysokowydajne pompy ciepła woda/woda WI 18TU, WI 22TU, a także cieszące się największym zainteresowaniem pompy „Splydro" LAW 9 IMR, LAW 14 ITR, będące połączeniem pompy ciepła powietrze-woda typu split z wieżą hydrauliczną Hydrotower. W trakcie trwającej pięć dni imprezy zwiedzający, oprócz zapoznania się z nowościami firmy Dimplex, mogli również uzyskać odpowiedzi na nurtujące ich pytania, dotyczące oferty, zasad działania pomp ciepła i korzyści wynikających z ich użytkowania.
Nowości w segmencie wysokowydajnych pomp ciepła Dimplex – SIW 6-11TU, WI 18-22TU
Firma Dimplex, która oddała się całkowicie rozwojowi innowacyjnych systemów do ogrzewania i chłodzenia zalicza się do pionierów pomp ciepła w Niemczech. Efektem długoletnich prac nad optymalizacją oraz zwiększeniem wydajności pomp ciepła, są zaprezentowane w tym roku na targach ISH nowości. Zastosowane w pompach z serii SI…TU i WI…TU nowatorskie rozwiązania m.in. elektroniczne zawory rozprężne, współpracujące ze zintegrowanymi czujnikami ciśnienia w układzie chłodniczym, najnowszy model sprężarki spiralnej Coopeland wraz z dodatkowym wymiennikiem ciepła zwanym COP-Booster, umożliwiają osiągnięcie wysokich sprawności. COP-Booster łączy funkcję ekonomizera z funkcjami osuszacza, dzięki czemu chroni w ten sposób sprężarkę przed ciekłymi czynnikami chłodniczymi. Wskutek tego obieg chłodniczy może pracować na niższym poziomie temperatury i w ten sposób efektywność układu zostaje zdecydowanie zwiększona. Optymalnie dopasowane do siebie komponenty umożliwiają osiągnięcie wysokich współczynników wydajności i niskich kosztów eksploatacji. Nad pracą całego systemu, czyli zarówno pompy ciepła, jak i układu grzewczego, czuwa automatyka ze steronikiem WPM Econ Plus, który umożliwia korzystanie ze wszystkich funkcji nowoczesnej regulacji ogrzewania, takich jak: przyłączenie do nowoczesnych sieci komunikacyjnych oraz programowanie czasowe ogrzewania i przygotowywania ciepłej wody użytkowej.
Ogrzewanie, chłodzenie i przygotowywanie c.w.u. – system Dimplex typu split „Splydro“
Szczególnie interesującą innowacją w dziedzinie pomp ciepła, cieszącą się ogromnym zainteresowaniem na tegorocznych targach ISH okazała się nowa pompa ciepła powietrze-woda typu split. „Splydro" jest to Inteligentne połączenie inwerterowej pompy ciepła przeznaczonej do ogrzewania i chłodzenia z wieżą hydrauliczną Hydro Tower. Obok minimalnych wymagań dotyczących ilości miejsca dla celów instalacji (niewielkie zapotrzebowaniu na miejsce przy ustawieniu w budynku i w ogrodzie), system „Splydro" oferuje wyjątkowo wysoki komfort użytkowania. Daje ona bowiem możliwość pracy rewersyjnej i w gorących miesiącach lata można ją wykorzystywać opcjonalnie także do celów chłodzenia. Nadmierna ilość ciepła pobierana jest z pomieszczeń poprzez istniejące systemy ogrzewania powierzchniowego (chłodzenie ciche) lub konwektory nadmuchowe (chłodzenie dynamiczne) i odprowadzana poprzez istniejący system grzewczy. Dodatkowo, dzięki aplikacji Dimplex HeatPumpApp dostępnej na system iOS (iPhone) i Android (GooglePlay) możliwy jest dostęp do instalacji z pompą ciepła przez 24 godziny na dobę, również podczas podróży.