Portret

Ścieżka konsekwentnego rozwoju

Glen Dimplex został założony w 1973 roku i obecnie jest największą na świecie firmą produkującą elektryczne urządzenia grzewcze. Jest również liderem we wdrażaniu innowacyjnych technologii w technice grzewczej, a także zajmuje uznane miejsce w branży wentylacyjnej oraz AGD. Filozofią działalności grupy jest budowanie silnych i energicznych firm, które działają zgodnej z najwyższymi standardami wydajności, jakości i etyki z naciskiem kładzionym na spełnianie potrzeb klienta. Strategia pozwoliła zamienić niewielką firmę, zatrudniającą w 1973 roku 10 osób w międzynarodową grupę, która obecnie osiąga roczny obrót sięgający 2 mld Euro i zatrudniającą aż. 8,5 tys. osób.

Product Category Section Image
Siedziba Glen Dimplex Deutschland w Kulmbach

"Nie ma rzeczy niemożliwych"

Grupa Glen Dimplex stosuje przedsiębiorcze podejście do zarządzania swoimi firmami w wymiarze międzynarodowym, unikając biurokratycznego stylu zarządzania. Dzięki politytyce ciągłych inwestycji w budowanie solidnych marek, wprowadzaniu innowacji oraz zapewnianiu klientom produktów zgodnych z ich oczekiwaniami, Grupa osiągnęła spektakularny sukces na arenie międzynarodowej. Wyjątkowy rozwój możliwy jest dzięki podejściu „nie ma rzeczy niemożliwych” do wykonywanych zadań oraz ogromnemu wsparciu otrzymanemu od klientów i partnerów.

Strategia wielu marek

Podstawą sukcesu Glen Dimplex jest polityka ciągłych inwestycji, wprowadzanie innowacji technologicznych oraz zapewnianie klientom urządzeń zgodnych z ich oczekiwaniami. Przy sprzedaży całego swojego asortymentu produktów, Grupa Glen Dimplex stosuje strategię wielu marek. Każda marka w portfelu Grupy umiejscowiona jest w innym sektorze rynku z jasnym celem, którym jest sprostanie wymogom klientów w każdym czasie. Nasze marki mają własną odrębną tradycję oraz zajmują czołowe pozycje w swoich sektorach.

Początki działaności firmy sięgają wczesnych lat 70., w niespełna 10 lat później bo w latach 80. działalność Dimplex rozwijała się bardzo szybko w Zjednoczonym Królestwie, a firma Glen Dimplex stała się liderem we wszystkich kategoriach elektrycznych urządzeń grzewczych. Na lata 90 przypadł okres ekspansji Glen Dimplex poza terytorium Irlandii i Zjednoczonego Królestwa. XXI wiek to dynamiczny okres rozwoju grupy, która swoim zasięgiem swojego działania objęła praktycznie całą Europę. a także kraje spoza Europy.

1973
W listopadzie 1973 roku spółka Glen Electric rozpoczęła działalność w Newry, Co Down, zatrudniając dziesięć osób.
1977
Przejęta została wiodąca marka na brytyjskim rynku elektrycznych urządzeń grzewczych – Dimplex i utworzona została firma Glen Dimplex.
1979
Bitech Engineering rozpoczęła działalność w Dunleer, Co Louth.
1985
Firma Glen Dimplex przejęła trzy firmy brytyjskie:
 • Morphy Richards, lidera na rynku małych urządzeń gospodarstwa domowego,
 • Blanella, producenta koców elektrycznych,
 • Burco Dean Appliances, zajmującą się produkcją na potrzeby branży gastronomicznej.
1990
Firma nabyła niemiecką KKW, główny filar firmy Siemens AG w Europie w sektorze elektrycznych urządzeń grzewczych.
1991
Przejęliśmy dwie firmy działające w branży elektrycznych urządzeń grzewczych w Kanadzie – lidera na rynku, firmę Chromalox oraz firmę Westcan, spółkę zależną Siemens AG.
1992
Dokonaliśmy przejęcia Belling, wiodącej marki na brytyjskim rynku kuchenek.
1994
Nabyliśmy firmę Roberts Radio, ekskluzywną markę na brytyjskim rynku odbiorników radiowych.
1995
Przejęliśmy dwie firmy: EIO, niemiecką firmę produkującą odkurzacze oraz firmę Seagoe Technologies, bryt yjskiego producenta elektrycznych urządzeń grzewczych.
1996
Nabyliśmy znaczną liczbę udziałów w firmie Muller, która jest wiodącym producentem elektrycznych urządzeń grzewczych we Francji.
1997
Nastąpiło przejęcie firmy Goblin Aqua Vac, wiodącego producenta odkurzaczy oraz doszło do znacznego umocnienia naszej pozycji w tej kategorii produktów w Europie.
1999
Przejęliśmy wiodące marki na niemieckim rynku przenośnych elektrycznych urządzeń grzewczych – AKO i EWT. Otworzyliśmy również biura zaopatrzeniowe w Hongkongu i dwa w Chinach kontynentalnych w celu zbudowania wysokiej jakości opłacalnej bazy dostawców azjatyckich na potrzeby działalności Grupy Glen Dimplex na całym Świecie.
2000
Nabyliśmy firmę Faber, wiodącego holenderskiego producenta ozdobnych kominków opalanych gazem i drewnem. We Włoszech, Hiszpanii i Polsce otwarto biura sprzedaży.
2001
Przejęliśmy firmy Stoves i New World, dwie wiodące marki na brytyjskim rynku kuchenek.
2002
Założyliśmy w Chinach spółkę joint venture – Shenyang Dimplex Electronics w celu produkcji grzejników akumulacyjnych na potrzeby szybko rozwijającego się rynku chińskiego. Przejęliśmy światowego lidera w branży elektrycznych urządzeń grzewczych do zabudowy w krajach skandynawskich – Nobø, wraz z Dimpco i Brownbrook, zajmującymi się dystrybucją produktów Grupy w Republice Irlandii i Irlandii Północnej.
2003
Przejęliśmy Galaxy Showers, producenta elektrycznych podgrzewaczy wody na rynek brytyjski oraz norweską Siemens Electrical Heating, ostatnią spółkę zależną Siemens AG w sektorze elektrycznych urządzeń grzewczych.

Inteligentne rozwiązania w standardzie

We wszystkich oferowanych systemach grzewczych, chłodzących i wentylacyjnych, Dimplex wykorzystuje najnowsze rozwiązania techniczne. Między innymi dlatego są one bezkonkurencyjne w porównaniu do innych rozwiązań, gdyż cechuje je ogromna wydajność i oszczędna praca, przekładająca się na niższe koszty eksploatacji. Oprócz tego wyposażamy je w układy regulacji, które w przypadku połączenia instalacji grzewczej i wentylacyjnej, umożliwiają kompleksowy nadzór nad całym systemem. Oznacza to nie tylko bezproblemową i komfortową eksploatację, ale daje ogromne możliwości rozbudowy o dodatkowe funkcje, jak np. zdalne sterowanie czy monitoring systemu przez Ethernet lub smartfon.
Product Category Section Image

Product Category Section Image
Product Category Section Image

Zacząć od właściwej koncepcji

Dimplex wskazuje drogę do świadomej decyzji o wyborze innowacyjnych technologii w dziedzinie grzania i chłodzenia. Wśród urządzeń opartych na odnawialnych źródłach energii, w centrum naszej uwagi są pompy ciepła – w tej kategorii urządzeń posiadamy najbogatszą ofertę na polskim rynku! Lecz nasza koncepcja sięga o wiele dalej – zawsze poszukujemy właściwego rozwiązania, które będzie dopasowane do indywidualnych rozwiązań efektywnie wykorzystując energię. Dlatego obok innowacyjnych urządzeń grzewczych, chłodzących, posiadamy energoszczędne systemy wentylacyjne, zorientowane na komfortową pracę bez zbędnego marnotrawstwa energii.

40 lat doświadczenia

Od ponad 40 lat zdobywamy doświadczenie we wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań łączących wydajność, oszczędność i troskę o środowisko naturalne. Jesteśmy nie tylko największym producentem elektrycznych urządzeń grzewczych ale również wiodącym producentem urządzeń wykorzystujących odnawialne źródła energii i jak nikt inny łączymy różnorodne technologie w zakresie grzania, chłodzenia i wentylacji. Na co dzień można je dostrzec w każdym wyprodukowanym przez nas urządzeniu, jednak wszystkie elementy naszej koncepcji rozwoju, podporządkowane są przede wszystkim potrzebom naszych klientów, którzy od zawsze byli w centrum naszej uwagi.

Product Category Section Image Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej Grupy Glen Dimplex pod adresem:
www.glendimplex.com

Wsparcie

Wsparcie, które na pewno docenisz

Glen Dimplex jest firmą o ogromnym doświadczeniu, a naszą wiedzę zdobywamy ściśle współpracując ze specjalistami z innych branż. Między innymi dlatego jesteśmy kompetentnym partnerem, a zdobytym doświadczeniem chętnie dzielimy się z innymi. W trosce o ciągły rozwój naszych partnerów, oferujemy nie tylko najwyższej jakości produkty, ale cyklicznie opracowujemy aktualne materiały techniczne, broszury informacyjne oraz wdrażamy narzędzia online, doradztwo szkolenia na najwyższym poziomie.

Product Category Section Image
Product Category Section Image

Z nami, nic nie jest tak trudne, na jakie wygląda…

Niezależnie od tego, jak bardzo skomplikowany system jest do zaprojektowania i jak bardzo czasochłonna inwestycja do zrealizowania, zawsze masz pewność, że na firmie Dimplex możesz polegać w 100%. Do dyspozycji oddajemy Tobie nie tylko bardzo ekonomiczną i efektywną technikę wykorzystującą odnawialne źródła energii oraz najwyższej jakości urządzenia, ale również solidne zaplecze inżynierskie i najlepszych fachowców w branży, gotowych rozwiązać nawet najtrudniejsze zadanie!

Tysiące gotowych rozwiązań

Każdy, kto potrzebuje profesjonalnej porady zawsze może na nas liczyć. Oprócz fachowego doradztwa, można również korzystać z narzędzi online. W sekcji PLANOWANIE ONLINE znajduje się praktyczny kalkulator kosztów eksploatacji oraz baza gotowych schematów hydraulicznych. Ale na tym nie koniec – wciąż intensywnie pracujemy nad nowymi rozwiązaniami, które jeszcze bardziej ułatwią pracę projektantom i partnerom zainteresowanym innowacyjnymi rozwiązaniami Dimplex.

Profesjonalne zaplecze szkoleniowe

Dimplex dysponuje nowoczesnymi i profesjonalne wyposażonym zapleczem szkoleniowym zlokalizowanym w siedzibie firmy w Kulmbach w Niemczech. Systematycznie zapraszamy tam nasze firmy partnerskie na cykliczne szkolenia, na których specjaliści szeroko omawiają systemy oparte na nowoczesnych urządzeniach Dimplex. Są to zarówno szkolenia z zakresu wykorzystania nowoczesnych systemów opartych na pompach ciepła, systemów wentylacyjnych z odzyskiem ciepła, a także nowoczesnej automatyki. Zakres szkoleń przedstawiamy poniżej, wszystkich chętnych do wzięcia udziału prosimy o kontakt.

Product Category Section Image
Product Category Section Image

Innowacyjna technika w teorii i praktyce

Nasz program szkoleniowy obejmuje szerokie omówienia zagadnień dotyczących innowacyjnych rozwiązań stosowanych w technice grzewczo-chłodzącej oraz wentylacyjnej. Adresowany jest do dystrybutorów, handlowców, serwisantów, instalatorów, projektantów, szkoleniowców, a także menadżerów. Bardzo ważnym elementem naszych spotkań są ćwiczenia praktyczne. W ich trakcie, wiedza zdobyta w zajęciach teoretycznych jest ugruntowana i wykorzystywana w codziennej pracy ku zadowoleniu użytkowników naszych urządzeń.

Nowoczesna formuła szkoleń

Formuła naszych cyklicznych szkoleń z zakresu systemów wykorzystujących pompy ciepła podzielona jest na 2 poziomy. Zakres poziomu pierwszego obejmuje m.in. podstawy systemów opartych na pompach ciepła, jak np. podstawy funkcjonowania systemu, czy różnice pomiędzy instalacjami wykorzystującymi dolne źródła ciepła. Poziom drugi to szersza wiedza dotycząca m. in. systemu rozdzielczego przy wykorzystaniu gotowych komponentów Dimplex, podstawy projektowania, a także informacje dotyczące systemów regulacji.

Product Category Section Image
Product Category Section Image

Zakres szkolenia – Systemy wykorzystujące pompy ciepła (Poziom 1)

Szkolenie techniczne adresowane do: dystrybutorów, handlowców, serwisantów, instalatorów, projektantów, szkoleniowców, menadżerów.
Program:
 • Podstawy działania systemu wykorzystującego pompy ciepła Dimpex
 • Wykorzystanie dolnego źródła ciepła: gruntu, wody i powietrza przez pompy ciepła
 • Dobór pompy ciepła
 • Podstawy zintegrowanych systemów hydraulicznych Dimplex
 • Sposoby prezentowania produktów w przestrzeni ekspozycyjnej/wystawienniczej
 • Wykorzystanie Internetu jako nowoczesnego narzędzia informacyjno-marketingowego
 • Nowości w ofercie

Zakres szkolenia – Systemy wykorzystujące pompy ciepła (Poziom 2)

Szkolenie techniczne adresowane do: dystrybutorów, serwisantów, instalatorów, projektantów, szkoleniowców, menadżerów.
Warunkiem uczestnictwa jest ukończenie szkolenia – poziom 1.
Seminarium kończy się certyfikatem potwierdzającym ukończenie szkolenie.
Program:
 • Hydrauliczne podłączenie pompy ciepła do systemu grzewczego w teorii i praktyce
 • Rozwiązywanie problemów w instalacjach hydraulicznych
 • Sterowniki pomp ciepła Dimplex WPM 2006 WPM 2007 i WPM Econ Plus (montaż i obsługa w teorii i praktyce)
 • Podłączenia elektryczne
 • Nowości w ofercie

Zakres szkoleń – systemy regulacji DIMPLEX

Szkolenie adresowane do serwisantów i instalatorów.
Program:
 • Sterowniki pomp ciepła Dimplex WPM 2006 WPM 2007 i WPM Econ Plus (montaż i obsługa w teorii i praktyce)
 • Rozwiązywanie problemów w instalacjach hydraulicznych i systemach regulacji
 • Nowe funkcje w oprogramowaniu
 • Nowości w ofercie

Zakres szkolenia – Systemy wentylacyjne z odzyskiem ciepła

Szkolenia adresowane do instalatorów i projektów.
Program:
 • Podstawy działania systemów kontrolowanej wentylacji Dimplex - wykorzystywane standardy i wytyczne
  - rodzaje systemów wentylacji i różnice
  - podstawy projektowania
 • Przegląd urządzeń wentylacyjnych - konwektory wentylatorowe
  - urządzenia do decentalnego systemu z odzyskiem ciepła
  - centrale wentylacyjne z aktywnym odzyskiem ciepła
  - centrale wentylacyjne z pasywnym odzyskiem ciepła
 • Systemy dystrybucji powietrza
 • Instalacja i montaż
Nagrody

Doświadczenie, które owocuje

Doświadczenie, które zdobywamy już od ponad 40. lat można dostrzec w każdym wyprodukowanym przez nas urządzeniu, a jego potwierdzeniem są liczne nagrody i wyróżnienia w prestiżowych konkursach, z których wybrane prezentujemy poniżej. Ciągła kontrola jakości produkcji, gwarantuje najwyższą jakość i bezpieczeństwo eksploatacji wszystkich urządzeń Dimplex. Jednak wszystkie elementy naszej koncepcji rozwoju, podporządkowane są przede wszystkim potrzebom naszych klientów, którzy od zawsze byli w centrum naszej uwagi.

Product Category Section Image

Złoty medal – Instalacje 2014

Złoty Medal na Międzynarodowych Targach Poznańskich INSTALACJE 2014 przyznany wysokotemperaturowej pompie ciepła Dimplex SIH 90TU. Jest to jedna z najbardziej prestiżowych i cenionych nagród na polskim rynku. Wybór stanowi rekomendację dla innowacyjności oraz jakości nagrodzonych produktów.
Product Category Section Image

Renergy Award 2013

Nagroda RENERGY AWARD w kategorii „Innowacyjna technologia: pompy ciepła” na Międzynarodowych Targach RENEXPO® 2013 dla rewersyjnej pompy ciepła powietrze-woda Dimplex LA 60TUR+. Ta prestiżowa nagroda jest wskazuje innowacyjną technologię w tym urządzeniu grzewczo-chłodzącym.
Product Category Section Image

Złoty Medal – POLEKO 2011

Złoty Medal na Międzynarodowych Targach Poznańskich POLEKO 2011 dla pompy ciepła Dimplex typu solanka/woda SI 14TU. Wybór profesjonalne go jury branżowych ekspertów stanowi rekomendację dla innowacyjności oraz jakości nagrodzonego urządzenia sygnowanego logo Dimplex.
Product Category Section Image

System Instalacyjny 2009

Nagroda magazynu Systemy instalacyjne przyznana naszej firmie w kategorii "Systemy grzewcze" za pompę ciepła do ciepłej wody użytkowej BWP 30HLW. To wyjątkowe urządzenie potrafi pokryć od 70-100% rocznego zapotrzebowania na ciepłą wodę. Bez problemu również zapewnia jej podgrzanie do +60°C.
Product Category Section Image

Złoty Medal – Instalacje 2008

Złoty Medal na Międzynarodowych Targach Poznańskich INSTALACJE 2008 przyznany pompie ciepła typu powietrze/woda do montażu wewnętrznego LIK 8TE Jest to jedna z najbardziej prestiżowych i cenionych nagród na polskim rynku. Wybór stanowi rekomendację dla innowacyjności oraz jakości nagrodzonych produktów.
Product Category Section Image

ACANTHUS AUREUS 2008

Nagroda w konkursie "Acanthus Aureus" na Międzynarodowych Targach Poznańskich INSTALACJE 2008. Nagroda przyznana za stoisko najbardziej sprzyjające realizacji strategii marketingowej firmy.
Referencje

Jesteśmy obecni na całym świecie

Glen Dimplex jest dynamicznie rozwijającą się grupą i liderem we wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań. Wszystkie urządzenia Grupy Glen Dimplex charakteryzują się najwyższą jakością gdyż zaprojektowane są przez najlepszych fachowców w branży. Między innymi dlatego cieszą się one ogromnym uznaniem na całym świecie – aż trudno uwierzyć, że co czwarta sprzedana pompa ciepła typu powietrze/woda pochodzi z naszych zakładów. Z bardzo długiej listy miejsc, w których obecna jest Grupa Glen DImplex, pragniemy przedstawić kilka z nich.

Obiekty komercyjne

Hala sportowa – Poznań

Hala sportowa – Poznań

Hala sportowa Politechniki Poznańskiej w Poznaniu (województwo wielkopolskie). Instalacja c.o./c.w.u. wykorzystuje kaskadę 2 rewersyjnych, gruntowych pomp ciepła SI 130TUR+ na cele grzania i chłodzenia oraz gruntową pompę ciepła SI 50TU na cele grzewcze.

Lokalizacja: Poznań (woj. wielkopolskie)

Obiekt: Hala sportowa

Model: 2 x SI 130TUR+, SI 50TU

Stopnie mocy: 2

Ilość urządzeń: 3

Instalacja: grzewczo-chłodząca

Szkoła – Śmigiel

Szkoła – Śmigiel

Budynek szkoły w miejscowości Śmigiel (województwo wielkopolskie). Instalacja grzewcza wykorzystuje kaskadę 10 powietrznych pomp ciepła LA 60TU. Dystrybucja ciepła realizowana jest w systemie biwalentnym z węzłem cieplnym.

Lokalizacja: Śmigiel (woj. wielkopolskie)

Obiekt: Budynek szkoły

Model: LA 60TU

Stopnie mocy: 2

Ilość urządzeń: 10

Instalacja: grzewcza

Szpital – Aleksandrów Kujawski

Szpital – Aleksandrów Kujawski

Budynek Szpitala w Aleksandrowie Kujawskim (woj. kujawsko-pomorskie). Instalacja grzewcza wykorzystuje kaskadę 10 powietrznych pomp ciepła LA 60TU. Dystrybucja ciepła realizowana jest w systemie biwalentnym równoległym z węzłem cieplnym.

Lokalizacja: Aleksandrów (woj. pomorskie)

Obiekt: Szpital

Model: LA 60TU

Stopnie mocy: 2

Ilość urządzeń: 10

Instalacja: grzewcza

Budynek biurowy – Stary Sącz

Budynek biurowy – Stary Sącz

Budynek biurowy zlokalizowany w Starym Sączu (woj. małopolskie). Instalacja grzewczo-chłodząca wykorzystuje gruntową, rewersyjną pompę ciepła Dimplex SI 130 TUR+ (130 kW), która współpracuje z systemem wentylacji mechanicznej.

Lokalizacja: Stary Sącz (woj. małopolskie)

Obiekt: Budynek biurowy

Model: SI 130 TUR+

Stopnie mocy: 2

Ilość urządzeń: 1

Instalacja: grzewczo-chłodząca

Politechnika Łódzka

Politechnika Łódzka

Budynek Politechniki Łódzkiej zlokalizowany w Łodzi. Instalacja grzewcza wykorzystuje kaskadę 3 gruntowych, pomp ciepła Dimplex SI 50TE oraz 3 powietrznych pomp ciepła Dimplex LA 28AS zamontowanych na zewnątrz obiektu.

Lokalizacja: Łódź (woj. łódzkie)

Obiekt: Budynek Politechniki

Model: 3 x SI 50TE, LA 26HS, LA 26PS, LA 28AS

Stopnie mocy: 2

Ilość urządzeń: 6

Instalacja: grzewcza

Pałac w Karpaczu

Pałac w Karpaczu

Luksusowy Hotel SPA zlokalizowany w Karpaczu (województwo dolnośląskie). Instalacja zainstalowana w obiekcie o mocy 100 kW oparta jest na 2 wysokowydajnych, gruntowych pompach ciepła Dimplex SI 50TU o mocy 50 kW każda.

Lokalizacja: Karpacz (woj. dolnośląskie)

Obiekt: Hotel&SPA

Model: SI 50TU

Stopnie mocy: 2

Ilość urządzeń: 2

Instalacja: grzewcza

Przedszkole – Wronki

Przedszkole – Wronki

Budynek przedszkola zlokalizowany w miejscowości Wronki (woj. wielkopolskie). System grzewczy c.o. o mocy 75 kW wykorzystuje gruntową, wysokowydajną pompę ciepła Dimplex SI 75TU. Dystrybucja ciepła realizowana jest w trybie monowalentym.

Lokalizacja: Wronki (woj. wielkopolskie)

Obiekt: Przedszkole

Model: SI 75TU

Stopnie mocy: 2

Ilość urządzeń: 1

Instalacja: grzewcza

Szkoła – Łuków

Szkoła – Łuków

Budynek szkoły w miejscowości Łuków (woj. śląskie) po termomodernizacji. System grzewczy c.o. o mocy 180 kW wykorzystuje kaskadę wysokotemperaturowych, gruntowych pomp ciepła Dimplex SIH 90TU i współpracuje z instalacją fotowoltaiczną.

Lokalizacja: Łuków (woj. śląskie)

Obiekt: Budynek szkoły

Model: SIH 90TU

Stopnie mocy: 2

Ilość urządzeń: 2

Instalacja: grzewcza

Obiekt publiczny – Niedźwiadna

Obiekt publiczny – Niedźwiadna

Budynek szkoły w miejscowości Niedźwiadna (woj. podlaskie) po kompleksowej termomodernizacji. Instalacja grzewcza c.o./c.w.u. działa w trybie biwalentnym z kolektorami słonecznymi i wykorzystuje kaskadę gruntowych pomp ciepła SI 90TU oraz SI 75TU.

Lokalizacja: Niedźwiadna (woj. podlaskie)

Obiekt: Obiekt publiczny

Model: SI 90TU, >SI 75TU

Stopnie mocy: 2

Ilość urządzeń: 1

Instalacja: grzewcza

Budynek przemysłowy – Łódź

Budynek przemysłowy – Łódź

Budynek – hala zlokalizowana w Łodzi (woj. łódzkie). Instalacja grzewcza oparta jest na wysokotemperaturowej, gruntowej pompie ciepła Dimplex SIH 90TU (90 kW). Dystrybucja ciepła realizowana jest w trybie monowalentnym.

Lokalizacja: Łódź (woj. łódzkie)

Obiekt: Hala

Model: SIH 90TU

Stopnie mocy: 2

Ilość urządzeń: 1

Instalacja: grzewcza

Szkoła – Brzeg Głogowski

Szkoła – Brzeg Głogowski

Budynek szkoły w miejscowości Brzeg Głogowski (województwo dolnośląskie). System grzewczy c.o. o mocy 60 kW wykorzystuje wysokowydajną, powietrzną pompę ciepła Dimplex LA 60TU. Dystrybucja ciepła realizowana jest w trybie monowalentym.

Lokalizacja: Brzeg Głogowski (woj. dolnośląskie)

Obiekt: Budynek szkoły

Model: LA 60TU

Stopnie mocy: 2

Ilość urządzeń: 1

Instalacja: grzewcza

Apartamentowiec – Czorsztyn

Apartamentowiec – Czorsztyn

Budynek apartamentowy w miejscowości Czorsztyn (woj. małopolskie). System c.o./c.w.u. wykorzystuje powietrzną pompę ciepła Dimplex LA 40TU (40 kW). Dystrybucja ciepła realizowana jest w trybie biwalentnym z kotłem c.o. oraz instalacją słoneczną.

Lokalizacja: Czorsztyn (woj. małopolskie)

Obiekt: Budynek hotelowy

Model: LA 40TU

Stopnie mocy: 2

Ilość urządzeń: 1

Instalacja: grzewcza

Szkoła – Snowidza

Szkoła – Snowidza

Budynek szkoły w miejscowości Snowidza (województwo dolnośląskie). Instalacja grzewcza c.o. wykorzystuje kaskadę wysokowydajnych, powietrznych pomp ciepła Dimplex LA 60TU. Całkowita moc zainstalowanych pomp ciepła wynosi 120 kW.

Lokalizacja: Snowidza (woj. śdolnośląskie)

Obiekt: Budynek szkoły

Model: LA 60TU

Stopnie mocy: 2

Ilość urządzeń: 2

Instalacja: grzewcza

Budynek Biurowy – Gdynia

Budynek Biurowy – Gdynia

Budynek biurowy zlokalizowany w Gdyni (woj. pomorskie). Instalacja grzewczo-chłodząca wykorzystuje gruntową, wysokowydajną pompę ciepła Dimplex SI 50TU (50 kW) oraz rewersyjną, gruntową pompę ciepła dużej mocy SI 130 TUR+ (130 kW).

Lokalizacja: Gdynia (woj. pomorskie)

Obiekt: Budynek biurowy

Model: SI 130 TUR+, SI 50TU

Stopnie mocy: 2

Ilość urządzeń: 2

Instalacja: grzewczo-chłodząca

Budynek biurowy – Szczecin

Budynek biurowy – Szczecin

Budynek biurowy zlokalizowany w Szczecinie (woj. zachodniopomorskie). Instalacja grzewcza wykorzystuje wysokowydajną pompę ciepła Dimplex LA 60TU zainstalowanej na dachu budynku. Cały system spięty jest poprzez zasobnik buforowy (poj. 1000 litrów).

Lokalizacja: Szczecin (woj. zachodniopomorskie)

Obiekt: Budynek biurowy

Model: LA 60TU

Stopnie mocy: 2

Ilość urządzeń: 1

Instalacja: grzewcza

Karta referencyjna – TBS Szczecin pobierz  
Stadnina koni – Żelichów

Stadnina koni – Żelichów

Stadnina koni sportowych zlokalizowana w Żelichowie (woj. zachodniopomorskie). Instalacja grzewcza wykorzystuje powietrzną wysokowydajną pompę ciepła Dimplex LA 60TU, która działa w trybie biwalentnym wraz z kotłownią olejową.

Lokalizacja: Żelichów (woj. zachodniopomorskie)

Obiekt: Stadnina koni sportowych

Model: LA 60TU

Stopnie mocy: 2

Ilość urządzeń: 1

Instalacja: grzewcza (biwalentna z kotłem olejowym)

Parlament Malty – Valletta

Parlament Malty – Valletta

Budynek Parlamentu Republiki Malty zlokalizowany w Valletta (stolica Malty) z 3 rewersyjnymi pompami ciepła Dimplex SI 75TER+ do grzania oraz chłodzenia. Dolne źródło ciepła wykorzystuje 29 odwiertów o głębokości 80 metrów każdy.

Lokalizacja: Valletta (Malta)

Obiekt: budynek Parlamentu

Model: LA 75TER+

Ilość urządzeń: 3

Instalacja: grzewczo-chodząca

DŹC: 29 odwiertów (80 m każdy)

Obiekt przemysłowy – Vestby

Obiekt przemysłowy – Vestby

Obiekt przemysłowy zlokalizowany w norweskim miasteczku Vestby wykorzystujący na cele grzewcze i chłodzące kaskadę 5 rewersyjnych pomp ciepła powietrze/woda Dimplex LA 35TUR+. Instalacja z 1970 roku, została zmodernizowana w roku 2010.

Lokalizacja: Vestby (Norwegia)

Obiekt: budynek przemysłowy

Model: LA 35TUR+

Ilość urządzeń: 5

Powierzchnia użytkowa: 2700 m²

Przeznaczenie: ogrzewanie/chłodzenie

Hotel & SPA – Chomiąża Szlachecka

Hotel & SPA – Chomiąża Szlachecka

Luksusowe Herbarium Hotel & SPA wykorzystujące na cele grzewcze i chłodzące kaskadę 2 rewersyjnych pomp ciepła solanka/woda SI 130TUR+. Dystrybucja ciepła/chłodu realizowana jest za pomocą wentylacji oraz klimakonwektorów (system 4-rurowy).

Lokalizacja: Chomiąża Szlachecka (woj. kuj.-pom.)

Obiekt: Herbarium Hotel & SPA

Model: SI 130TUR+

Ilość urządzeń: 2

Powierzchnia użytkowa: 5000 m²

Przeznaczenie: ogrzewanie/chłodzenie

Product Category Section Image

Centrum szkoleniowe – Enge Sande

Centrum szkoleniowe – Enge Sande

Centrum szkoleniowe OffTec dla morskich zespołów ratowniczych, zlokalizowany w niemieckim Enge Sande (Schleswig-Holstein). System grzewczy oparty na 9 pompach ciepła LA 60TU wykorzystywany jest m.in. do ogrzewania basenu z 2 metrowymi falami.

Lokalizacja: Enge Sande (NIemcy)

Obiekt: centrum szkoleniowe

Model: LA 60TU

Ilość urządzeń: 9

Instalacja: grzewcza

Moc: 435 kW

S. Olivier – Rottendorf

S. Olivier – Rottendorf

Siedziba firmy S. Olivier – znanego producenta odzieży zlokalizowana w Rottendorf k. Würzburga (Bawaria, Niemcy). Instalacja c.o./c.w.u. wykorzystuje 4 uniwersalne pompy ciepła solanka/woda Dimplex SI 130TE o mocy 130 kW każda.

Lokalizacja: Rottendorf, koło Würzburga (Niemcy)

Obiekt: siedziba firmy

Model: SI 130TE

Ilość urządzeń: 4

Moc grzewcza: 503 kW

Dolne źródło ciepła: 60 odwiertów (każdy ok. 90 m)

Product Category Section Image

Karta referencyjna – S. Olivier pobierz  
Malta Ski – Poznań

Malta Ski – Poznań

Kompleks gastronomiczny zlokalizowany na terenie centrum sportowo-rekreacyjnego MALTA SKI w Poznaniu. Instalacja c.o./c.w.u. wykorzystuje 2 wysokowydajne pompy ciepła powietrze/woda do montażu zewnętrznego Dimplex LA 60TU.

Lokalizacja: Poznań

Obiekt: gastronomiczny z zapleczem technicznym

Zapotrzebowanie na ciepło: 85 kW

Model: LA 60TU

Ilość urządzeń: 2

Moc grzewcza: 100 kW (A2W35)

Product Category Section Image

Karta referencyjna – Malta Ski pobierz  
Campus Uniwersytetu w Poczdamie

Campus Uniwersytetu w Poczdamie

Campus Uniwersytetu w Poczdamie (Brandenburgia, Niemcy) wyposażony w nowoczesną, instalację grzewczą opartą na pompie ciepła powietrze/woda Dimplex LA 60TU współpracującą z baterią ogniw fotowoltaicznych.

Lokalizacja: Pocztam (Brandenburgia, Niemcy)

Obiekt: budynek użyteczności publicznej

Model: LA 60TU

Ilość urządzeń: 1

Instalacja: grzewcza

Inne: współpraca z ogniwami PV

Opera Nowa – Shanghai

Opera Nowa – Shanghai

Opera Nowa w Shanghaju (Chiny) wykorzystuje na cele grzewcze oraz chłodzące kaskadę składającą się z 8 rewersyjnych pomp ciepła solanka woda Dimplex SI 130TUR+. Dystrybucja ciepła/chłodu realizowana jest za pomocą systemu wentylacyjnego.

Lokalizacja: Shanghai (Chiny)

Obiekt: Opera

Model: SI 130TUR+

Ilość urządzeń: 8

Powierzchnia użytkowa: 1200 m²

Przeznaczenie: ogrzewanie / chłodzenie

Product Category Section Image

Karta referencyjna – Opera Shanghai pobierz  
ZUT – Szczecin

ZUT – Szczecin

Kompleks badawczo-szkoleniowy Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego, który wykorzystuje 2 pompy ciepła solanka/woda SI 75TE (grzanie + chłodzenie pasywne) oraz pompę ciepła c.w.u. BWP 30HLW.

Lokalizacja: Szczecin

Obiekt: Zachodniopomorski Uniwersytet Techniczny

Model: SI 75TE (c.o.), BWP 30HLW (c.w.u.)

Ilość urządzeń: 2 (c.o.) + 1 (c.w.u)

Zapotrzebowanie na ciepło: 140 kW

Moc grzewcza pomp ciepła: 146 kW

Product Category Section Image

Karta referencyjna – ZUT pobierz  
Dom Seniora – Rokitno

Dom Seniora – Rokitno

Budynek Domu Seniora "Pogodna Jesień" który wykorzystuje pompę ciepła SI 130TE z kotłem stałopalnym pracującym w systemie biwalentnym równoległym. System uzupełnia zasobnik buforowy (poj. 1000 litrów) oraz 2 zasobniki c.w.u. (poj. 500 litrów).

Lokalizacja: Rokitno (woj. lubuskie)

Obiekt: Dom Seniora "Pogodna Jesień"

Zapotrzebowanie na ciepło: 130 kW

Model: SI 130TE

Ilość urządzeń: 1

Moc grzewcza: 92 kW

Product Category Section Image

Karta referencyjna – Dom Seniora pobierz  
Ośrodek „Bażyna” – Pogorzelica

Ośrodek „Bażyna” – Pogorzelica

Ośrodek szkoleniowo–wypoczynkowy Lasów Państwowych „Bażyna” w Pogorzelicy, wykorzystujący rewersyjną pompę ciepła solanka/woda SI 130TUR+ do grzania (ogrzewanie podłogowe i klimakonwektory) oraz chłodzenia (poprzez system wentylacji).

Lokalizacja: Pogorzelica (woj. wielkopolskie)

Obiekt: ośrodek szkoleniowo-wypoczynkowy

Model: SI 130TUR+

Ilość urządzeń: 1

Moc grzewcza: 108 kW

Moc chłodnicza: 170 kW

Product Category Section Image

Karta referencyjna – "Bażyna" pobierz  
Termy Ardesia – Bad Lobenstein

Termy Ardesia – Bad Lobenstein

Wodny kompleks rekreacyjno-wypoczynkowy zlokalizowany w Bad Lobenstein (Turyngia, Niemcy). Instalacja zainstalowana w kompleksie basenowym oparta jest na 2 wysokowydajnych pompa ciepła Dimplex typu woda/woda WI 100TU.

Lokalizacja: Bad Lobenstein (Turyngia, Niemcy)

Obiekt: rekreacyjno-wypoczynkowy kompleks basenowy

Model: WI 100TU

Ilość urządzeń: 2

Moc grzewcza: 200 kW

Zapotrzebowanie na ciepło obiektu: 3,5 mln kW / rok

Product Category Section Image

Karta referencyjna – Termy Ardesia pobierz  
Centrum Handlowe – Shanghai

Centrum Handlowe – Shanghai

Centrum Handlowe Yibon International project zlokalizowane w Shanghaju (Chiny) wykorzystujące kaskadę aż 38 rewersyjnych pomp ciepła solanka/woda SI 75TER+ do grzania i chłodzenia. Dystrybucja ciepła/chłodu odbywa się systemem wentylacyjnym.

Lokalizacja: Shanghai (Chiny)

Obiekt: centrum Handlowe

Model: SI 75TER+

Ilość urządzeń: 38

Powierzchnia użytkowa (centrum): 100 000 m²

Powierzchnia użytkowa (biurowiec): 250 000 m²

Product Category Section Image

Karta referencyjna – CH Shanghai pobierz  
Apartamentowce – Kiel-Holtenau

Apartamentowce – Kiel-Holtenau

Kompleks 5 luksusowych apartamentowców (w każdym 9 apartamentów) zlokalizowany w Kiel-Holtenau (Schleswig-Holstein, Niemcy). Instalacja c.o./c.w.u. oraz do chłodzenia pasywnego wykorzystuje 5 pomp ciepła solanka/woda SI 50TE.

Lokalizacja: Kiel-Holtenau (Niemcy)

Obiekt: kompleks mieszkaniowy

Model: SI 50TE

Ilość urządzeń: 5

Moc grzewcza: 50 kW

Dolne źródło: 4 odwierty po 100 m

Product Category Section Image

Karta referencyjna – Kiel-Holtenau pobierz  
Hotel/pałac – Gocanowo

Hotel/pałac – Gocanowo

Hotel/pałac w Gocanowie zlokalizowany niedaleko Kruszwicy wykorzystujący 1 pompę ciepła powietrze/woda LA 60TU oraz kaskadę 4 pomp powietrze/woda LA 28AS. Instalacja przeznaczona jest do ogrzewania i przygotowania ciepłej wody użytkowej.

Lokalizacja: Gocanowo (woj. kujawsko-pomorskie)

Obiekt: Obiekt hotelowo-gastronomiczny

Model: 1 x LA 60TU, 4 x LA 28AS

Ilość urządzeń: 5

Moc grzewcza: 1 x 60 kW, 4 x 28 kW

Rodzaj ogrzewania: podłogowe + grzejniki

Product Category Section Image

Karta referencyjna – Gocanowo pobierz  
Budynek – Altenplos

Budynek – Altenplos

Budynek zlokalizowany w niemieckiej miejscowości Altenplos (Bawaria). Instalacja grzewcza działa w trybie monoenergetycznym i wykorzystuje kaskadę 2 powietrznych, wysokowydajnych pomp ciepła Dimplex typu LA 40TU.

Lokalizacja: Altenplos (Niemcy)

Obiekt: budynek użyteczności publicznej

Model: LA 40TU

Ilość urządzeń: 2

Instalacja: grzewcza (monoenergetyczna)

Zapotrzebowanie na ciepło: 60 kW

Kompleks przemysłowy – Sonneberg

Kompleks przemysłowy – Sonneberg

Kompleks przemysłowy zlokalizowany w niemieckiej miejscowości Sonneberg w Turyngii. Instalacja grzewcza wykorzystuje kaskadę 3 wysokowydajnych powietrznych pomp ciepła LA 60TU i działa w trybie biwalentnym wraz z kotłem olejowym.

Lokalizacja: Sonenberg (Niemcy)

Obiekt: kompleks przemysłowy

Model: LA 60TU

Ilość urządzeń: 3

Powierzchnia użytkowa: 4500 m²

Instalacja: grzewcza (biwalentna z kotłem olejowym)

Ekomarina – Giżycko

Ekomarina – Giżycko

Kompleks rekreacyjny z pełnym zapleczem technicznym, sanitarnym i zarazem największy na Mazurach port pasażerski nad jeziorem Niegocin. Instalacja wykorzystuje 2 uniwersalne pompy solanka/woda Dimplex SI 75TE o mocy 75 kW każda.

Lokalizacja: Giżycko

Obiekt: kompleks rekreacyjny – port pasażerski

Model: SI 75TE

Ilość urządzeń: 2

Moc grzewcza: 150 kW

Stopnie mocy: 2

Product Category Section Image

Kościół – Przemyśl

Kościół – Przemyśl

Kościół katolicki pw. św Józefa Sebastiana Biskupa wykorzystujący do ogrzewania pompę ciepła solanka/woda SI 37TE. Dystrybucja ciepła odbywa się za pomocą ogrzewania podłogowego, powierzchnia ogrzewana wynosi ok. 600 m2.

Lokalizacja: Przemyśl

Obiekt: Kościół

Model: SI 37TE

Ilość urządzeń: 1

Moc grzewcza: 37,2 kW

DŹC: kolektor poziomy (1800 mb)

Product Category Section Image

Karta referencyjna – kościół Przemyśl pobierz  
Kompleks rekreacyjny – Paderborn

Kompleks rekreacyjny – Paderborn

Zabytkowy kompleks gastronomiczno-rekreacyjny Gut Lippesee GmbH & Co KG i.G., zlokalizowany w malowniczej miejscowości Paderborn (Nadrenia Północna-Westwalia, Niemcy). Instalacja grzewcza wykorzystuje 2 pompy ciepła woda/woda WI 50TU.

Lokalizacja: Paderborn (Niemcy)

Obiekt: gastronomiczno-rekreacyjny

Model: WI 50TU

Ilość urządzeń: 2

Moc grzewcza urządzeń: 100 kW

Kubatura: ok. 4250 m3

Product Category Section Image

Karta referencyjna – Paderborn pobierz  
Kompleks rehabilitacyjny – Głogów

Kompleks rehabilitacyjny – Głogów

Kompleks o charakterze religijno-rehabilitacyjnym, prowadzony przez stowarzyszenie "Cisi Pracownicy Krzyża" zlokalizowany w Głogowie. Instalacja grzewcza wykorzystuje 5 pomp ciepła woda/woda Dimplex WI 90C o łącznej mocy 456 kW.

Lokalizacja: Głogów

Obiekt:religijno-rehabilitacyjny

Model: WI 90C

Ilość urządzeń: 5

Moc grzewcza: 5 x 91,2kW

Stopnie mocy: 2

Budynek firmowy – Bayereuth

Budynek firmowy – Bayereuth

Budynek zlokalizowany w niemieckim Bayereuth, znanym z corocznego Festiwalu Wagnerowskiego. Instalacja biwalentna wykorzystuje do grzania chłodzenia 2 powietrzne, rewersyjne pompy ciepła LA 35TUR+ i współpracuje z 200 kW kotłem na pellet.

Lokalizacja: Bayreuth (Niemcy)

Obiekt: budynek firmowy

Model: LA 35TUR+

Ilość urządzeń: 2

Instalacja: biwalentna (200 kW z kotłem na pellet)

Przeznaczenie: ogrzewanie/chłodzenie

Willa – Ingelheim am Rhein

Willa – Ingelheim am Rhein

Willa z XIX w. zlokalizowana w Ingelheim am Rhein (Niemcy). Zmodernizowana instalacja wykorzystuje wysokotemperaturową pompę ciepła SIH 20TE i w odniesieniu do wcześniej zainstalowanego kotła olejowego generuje oszczędności ok. 3180 EU rocznie.

Lokalizacja: Ingelheim am Rhein (Niemcy)

Obiekt: zabytkowa willa

Model: SIH 20TE

Ilość urządzeń: 1

Powierzchnia budynku: 480 m²

System dystrybucji ciepła: grzejniki

Product Category Section Image

Karta referencji – Ingelheim am Rhein pobierz