Najnowsze wydarzenia

Wieści ze świata Dimplex i nie tylko

Dynamiczny rozwój naszej firmy możliwy jest dzięki entuzjastycznemu podejściu we wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań. Jednak nasza koncepcja rozwoju, podporządkowana jest przede wszystkim potrzebom naszych Klientów, którzy od zawsze byli w centrum naszej uwagi. Między innymi, właśnie dlatego uczestniczymy w wielu wydarzeniach, zarówno tych bezpośrednio dotyczących dziedzin, w których się poruszamy, jak i tych nieco mniej związanych z naszą branżą. Zapraszamy więc do zapoznania się z wydarzeniami ze świata Dimplex i nie tylko – najciekawsze prezentujemy poniżej.

2019-03-25

Fotorelacja z ISH 2019

W dniach 11-15 marca 2019 r. we Frankfurcie nad Menem odbyły się Międzynarodowe Targi ISH – jedna z największych imprez targowych z dziedziny techniki grzewczej, wentylacyjnej, klimatyzacyjnej oraz instalacji wodno-sanitarnych. Na Targach ISH 2019 nie zabrakło również Glen Dimplex Thermal Solutions. W tym roku GDTS zaprezentowało m.in. najnowsze rozwiązania systemowe wykorzystujące pompy ciepła do zastosowań indywidualnych (System M) oraz komercyjnych (System C), a także systemy chłodzenia precyzyjnego (System I).

Zapraszamy na krótką fotorelację z tegorocznych Targów ISH 2019 oraz do obejrzenia filmu dostępnego na naszym kanale YouTube zapowiadającego nowe rozwiązania systemowe GDTS.

2019-01-08

Międzynarodowe Targi ISH 2019

Product Category Section Image

W dniach 11-15 marca 2019 r. we Frankfurcie nad Menem odbędą się Międzynarodowe Targi ISH czyli "Internationale Sanitär – und Heizungsmesse". Jest to jedna z największych międzynarodowych imprez targowych z dziedziny techniki grzewczej, wentylacyjnej, klimatyzacyjnej oraz instalacji wodno-sanitarnych. Odbywa się ona regularnie co 2 lata i bierze w niej udział ponad 2 400 wystawców z 56 krajów z ogromną liczbą odwiedzających sięgającą blisko 200 000 osób!

ISH to targi z ponad 50-letnią tradycją, niegdyś obejmowały one tematykę związaną z instalacjami sanitarnymi i grzewczymi, obecnie obszar wystawienniczy obejmuje również m.in. tematykę chłodnictwa i klimatyzacji, energii odnawialnej i wielu innych. Na targach ISH prezentują swoje nowości wszyscy liczący się producenci urządzeń, będzie to więc niezwykła okazja do zapoznania się z najnowszymi produktami, technologiami i trendami.

Na tegorocznych Targach ISH nie zabraknie również Glen Dimplex Thermal Solutions. Ekspozycja GDTS, zlokalizowana w pawilonie 11/E22-E32 – będzie w tym roku wyjątkowo okazała. Na powierzchni ok. 850 m² zaprezentowane zostaną m.in. najnowsze pompy ciepła do zastosowań indywidualnych System M, pompy ciepła dużej mocy do zastosowań komercyjnych, a także szeroka paleta elektrycznych urządzeń grzewczych i urządzeń wentylacyjnych.

Dodatkowe informacje na temat przebiegu samej imprezy dostępne są na stronie organizatora.

Zapraszamy!

2018-12-05

Poznaj pakiety i zestawy fabryczne z pompami ciepła Dimplex

Efektywne wykorzystanie energii jest jednym z najbardziej aktualnych tematów w dziedzinie ogrzewania i chłodzenia. Wśród energooszczędnych systemów instalowanych w nowoczesnym budownictwie, bez wątpienia największą przyszłość mają urządzenia oparte na odnawialnych źródłach energii. Najbardziej wydajne z nich to pompy ciepła. Jednak naprawdę wydajny system, oprócz samej pompy ciepła, potrzebuje odpowiednio dobranych, pozostałych elementów instalacji, dlatego w ofercie Dimplex znajdują się zestawy fabryczne i atrakcyjne cenowo pakiety z pompami ciepła. Nasza oferta pakietowa jest niezwykle bogata i gotowa sprostać najbardziej wymagającym oczekiwaniom dotyczącym energooszczędnej instalacji. Wybierając systemy Dimplex wykorzystujesz, nie tylko najwyższej jakości pompy ciepła, ale również doskonały osprzęt, dobrany przez najlepszych fachowców w branży!

Zapraszamy do zaponania się z zestawieniem pakietów i fabrycznych zestawów z pompami ciepła Dimplex – broszura informacyjna dostępna jest do pobrania poniżej.

Do pobrania: Zestawienie pakietów i zestawów fabrycznych z pompami ciepła Dimplex – broszura (PDF)

2018-10-17

Bezpłatne webinaria Dimplex z zakresu pomp ciepła

W 2018 roku firma Glen Dimplex Polska wprowadziła do swojego programu szkoleń nową formułę – webinaria, czyli warsztaty internetowe prowadzone w formie seminarium. Zachęcamy do korzystania z tej formy szkoleń, do uczestnictwa wystarczy komputer, dostęp do internetu i trochę wolego czasu. Niewątpliwą zaletą webinariów Dimplex jest również to, że są one prowadzone całkowicie bezpłatnie!

Tematem webinariów Dimplex są zagadnienia związane z pompami ciepła. Adresujemy je do szerokiej grupy odbiorców, zarówno profesjonalistów, jak i osób, które planują wykorzystanie odnawialnych źródeł energii we własnym systemie grzewczym lub po prostu chcą zapoznać się z tą bardzo ciekawą tematyką.

Zapis webinariów Dimplex dostępny jest na naszym kanale YouTube. Zapraszamy do obejrzenia!

2018-03-06

Złoty Medal dla System M na Targach Budma 2018

W dniach 30.01 – 2.02 2018 r. odbyły się Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury BUDMA 2018. Na targach odbyła się polska premiera Systemu M – powietrznych pomp ciepła Dimplex nowej generacji, których unikalna, modułowa konstrukcja wyznacza nowe standardy na rynku pomp ciepła.

Miło nam poinformować, że System M otrzymał nagrodę główną – Złoty Medal Budma 2018!

Złoty Medal to jedna z najbardziej rozpoznawalnych nagród na polskim rynku, która przyznawana jest przez ekspertów innowacyjnym produktom najwyższej jakości, odpowiadającym szeregu kryterium, wytworzonym w oparciu o najwyższej klasy technologie. Sąd Konkursowy pod przewodnictwem prof. dr hab. inż. Józefa Jasiczaka, dyrektora Instytutu Konstrukcji Budowlanych, Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska Politechniki Poznańskiej, uhonorował 35 produktów zgłoszonych do konkursu o Złoty Medal Targów Budma – w tym System M. Wszystkie przyznane Złote Medale są nagrodami równoważnymi.

Zapraszamy na krotką fotorelację z Targów Budma 2018 oraz gali wręczenia nagród.

2018-03-05

Konkurs o tytuł Najlepszego Instalatora Roku 2018 rozstrzygnięty!

W dniach 28 lutego – 3 marca 2018 r. odbyły się XVI Targi Odnawialnych Źródeł Energii ENEX Nowa Energia. Jak co roku wśród wystawców nie mogło zabraknąć również firmy Glen Dimplex Polska, która uczestniczyła również w Pasażu Energetycznym GLOBEnergia, spotkaniach branżowych, a także w Forum Pomp Ciepła.

Podczas tegorocznych targów odbył się również konkurs dla instalatorów: "Pompy ciepła – najlepsi z najlepszych", w którym uczestnicy mierzyli się w rywalizacji polegającej na znajomości zasad funkcjonowania instalacji i działania poszczególnych elementów systemów grzewczych opartych na pompach ciepła. Główną nagrodą w konkursie w kategorii "pompy ciepła" była pompa ciepła c.w.u. Dimplex DHW 300+, którą ufundowała firma Glen Dimplex Polska.

Z przyjemnością informujemy, że tytuł Instalatora Roku 2018 w kategorii "pompy ciepła" wywalczył Piotr Kramer z firmy INSIDE Systemy Grzewcze i Sanitarne.

Tak więc pompa ciepła c.w.u. Dimplex DHW 300+ pojechała do Poznania. Gratulujemy!

2018-02-21

XVI Targi Odnawialnych Źródeł Energii ENEX Nowa Energia z konkursem dla instalatorów!

Termin: Kielce, 28 lutego – 3 marca 2018
Stoisko Dimplex: E-57

Targi ENEX Nowa Energia, to obowiązkowa pozycja w kalendarzu wszystkich zainteresowanych odnawialnymi źródłami energii. Jak co roku wśród wystawców nie zabraknie firm specjalizujących się w produkcji i dystrybucji urządzeń z zakresu wytwarzania, przesyłania i dystrybucji energii. Pojawi się także bogata oferta maszyn, urządzeń energetycznych i elektroenergetycznych. Swoje pięć minut będą miały technologie powiązane z energią słoneczną, wodną i biopaliwami. Tegoroczna edycja targów upłynie pod znakiem ciepłownictwa ekologicznego.

Targi Enex to nie tylko ok. 150 wystawców, 4700 zwiedzających i 2400 metrów powierzchni wystawienniczej. To również bogaty program konferencji i spotkań. Podczas ENEX 2018 odbędzie się Pasaż Energetyczny GLOBEnergia oraz spotkania branżowe OZE. Główną ideą Pasażu jest prezentacja oferty kompletnych systemów energooszczędnych. W jednym miejscu i czasie eksperci firm będą prezentowali technologie i najnowsze rozwiązania z zakresu odnawialnych źródeł energii. Podczas Forum Pomp Ciepła poruszona zostanie m.in. tematyka związana z analizą kosztową eksploatacji różnych systemów pomp ciepła oraz finansowania inwestycji energooszczędnych.

Konkurs dla instalatów: "Pompy ciepła – najlepsi z najlepszych"!

W drugim dniu trwania targów, 1 marca odbędzie się konkurs dla instalatorów: "Pompy ciepła – najlepsi z najlepszych", w którym jedno- lub dwuosobowe drużyny zmierzą się w rywalizacji polegającej na znajomości zasad funkcjonowania instalacji, kompletności instalacji i działania poszczególnych elementów systemów grzewczych opartych o pompy ciepła. Główną nagrodą w konkursie w kategorii "pompy ciepła" będzie pompa ciepła do przygotowania ciepłej wody użytkowej Dimplex DHW 300+, którą ufundowała firma Glen Dimplex Polska.

Zapraszamy!

2018-02-12

Webinarium architektoniczne Dimplex: "Dlaczego pompy ciepła i kiedy korzyści z ich stosowania?

Termin: 20.02.2018, godz. 11:00
Prowadzący: Adam Koniszewski
Tytuł prezentacji: Dlaczego pompy ciepła i kiedy korzyści z ich stosowania?

20 lutego 2018 odbędzie się bezpłatne szkolenie dla architektów, którego tematem będzie: „Dlaczego pompy ciepła i kiedy korzyści z ich stosowania?”. Szkolenie będzie miało formę webinarium i będzie to pierwsze z cyklu webinarów organizowanych przez Glen Dimplex Polska.

Program szkolenia:

  • Wpływ systemu na koszty eksploatacyjne (poprawne zaprojektowanie i zainstalowanie systemu ma kluczowy wpływ na jak najniższe koszty eksploatacyjne. Wpływ temperatury zasilania systemu grzewczego na koszty, sprawność systemu).
  • Regulacja pompy ciepła w systemie – automatyka (wpływ nastaw pompy ciepła na koszty eksploatacyjne, omówienie różnych trybów pracy pompy ciepła, uniwersalność automatyki, możliwość wysterowania przez pompę całego systemu).
  • Układy hydrauliczne, różne konfiguracje, dlaczego takie? (Omówienie przykładowych systemów, różne rozwiązania w zależności od przypadku).
  • Układy hydrauliczne dwu- i czterorurowe, chłodzenie pasywne i aktywne, ciche i dynamiczne (omówienie rewersyjnych pomp ciepła, zalety i wady systemu dwu i czterorurowego, objaśnienie poszczególnych rodzajów chłodzenia).
  • Typy pomp ciepła na rynku polskim (omówienie rodzajów i dostępnych modeli pomp ciepła marki Dimplex - w tym głownie premiery Systemu Zero oraz Systemu M).


Po zakończonym szkoleniu, uczestnikom zostanie wysłany certyfikat uczestnictwa drogą mailową. Aby go zdobyć należy wziąć udział w transmisji na żywo przez co najmniej 30 min.

Zapisy dostępne są pod adresem TUTAJ
Serdecznie zapraszamy!

2018-01-18

Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury BUDMA 2018

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia stoiska Dimplex na Międzynarodowych Targach Budownictwa i Architektury BUDMA 2018, które odbędą się w Poznaniu w dniach: 30.01 – 2.02 2018 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Stoisko Glen Dimplex Polska zlokalizowane będzie w pawilonie 3, nr 50.

Na targach BUDMA 2018 premierowo zaprezentujemy System M – powietrzne pompy ciepła Dimplex nowej generacji, których unikalna, modułowa konstrukcja wyznacza nowe standardy na rynku pomp ciepła. Te doskonałe urządzenia wyróżniają się wyjątkowo niskim zapotrzebowaniem na miejsce, doskonałym wzornictwem i wydajnością, oferują nieprawdopodobnie cichą pracę i komfort. Więcej informacji na temat Systemu M można znaleźć na stronie dimplex.pl.

Do zobaczenia!

W skrócie:
∙ Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury BUDMA 2018
∙ Poznań, 30.01 – 2.02 2018 r.
∙ Stoisko Glen Dimplex Polska: pawilon 3, nr 50
∙ Teren Międzynarodowych Targów Poznańskich

2017-10-27

German Design Award 2018 dla System M

Miło nam poinformować, że System M – powietrzna pompa ciepła nowej generacji Dimplex zdobyła nagrodę German Design Award 2018 w kategorii "Energia". German Design Award jest jednym z najbardziej prestiżowych konkursów wyróżniających produkty za wybitne osiągnięcia w dziedzinie wzornictwa i szeroko rozumianego designu. Nagroda przyznawana jest produktom, które reprezentują najwyższy poziom innowacyjności i jakość projektową. W procesie nominacji, eksperci z Niemieckiej Rady Wzornictwa (German Design Council) zapraszają do udziału w konkursie wyłącznie tych producentów, których produkty wyraźnie wyróżniają się na tle konkurencji.

System M to pompy ciepła do grzania i chłodzenia, które cechują się wyjątkowo niskim zapotrzebowaniem na miejsce, doskonałym wzornictwem i wydajnością. Oferują bardzo cichą pracę i komfort, spełniając tym samym oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników. Nagroda German Design Award 2018 potwierdza najwyższy poziom innowacyjności Systemu M, która wyznacza nowe standardy na rynku pomp ciepła. Jesteśmy dumni z tego prestiżowego wyróżnienia o zasięgu międzynarodowym!

Więcej informacji na temat unikalnej konstrukcji Systemu M można znaleźć na stronie dimplex.pl, a także w broszurze informacyjnej – do pobrania poniżej.

Do pobrania: System M – broszura informacyjna (PDF)