Najnowsze wydarzenia

Wieści ze świata Dimplex i nie tylko

Dynamiczny rozwój naszej firmy możliwy jest dzięki entuzjastycznemu podejściu we wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań. Jednak nasza koncepcja rozwoju, podporządkowana jest przede wszystkim potrzebom naszych Klientów, którzy od zawsze byli w centrum naszej uwagi. Między innymi, właśnie dlatego uczestniczymy w wielu wydarzeniach, zarówno tych bezpośrednio dotyczących dziedzin, w których się poruszamy, jak i tych nieco mniej związanych z naszą branżą. Zapraszamy więc do zapoznania się z wydarzeniami ze świata Dimplex i nie tylko – najciekawsze prezentujemy poniżej.

2019-10-01

II Kongres Trendy Energetyczne

Rozproszona produkcja energii, elektryfikacja ogrzewania, magazynowanie energii, elektromobilność, digitalizacja procesów, energooszczędne, inteligentne budynki, czyste powietrze i termomodernizacja to wyzwania dla integracji sektorów nowoczesnej energetyki. Jak dostosować się do zmian nadchodzących w ciągu 2 do 5 lat? Które technologie mają szanse na rozwój, a które znikną z rynku? Które regulacje wpływają na zmiany?

Odpowiedzi na te i inne pytania będziemy szukać na II Kongresie Trendy Energetyczne, który odbędzie się w dniach: 8-9 października 2019 w Krakowie. Trendy Energetyczne to nie zwyczajne wydarzenie, ale forum kształtowania rzeczywistości w bliższej i dalszej perspektywie. Pokazuje, co może się zadziać, i co – zdaniem organizatorów oraz uczestników – zadziać się powinno. Energetyka rozumiana jest szeroko, jako zbiór procesów odbywających się w sferze technologii, produkcji, budownictwa, oszczędności, słowem – gospodarczego kręgosłupa kraju. Bazując na doświadczeniu branżystów, ale też stowarzyszeń reprezentujących różne aspekty efektywności energetycznej, Kongres jest ciałem z łatwością wyciągającym wnioski i formułującym rekomendacje.

II edycja kongresu Trendy Energetyczne będzie okazją do spotkania z najlepszymi specjalistami. Prelegenci wezmą udział w debatach i prelekcjach przeplatanych luźnymi dyskusjami. Wystąpią m.in.: Jarosław Gowin – wiceprezes Rady Ministrów, minister nauki i szkolnictwa wyższego, Piotr Woźny – prezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Bogdan Szymański – współzałożyciel i prezes Stowarzyszenia Branży Fotowoltaicznej POLSKA PV, Paweł Lachman – prezes zarządu Polskiej Organizacji Rozwoju Technologii Pomp Ciepła, Grzegorz Burek – redaktor naczelny magazynu Globenergia i wielu innych.

Partnerem II Kongresu Trendy Energetyczne jest Glen Dimplex Polska.
Więcej informacji oraz bilety dostępne są na stronie organizatora: trendyenergetyczne.pl

Zapraszamy!

W skrócie:
II Kongres Trendy Energetyczne
8-9 października 2019
Metropolo Kraków by Golden Tulip, Orzechowa 11, Kraków
Organizator: Globenergia
trendyenergetyczne.pl

2019-05-27

Bezpłatne webinaria Dimplex z zakresu pomp ciepła

W ubiegłym roku firma Glen Dimplex Polska wprowadziła do swojego programu szkoleń nową formułę – webinaria, czyli warsztaty internetowe prowadzone w formie seminarium. Zachęcamy do korzystania z tej formy szkoleń, gdyż do uczestnictwa wystarczy komputer, dostęp do internetu i trochę wolego czasu. Niewątpliwą zaletą webinariów Dimplex jest również to, że są one prowadzone całkowicie bezpłatnie! Tematem webinariów Dimplex są zagadnienia związane z pompami ciepła. Adresujemy je do szerokiej grupy odbiorców, zarówno profesjonalistów, jak i osób, które planują wykorzystanie odnawialnych źródeł energii we własnym systemie grzewczym lub po prostu chcą zapoznać się z tą bardzo ciekawą tematyką.

Zapis wszystkich webinariów Dimplex dostępny jest na naszym kanale YouTube.

Do tej pory na naszych webinariach zostały omówione następujęca zagadnienia:
Dlaczego pompy ciepła i kiedy korzyści z ich stosowania?
Powietrzne pompy ciepła, od projektu do realizacji.
Gruntowe pompy ciepła, od projektu do realizacji.
Pompy ciepła w praktyce. Studium przypadku – budownictwo komercyjne.
Pompy ciepła w praktyce. Studium przypadku – budownictwo jednorodzinne.

Zapraszamy do obejrzenia!

2019-05-16

Poznaj pakiety i zestawy fabryczne z pompami ciepła Dimplex

Efektywne wykorzystanie energii jest jednym z najbardziej aktualnych tematów w dziedzinie ogrzewania i chłodzenia. Wśród energooszczędnych systemów instalowanych w nowoczesnym budownictwie, bez wątpienia największą przyszłość mają urządzenia oparte na odnawialnych źródłach energii. Najbardziej wydajne z nich to pompy ciepła. Jednak naprawdę wydajny system, oprócz samej pompy ciepła, potrzebuje odpowiednio dobranych, pozostałych elementów instalacji, dlatego w ofercie Dimplex znajdują się zestawy fabryczne i atrakcyjne cenowo pakiety z pompami ciepła. Nasza oferta pakietowa jest niezwykle bogata i gotowa sprostać najbardziej wymagającym oczekiwaniom dotyczącym energooszczędnej instalacji. Wybierając systemy Dimplex wykorzystujesz, nie tylko najwyższej jakości pompy ciepła, ale również doskonały osprzęt, dobrany przez najlepszych fachowców w branży!

Zapraszamy do zaponania się z zestawieniem pakietów i fabrycznych zestawów z pompami ciepła Dimplex – broszura informacyjna dostępna jest do pobrania poniżej.

Do pobrania: Zestawienie pakietów i zestawów fabrycznych z pompami ciepła Dimplex – broszura (PDF)

2019-04-30

Rodzina urządzeń System M – przegląd nowości

Na tegorocznych targach ISH 2019 we Frankfurcie, firma Glen Dimplex Thermal Solutions zaprezentowała rodzinę System M rozszerzoną o nowe modele linii: System M Pure, Compact Plus i Comfort Plus. Oprócz tego zaprezentowano całkowicie nowy System M Air – moduł kontrolowanej wentylacji z odzyskiem ciepła do integracji z pompami ciepła System M, a także praktyczną nowość – konsolę ścienną do montażu jednostki zewnętrznej System M. Rodzina pomp ciepła System M zrewolucjonizowała tradycyjny sposób myślenia o pompach ciepła przenosząc ją na najwyższy poziom technologiczny i designerski. Obecnie System M wzbogacony o nowe urządzenia to zintegrowany i połączony system modułowy, który służy do: grzania, chłodzenia, przygotowania ciepłej wody użytkowej oraz kontolowanej wentylacji z odzyskiem ciepła.

System M, wielokrotnie nagradzane pompy ciepła zachwycają, nie tylko wyjątkowymi cechami technologicznymi, najwyższą jakością „Made in Germany”, czy wysoką wydajnością, ale również unikalną i przemyślaną konstrukcją. System M to już ikona stylu wśród pomp ciepła, które dzięki modułowej budowie są bardzo łatwe w instalacji, pozwalają zaoszczędzić nawet połowę czasu montażu, eliminując przy tym ryzyko ewentualnych błędów. Ta modułowa konstrukcja umożliwia również konfigurację niestandardową, by w ten sposób zaspokoić bardzo indywidualne potrzeby użytkowników. System M zajmuje bardzo mało miejsca i jest niezwykle cichy, co więcej, w nowym wydaniu są to jedyne pompy ciepła na rynku, które umożliwiają: grzanie, chłodzenie oraz wentylację z odzyskiem ciepła w jednym systemie. Tym samym System M zapewnia nie tylko komfortową temperaturę w pomieszczeniach, ale także dostarcza świeże powietrze i to o każdej porze roku. Nic więc dziwnego, że te wyjątkowe pompy ciepła zdobywają coraz większą popularność wśród instalatorów i deweloperów.

System M dostępny jest w 3 liniach urządzeń: Pure, Compact Plus i Comfort Plus oraz uzupełniony o całkowicie nowy moduł wentylacyjny z odzyskiem ciepła: System M Air, przeznaczony do integracji z wszystkimi wariantami rodziny pomp ciepła System M.

System M Pure

System M Pure to linia pomp ciepła dostępna w podstawowej wersji i jest to jedna z najmniejszych kompaktowych pomp ciepła na rynku. Doskonałe urządzenie dla każdego, kto chce się skupić na kluczowych funkcjach, ale bez kompromisu w kwestii jakości, wydajności technicznej i obsługi. Koncepcja: redukcja konstrukcji do niezbędnego poziomu, ale przy zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań technicznych. System M Pure dostępny jest o mocy 6 kW i wyposażony w 180-litrowy zasobnik c.w.u., dedykujemy go do mniejszych obiektów o powierzchni do ok. 150 m². Wyróżniającą i celowo zaprojektowaną cechą System M Pure jest jego sterowanie – odbywa się ono wyłącznie za pomocą smartfonu/tabletu i aplikacji GDTS Home app.

Nie tylko dla purystów: System M Pure ze zintegrowanym zasobnikiem c.w.u. (poj. 180 l) zachwyca czystym, minimalistycznym wzornictwem i niewielkimi wymiarami, jego sterowanie odbywa się wyłącznie za pomocą smartfonu.

System M Compact Plus

Doskonały wybór do obiektów i domów jednorodzinnych o powierzchni do ok. 200 m², dostępny o mocy w zakresie: 4-6 kW i wyposażony w 180-litrowy zasobnik c.w.u. System M Compact Plus wyposażony jest w najnowszą technologię inwerterową, która sprawia, że moc pompy ciepła jest zawsze elastycznie dopasowywana do zapotrzebowania na ciepło obiektu. Cecha ta jest to szczególnie zauważana w zimne dni – urządzenie dostosowuje moc w sposób ciągły, więc zawsze osiąga żądaną temperaturę pomieszczenia przy możliwie najmniejszym zużyciu energii. Takie rozwiązanie pozwala uniknąć ciągłego włączania i wyłączania pompy, a rezerwa mocy znacznie skraca fazę podgrzewania wody, zapewniając wyższy komfort przygotowania ciepłej wody. Za sterowanie odpowiedzialna jest nowoczesna automatyka z intuicyjnym, dotykowym panelem sterowania oraz aplikacją GDTS Home app na urządzenia mobilne.

Wyposażony w moc grzewczą 4-6 kW i najnowszą technologię inwerterową: System M Compact Plus z intuicyjnym sterowaniem za pomocą panelu dotykowego oraz aplikacji GDTS Home app i smartfonu lub tabletu.

System M Comfort Plus

Inteligencja i wydajność to cechy wyróżniające System M w linii Comfort Plus. To doskonała pompa ciepła przede wszystkim do nowego budownictwa lub domów energooszczędnych o powierzchni do ok. 300 m². Oczywiście można ją również zastosować do zmodernizowanych, starszych obiektów i w ten sposób zapewnić zrównoważone pod względem środowiskowym, wydajne ogrzewanie, przygotowanie ciepłej wody, czy wentylację. System M Comfort Plus dostępny jest o mocy w zakresie 9-16 kW z wykorzystaniem technologii inwerterowej i posiada możliwość integracji zasobnika c.w.u. o pojemności 220 lub 355 litrów. Za sterowanie odpowiedzialna jest nowoczesna automatyka z intuicyjnym, dotykowym panelem sterowania oraz aplikacją na urządzenia mobilne GDTS Home app. Opcjonalnie dostępne są: funkcja chłodzenia i wentylacji.

Najwyższy komfort grzania i chłodzenia: System M Comfort Plus o mocy 9-16 kW, najnowocześniejsza technologia inwerterowa, opcja chłodzenia i możliwość integracji zasobnika c.w.u. (poj. 220 l lub 355 l). Intuicyjne sterowanie za pomocą panelu dotykowego oraz aplikacji GDTS Home app i smartfonu lub tabletu.

System M Air

Im lepsza izolacja budynku, tym ważniejsza staje się wentylacja, dlatego prezentując po raz pierwszy na targach ISH 2019 System M Air, firma Glen Dimplex Thermal Solutions na nowo zdefiniowała nowoczesny centralny system wentylacji z odzyskiem ciepła. Dzięki System M Air możliwe jest grzanie, chłodzenie, kontrolowana wentylacja i przygotowanie c.w.u. w jednym urządzeniu. To komfortowy, kompaktowy, energooszczędny, wyjątkowo cichy system, który nie potrzebuje dużej powierzchni do działania. System M Air przeznaczony jest do wentylacji domów jednorodzinnych o powierzchni do ok. 250 m², zapewniając czyste, zdrowe powietrze o odpowiedniej temperaturze we wszystkich pomieszczeniach. Moduł wentylacyjny wyposażony jest w zintegrowaną nagrzewnicę wstępną i wydajny wymiennik ciepła ze stopniem odzysku ciepła do 92%. Całość oferuje maksymalną swobodę montażu – w zależności od konfiguracji, można go ustawić pionowo, obok jednostki wewnętrznej (po lewej stronie) lub na górze. Możliwy jest również wybór ułożenia kanałów powietrza – po lewej lub prawej stronie, które dzięki opcjonalnej pokrywie nie muszą być już widoczne. Kratka o wymiarach 60 x 60 cm pasuje do wszystkich jednostek wewnętrznych pompy ciepła System M. Moduł wentylacyjny jest sterowany przez jeden układ regulacji System M, oznacza to, że zarówno pompa ciepła, jak i moduł wentylacyjny są obsługiwane za pomocą jednego panelu dotykowego dostępnego na urządzeniu lub zdalnie, przy pomocy smarfonu lub tabletu z zainstalowaną aplikacją GDTS Home app – łatwo i bardzo intuicyjnie.

Rodzina pomp ciepła System M zrewolucjonizowała tradycyjny sposób myślenia o pompach ciepła, teraz System M to zintegrowany i połączony system modułowy, który służy do: grzania, chłodzenia, przygotowania ciepłej wody użytkowej oraz wentylacji z odzyskiem ciepła.

Konsola ścienna System M – szczędność czasu i pieniędzy

Firma Glen Dimplex Thermal Solutions opracowała bardzo estetyczne i niezwykle proste rozwiązanie dla instalatorów i deweloperów wykorzystujących pompy ciepła – konsolę ścienną System M. Umożliwia ona łatwy montaż jednostki zewnętrznej pompy ciepła już na wczesnym etapie przygotowania instalacji grzewczej bez potrzeby wylewania dodatkowego fundamentu betonowego. Doskonałe wzornictwo i estetyka jest dla nas tak samo ważne jak parametry techniczne urządzeń Dimplex, zatem przy użyciu konsoli – przewód czynnika chłodniczego i przyłącza doprowadzane do budynku są ukryte w uchwycie konsoli, a więc niewidocznie dla oka z zewnątrz.

Dyskretna i funkcjonalna, nowa konsola ścienna System M umożliwia szybką i łatwą instalację jednostek zewnętrznych pomp ciepła System M Pure i Compact bezpośrednio na ścianie – bez fundamentu, bez widocznego orurowania. Przewód czynnika chłodniczego i odpływ kondensatu są również praktycznie niewidoczne.

2019-04-28

System M Air – innowacyjna wentylacja z odzyskiem ciepła

Na tegorocznych targach ISH 2019 we Frankfurcie, firma Glen Dimplex Thermal Solutions zaprezentowała System M Air – centralny moduł wentylacyjny do integracji z pompami ciepła. Uzupełnia on rodzinę pomp ciepła System M zapewniając doskonałą współpracę w kwestii ogrzewania, chłodzenia, przygotowania ciepłej wody użytkowej i wentylacji – dzięki jednej jednostce zarządzającej całym systemem. W dzisiejszych czasach ludzie spędzają prawie 90% czasu w zamkniętych pomieszczeniach. To, czy czują się w nich dobrze, zależy przede wszystkim od jakości powietrza w pomieszczeniu. Nowoczesne, energooszczędne domy muszą być izolowane, co sprawia, że są one jeszcze bardziej szczelne. Regularna wentylacja jest kluczem do zapewnienia odpowiedniej wymiany powietrza w domu, a także zdrowego klimatu w pomieszczeniach. Otwarcie okien już nie wystarcza, aby wypełnić pomieszczenie świeżym powietrzem o odpowiedniej temperaturze i jednocześnie usunąć z niego zanieczyszczenia, alergeny, czy wilgoć.

Ogrzewanie, chłodzenie, przygotowanie c.w.u. i wentylacja z odzyskiem ciepła w jednym systemie

Prezentując System M Air GDTS na nowo zdefiniował nowoczesny centralny system wentylacji z odzyskiem ciepła. Dzięki niemu możliwe jest grzanie, chłodzenie, kontrolowana wentylacja i przygotowanie c.w.u. w jednym urządzeniu. System M Air jest komfortowy, kompaktowy, energooszczędny, wyjątkowo cichy i nie potrzebuje dużej powierzchni do działania. Moduł wentylacji wykorzystuje najlepsze cechy konstrukcyjne wielokrotnie nagradzanej rodziny pomp ciepła – System M. Na rynku będzie on dostępny od 2020 roku.

System M Air: wysoka wydajność i oszczędność energii

System M Air posiada wydajność ok. 320 m³/h, dedykujemy go do wentylacji obiektów o powierzchni ok. 250 m² zapewniając czyste, zdrowe powietrze o odpowiedniej temperaturze we wszystkich pomieszczeniach. Moduł wentylacyjny jest wyposażony w zintegrowaną nagrzewnicę wstępną i wydajny wymiennik ciepła. W ten sposób świeże, zimne powietrze zewnętrzne ogrzane jest do odpowiedniej temperatury przy wykorzystaniu ciepła odpadowego z usuwanego powietrza na zewnątrz i przy jednoczesnej oszczędności energii. Stopień odzysku ciepła wynosi aż do 92%, co zmniejsza wykorzystanie energii pierwotnej, osiągając w ten sposób znacznie korzystniejszy bilans energetyczny. System M Air otrzymał wysoką etykietę energetyczną z klasą wydajności A+. System M Air nie powoduje nieprzyjemnych przeciągów, gdyż przepływ powietrza jest indywidualnie regulowany w zależności od wielkości budynku.

Maksymalna swoboda instalacji

Moduł wentylacyjny dostarczany jest jako kompletnie zmontowane i gotowe do podłączenia urządzenie. Kratka o wymiarach 60 x 60 cm pasuje do wszystkich jednostek wewnętrznych pomp ciepła rodziny System M. Całość oferuje maksymalną swobodę instalacji – w zależności od konfiguracji, moduł można ustawić pionowo, obok jednostki wewnętrznej (po lewej stronie) lub poziomo na górze. Możliwy jest również wybór ułożenia kanałów powietrza – po lewej lub prawej stronie, a dzięki opcjonalnej osłonie nie muszą być one widoczne. Bez względu na to, z której strony patrzysz na System M Air, rezultat jest zawsze atrakcyjnym wizualnie, zamkniętym i czystym rozwiązaniem, przy jednoczesnej oszczędności miejsca.

Rozwiązanie, które oszczędza miejsce, moduł wentylacyjny może być umieszczany na górze pompy ciepła. W zależności od potrzeb kanały powietrzne moża umieścić z prawej lub lewej strony.

System sterowania: jeszcze nigdy nie był tak łatwy i doskonały

Moduł wentylacyjny jest sterowany przez jeden układ regulacji System M, oznacza to, że zarówno pompa ciepła i moduł wentylacyjny są obsługiwane za pomocą jednego panelu dotykowego dostępnego na urządzeniu lub zdalnie przy pomocy smarfonu lub tabletu z zainstalowaną aplikacją GDTS – łatwo i bardzo intuicyjnie. Wszystkie funkcje: grzanie, chłodzenie i wentylacja są idealnie dopasowane i doskonale ze sobą współpracują, co jeszcze bardziej zwiększa ogólną wydajność całego systemu.

Wspólny system regulacji i panel obsługowy System M Air jest niezwykle przejrzysty i łatwy w obsłudze. System wentylacji z odzyskiem ciepła jest również obsługiwany za pomocą tej samej aplikacji, co pompa ciepła.

Tyle powodów przemawiających za System M Air

Jeśli chodzi o kwestie inżynieryjne, technologiczne i projektowe – System M Air jest bez wątpienia na najwyższym poziomie. Ale to nie wszystko, istnieje wiele ważnych argumentów przemawiających za instalacją tego innowacyjnego systemu wentylacji z odzyskiem ciepła. Jednym z nich jest utrzymanie wysokiej wartości budynku i możliwość integracji z nowymi odnawialnymi źródłami energii w przyszłości. Hermetyczna izolacja budynków ma wpływ na wykorzystanie kontrolowanego systemu wentylacji, nawet w przypadku domów przeznaczonych na wynajem, ważne jest zapewnienie wentylacji bez względu na to, kto z nich korzysta. Wymiana powietrza jest nie tylko higieniczna, ale również usuwa w sposób kontrolowany wilgoć, dzięki czemu struktura budynku pozostaje w stanie nienaruszonym przez dłuższy okres. Zainstalowany w budynku nowoczesny system wentylacji stanowi również swego rodzaju funkcję bezpieczeństwa, ponieważ nie zapomina się o otwartych oknach.

A propos otwartych okien – co jeśli temperatura spadnie poniżej zera? Tradycyjny sposób wietrzenia pomieszczeń przy pomocy otwartych okien skutkuje utratą ciepłego powietrza w pomieszczeniu, czyli utratą cennej energii. System M Air sprawia, że to już przeszłość. Również osoby cierpiące na alergię mogą czuć się bezpieczenie, dzięki System M Air – pyłki roślin, kurz oraz inne drobne zanieczyszczenia są skutecznie filtrowane. Domownicy mogą oddychać swobodnie! Przy okazji, zużyte powietrze zawierające CO₂ jest niezawodnie usuwane, co ma pozytywny wpływ na dobre samopoczucie, zdrowy sen i koncentrację. System M Air zapewnia, że nie tylko alergeny i nieświeże powietrze pozostają na zewnątrz – przy zamkniętych oknach odseparowany jest również hałas drogowy. A sam system wentylacyjny? Działa prawie bezgłośnie.

System dystrybucji powietrza Air 56 jest doskonałym uzupełnieniem centralnego systemu wentylacji z modułem System M Air i zapewnia maksymalną elastyczność oraz oszczędność czasu montażu.

2019-04-27

System M Pure – pompa ciepła, nie tylko dla purystów

Na tegorocznych targach ISH 2019 we Frankfurcie, firma Glen Dimplex Thermal Solutions zaprezentowała System M Pure – jedną z najmniejszych i kompaktowych pomp ciepła na rynku dedykowaną do zastosowań indywidualnych. Jest ona, nie tylko wyjątkowo cicha i bardzo wydajna, ale podobnie jak inne urządzenia z rodziny System M – zachwyca również czystym, minimalistycznym wzornictwem i niewielkimi wymiarami. Wyróżniającą i celowo zaprojektowaną cechą System M Pure jest jego sterowanie, odbywa się ono wyłącznie za pomocą smartfonu/tabletu i aplikacji GDTS Home app. System M Pure jest członkiem wielokrotnie nagradzanej rodziny pompa ciepła – System M, to doskonałe urządzenie dla każdego, kto chce się skupić na jego kluczowych funkcjach, ale bez kompromisu w kwestii jakości, wydajności technicznej i komfortu obsługi. Koncepcja: redukcja konstrukcji do niezbędnego poziomu, ale przy zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań technicznych. System M Pure dostępny jest o mocy 6 kW i wyposażony w 180-litrowy zasobnik c.w.u., dedykujemy go do obiektów o powierzchni nieprzekraczającej ok. 150 m². Naszym zdaniem to pierwsza pompa ciepła, która naprawdę zasługuje na „czystą” nazwę (z ang. "pure").

Wyjątkowo intuicyjny i połączony z siecią

W System M Pure wyświetlacz jednostki wewnętrznej pełni rolę wskaźnika statusu pracy. Sterowanie odbywa się tylko i wyłącznie za pośrednictwem intuicyjnej aplikacji GDTS Home app dostępnej na urządzenia mobilne. W tym celu jednostka wewnętrzna System M Pure musi być podłączona do Internetu. Podczas jednorazowej rejestracji połączenie między aplikacją, a jednostką wewnętrzną pompy ciepła odbywa się praktycznie automatycznie. Aby to zrobić, wystarczy wybrać na wyświetlaczu jednostki wewnętrznej logo „M”, a połączenie zostanie nawiązane za pomocą kilku kliknięć. Pompę ciepła i wszystkie jej funkcje można teraz kontrolować za pomocą świetnie zaprojektowanego, przejrzystego interfejsu aplikacji. Wybrana temperatura, ustawienia "weekend", czy "wakacje"… – wszystko działa za dotknięciem palca. Nic dziwnego, że ta unikalna funkcjonalność obsługi, wyłącznie za pośrednictwem sieci, została wyróżniona nagrodą German Brand Award w kategorii „Connectivity” oraz if Design Award 2018.

Jeden system, tak wiele zalet

System M oferuje kompleksowe rozwiązanie przy zastosowaniu unikalnej technologii i wzornictwa – całość została zaprojektowana, opracowana i wyprodukowana w Niemczech. System M ustanawia nowy standard na rynku pomp ciepła. Jednostka zewnętrzna System M Pure zachwyca minimalistycznym, czystym wzornictwem w kolorze szarego aluminium. System M działa wyjątkowo cicho, co jest szczególnie ważne w przypadku małych obiektów i bezpośredniej bliskości sąsiadów. Wykorzystuje on zalety konstrukcji, w której źródła dźwięku są oddzielone od wentylatora (na zewnątrz) oraz sprężarki (wewnątrz). 5 m odległości od strony sąsiada to wszystko, czego potrzebujesz, aby rygorystyczne dyrektywy dotyczące budynków i hałasu zostały w pełni spełnione. System M jest również niezwykle kompaktowy: jednostka wewnętrzna o wymiarach 60 x 60 cm zajmuje mniejszą powierzchnię niż jakakolwiek inna pompa ciepła i nie więcej niż zwykła pralka. Jednostka zewnętrzna z wymiarami 60 x 50 x 87 cm to również najmniejsze tego typu urządzenie na rynku.

Wartość dodana: kompleksowy serwis

System M jest już wstępnie skonfigurowany i zmontowany w fabryce zgodnie z wymaganiami zamawiającego. Oznacza to, że instalacja na miejscu może być przeprowadzona przez instalatora niezwykle szybko i wygodnie. Jednostka wewnętrzna jest podłączona do Internetu, co umożliwia, nie tylko sterowanie za pośrednictwem aplikacji mobilnej GDTS, ale ułatwia szybką diagnostykę. Tak więc Autoryzowany Serwis może szybciej reagować w przypadku konieczności wykonania prac serwisowych oraz uzyskać dostęp do danych eksploatacyjnych pompy ciepła, a tym samym łatwiej wprowadzić nowe nastawy, czy znaleźć przyczynę ewentualnej usterki. Na życzenie klienta Autoryzowany Serwis może również wydać zalecenia dotyczące wydajniejszego działania pompy ciepła. Wszystko to jest częścią kompleksowego serwisu GDTS, całość uzupełnia możliwość wydłużenia standardowego okresu gwarancji.

2019-04-25

System C – nowy wymiar efektywności energetycznej, zarządzenie ogrzewaniem i chłodzeniem obiektów

Na tegorocznych targach ISH 2019 we Frankfurcie, firma Glen Dimplex Thermal Solutions zaprezentowała System C – modułowy system do ogrzewania, chłodzenia, przygotowanie ciepłej wody użytkowej i odzysku ciepła dedykowany do obiektów komercyjnych. Wykorzystuje on przyjazną dla środowiska, powietrzną pompę ciepła, łączoną z odpowiednimi komponentami hydraulicznymi, w której wydajność grzewcza i chłodnicza są dokładnie dopasowane do zapotrzebowania obiektu. Istnieje również możliwość kaskadowania pompy ciepła, aby uzyskać jeszcze większą elastyczność projektową. "Czas to pieniądz", więc obiekty komercyjne muszą być bardzo szybko uruchamiane. Dzięki bardzo wysokiemu stopniowi prefabrykacji i modułowości, System C doskonale nadaje się do konstrukcji seryjnych, projektów detalicznych oraz komercyjnych.

Jeden system, szeroki zakres zastosowań

System C opiera się na rewersyjnej, powietrznej pompie ciepła do montażu zewnętrznego o mocy 60 kW, wykorzystującej naturalny czynnik chłodniczy – R290 (propan). Aby zaoszczędzić miejsce, pompa ciepła może być zainstalowana np. na dachu budynku. Uzupełnieniem systemu jest kompaktowa jednostka hydrauliczna ze zbiornikiem buforowym i opcjonalnym zasobnikiem c.w.u. Jeśli budynek jest w trakcie budowy lub modernizacji, hydraulika może być również dostarczona w partiach. Szerokość modułu 75 cm oznacza, że można je łatwo dopasować do istniejących drzwi. System C został specjalnie opracowany dla różnych scenariuszy zastosowań i kontroluje trzy funkcje: ogrzewanie lub chłodzenie – w wersji podstawowej, ogrzewanie i chłodzenie z przygotowaniem c.w.u. – w wersji zaawansowanej. Wersja Premium może być stosowana do równoległego ogrzewania i chłodzenia, jak również do przygotowywania c.w.u. Rozwiązanie to uzupełnia integracja z systemem odzysku ciepła.

Innowacja GDTS: równoległe ogrzewanie i chłodzenie

Dodatkowa gruntowa pompa ciepła zintegrowana z jednostką hydrauliczną Systemu C działa jako przerzucanie energii w budynku zależnie od zapotrzebowania przemieszczeń na grzanie czy chłodzenie w tym samym czasie. Oznacza to, że system oferuje największą możliwą efektywność energetyczną przy niskim zużyciu energii, ponieważ chłodząc jedną część budynku to samą energią ogrzewamy jego drugą część.

Zrównoważony i przyszłościowy

Najnowsze rozporządzenie w sprawie F-gazów wiąże się również z drastycznymi zmianami w zastosowaniach komercyjnych. Czynniki chłodnicze o wysokim GWP (Global Warming Potential) nie będą już zatwierdzane. Dotyczy to szczególnie syntetycznych czynników chłodniczych, które zawierają zanieczyszczające fluorowane gazy cieplarniane (F-gazy). System C został opracowany aby spełnić wszystkie najnowsze wymagania. Naturalny propan R290 jest stosowany jako czynnik chłodniczy jest szczególnie atrakcyjny – jego GWP wynosi tylko 3. Wykorzystując R290 System C jest bardzo zrównoważoną, przyszłościową inwestycją.

System C. Wersja zaawansowana, do obiektów komercyjnych

Przykład supermarketu wyposażonego w urządzenia chłodnicze świetnie pokazuje, jak można wykorzystać zintegrowany System C w tego typu obiektach. Zapotrzebowanie na ciepło, chłód i ciepłą wodę użytkową musi zostać zaspokojone na ogromnej powierzchni dochodzącej niekiedy do ok. 2500 m². Niektóre produkty żywnościowe, takie jak owoce i warzywa, muszą pozostawać bardzo długo świeże, więc temperatura powinna być utrzymywana na stałym poziomie, również pomieszczenia magazynowe nie mogą być zbyt ciepłe. Innym kluczowym wymogiem jest zapewnienie 100% zgodności z rozporządzeniem w sprawie F-gazów – należy więc użyć naturalnego czynnika chłodniczego. Wyposażony w kompaktową jednostkę hydrauliczną i rewersyjną pompę ciepła System C to w 100% niezawodne rozwiązanie zapewniające stabilną temperaturę, która jest równomiernie rozprowadzana za pomocą systemu dystrybucji ciepła. Inteligentny system sterowania natychmiast wykrywa, czy pomieszczenia nie są zbyt ciepłe lub zbyt zimne. System C może wykorzystywać dodatkowe możliwości energetyczne, gdyż można go podłączyć do systemu odzysku ciepła odpadowego z urządzeń chłodniczych na cele grzewcze, zapewniając przy tym wymierne oszczędności.

System C. Wersja Premium, do zastosowań "seryjnych"

Rozwiązania systemowe w wersji seryjnej są trendem. Dzięki specjalnie opracowanemu i zintegrowanemu systemowi ogrzewania i chłodzenia, System C może być również produkowany seryjnie, co umożliwia wykorzystanie go w budynkach biurowych lub mieszkalnych wybudowanych w bardzo krótkim czasie. Również w tego typy obiektach, jak np. budynkach mieszkalnych o powierzchni sięgającej 3000 m² zapotrzebowanie na ogrzewanie, chłodzenie i ciepłą wodę użytkową zostaje w pełni zaspokojone. Jednym z kluczowych wymagań, jeśli chodzi o budowę seryjną, jest oszczędność cennej przestrzeni użytkowej. Z tego powodu System C został zaprojektowany specjalnie do użytku na zewnątrz. Wyposażony w kompaktową obudowę z izolacją akustyczną i termiczną, hydraulikę, zbiornik buforowy i zasobnik c.w.u. jest po prostu umieszczony na zewnątrz. Może być on zamontowany np. na dachu lub bezpośrednio za budynkiem. Co więcej, System C można łatwo szybko skonfigurować, oferując wysoki stopień prefabrykacji i skalowalności dla innych projektów.

Wyjątkowo energooszczędne i unikalne na rynku – równoległe ogrzewanie i chłodzenie za pomocą Systemu C wymaga zastosowania dodatkowej pompy ciepła, np. gruntowej, w celu przerzucania energii, która zapewnia to zarówno zimą, jak i latem. Powietrzna pompa ciepła jest używana tylko wtedy, gdy występują zapotrzebowania szczytowe. Taki system znacznie zwiększa wydajność, którą dodatkowo można zwiększyć łącząc System C z systemem odzysku ciepła wykorzystując ciepło odpadowe np. z serwerowni na cele grzewcze, czy przygotowania ciepłej wody użytkowej.

System C – wersja podstawowa do ogrzewania i chłodzenia. Elementy systemu: pompa ciepła powietrze/woda o mocy 60 kW umieszczona na zewnątrz, połączona ze stacją hydrauliczną i zbiornikiem buforowym o pojemności 1000 l.

System C – wersja zaawansowana do ogrzewania i chłodzenia oraz do przygotowania ciepłej wody użytkowej. Elementy systemu: pompa ciepła powietrze/woda o mocy 60 kW umieszczona na zewnątrz, połączona ze stacją hydrauliczną i dwoma zbiornikami buforowymi o pojemności 1000 l oraz zasobnikiem c.w.u. o pojemności 700 l.

System C – wersja premium do równoległego ogrzewania i chłodzenia, przygotowania ciepłej wody użytkowej i opcjonalną integracją z systemem odzysku ciepła. Elementy systemu: pompa ciepła powietrze/woda o mocy 60 kW umieszczona na zewnątrz w połączeniu ze stacją hydrauliczną, dwoma zbiornikami buforowymi o pojemności 1000 l, dwoma zbiornikami c.w.u. o pojemności 700 l i dodatkową pompą ciepła glikol/woda.

2019-04-24

System I – inteligentne rozwiązania do zintegrowanego chłodzenia urządzeń i procesów

Na tegorocznych targach ISH 2019 we Frankfurcie, firma Glen Dimplex Thermal Solutions zaprezentowała nowe, inteligentne rozwiązania do zintegrowanego chłodzenia urządzeń i procesów w sektorze przemysłowym, komercyjnym i medycznym – System I. Podstawą funkcjonowania nowoczesnych i precyzyjnych urządzeń jest ciągłe ich chłodzenie dostosowane do obciążenia. GDTS rozwija i produkuje niestandardowe systemy chłodzenia urządzeń i procesów do zastosowań przemysłowych, komercyjnych i medycznych, a System I reprezentuje absolutnie niezawodne, solidne i trwałe rozwiązania chłodzące, które skoncentrowane są na stabilności i stałej wydajności procesu chłodzenia. Rozwiązania GDTS opierają się na ponad 50-letnim doświadczeniu w technologii obiegów chłodniczych, a ich wynikiem są profesjonalne i innowacyjne systemy chłodzenia powstałe przy udziale zaawansowanej wiedzy inżynierskiej.

Opracowany dla klientów na całym świecie

Dedykowane rozwiązania chłodnicze GDTS opracowywane są wspólnie z klientami, opracowując system chłodzenia nakładamy najwyższe wymagania na wszystkie komponenty i części. W bezpiecznym i bezbłędnym działaniu systemu od samego początku pomagają analizy. Aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo, wszystkie nowe rozwiązania poddawane są rozległym symulacjom, gdyż będą one używane w różnorodnych aplikacjach na całym świecie.

Chłodzenie przemysłowe: systemy chłodzenia do precyzyjnych laserów i obrabiarek

Rozwiązania chłodzące GDTS zapewniają bezpieczeństwo procesów, opłacalność i efektywność energetyczną w oparciu o kompaktowe, wysoce zintegrowane systemy. Ich podstawą jest modułowa koncepcja platformy dostosowana konsekwentnie do indywidualnych wymagań, w efekcie doskonale schłodzone urządzenia mogą pracować z maksymalną wydajnością. System I został opracowany do niezawodnego chłodzenia maszyn i obrabiarek tworzyw sztucznych. Zastosowania obejmują dziedziny produkcji mechanicznej i obróbki powierzchni.

Chłodzenie przemysłowe: chłodzenie sieciowe dla laserów high-tech

GDTS posiada wieloletnie doświadczenie w opracowywaniu niestandardowych systemów chłodzenia do zastosowań laserowych np. laserów CO₂, półprzewodnikowych, dyskowych, czy diodowych. Jednym z przykładów jest wysoce zintegrowany moduł chłodzenia – inteligentny element wtykowy, opracowany specjalnie do chłodzenia laserowego. Jest to genialnie oszczędzająca przestrzeń jednostka, która chłodzi z wielką precyzją i jest łatwa do integracji. Z temperaturą wody chłodzącej o temperaturze od +5°C do +38°C jest wysoce adaptowalna i możliwa do precyzyjnego chłodzenia lasera do 25 kW, nawet w ekstremalnych warunkach klimatycznych. Cechy w pełni zintegrowanego rozwiązania systemowego obejmują jednostkę hydrauliczną, interfejsy i czujniki, a także aktywne i pasywne urządzenia chłodzące w chłodnicy wtykowej. Oszczędza to miejsce w porównaniu z rozwiązaniem zewnętrznym, a także jest tańsze. W razie potrzeby moduł można szybko wymienić, utrzymując czasy wyłączenia do minimum. Komponenty sterowane częstotliwościowo zapewniają maksymalną wydajność. Inteligentny moduł chłodzenia może być zdalnie monitorowany i centralnie sterowany.

Chłodzenie medyczne: wysoce zintegrowana technologia chłodzenia dla MRT i innych zastosowań

Wysoce złożone systemy obrazowania diagnostycznego, takie jak MRT, CT, XR lub AT, generują dużo ciepła. Niezawodne chłodzenie jest kluczem do sprawnego działania i zapewnienia maksymalnej wydajności urządzeń diagnostycznych. System I zapewnia wydajne rozwiązania nie tylko w diagnostyce obrazowej, ale także w innych dziedzinach: do zastosowań laboratoryjnych i analitycznych lub do przechowywania substancji wymagających chłodzenia, takich jak krew lub leki.

Chillery medyczne: wysoka wydajność chłodzenia do ciągłej pracy w zastosowaniach klinicznych

Seria MC składa się z czterech modeli o wydajności chłodniczej od 40 do 70 kW i jednostki ESS oszczędzających energię w oparciu o swobodne chłodzenie. Zapewniają one idealne warunki pracy dla najnowocześniejszych systemów diagnostycznych w placówkach medycznych. Podczas opracowywania serii MC skupiono się na bezpiecznej pracy i efektywnym chłodzeniu w wąskich granicach tolerancji. Wybrane komponenty i zasada projektowania zostały precyzyjnie dostosowane, aby sprostać wysokim wymaganiom ciągłej pracy klinicznej. Wydajność chłodnicza jest wytwarzana niezawodnie nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach klimatycznych. Koncepcja techniczna urządzeń spełnia wysokie wymagania kontroli emisji hałasu i jest przełomowa zarówno pod względem ekologicznym, jak i ekonomicznym. Przy 35 dB(A) systemy chłodzenia GDTS są wyjątkowo ciche. Ponadto medyczny agregat chłodniczy gwarantuje 98% czas pracy bez przestojów, co oznacza, że urządzenie MRT pozostaje stale chłodne przez cały czas, gdy jest używane przy pełnej wydajności, nawet przy temperaturach zewnętrznych od -37°C do +55°C.

Inteligentne monitorowanie GDTS: jeszcze większe bezpieczeństwo

Systemy chłodzenia GDTS działają zawsze, są niezwykle wytrzymałe i trwałe. Inteligentne monitorowanie i konserwacja oznacza, że z całą pewnością nie wystąpią awarie. GDTS Smart Monitoring stale monitoruje i analizuje system. Wszystkie istotne dane są szybko i łatwo dostępne. Stan pracy i parametry systemu są ściśle monitorowane za pomocą czujników cyfrowych. W rezultacie każde przekroczenie limitów lub nieprawidłowości jest szybko wykrywane i natychmiast zgłaszane.

Glen Dimplex Thermal Solutions oferuje kompleksowe rozwiązania dostosowane do potrzeb chłodzenia urządzeń i procesów technologicznych. Wysoce zintegrowane i zapewniające maksymalne bezpieczeństwo w zastosowaniach przemysłowych, komercyjnych i medycznych. Ponad 50 lat doświadczenia w obiegach chłodniczych mówi samo za siebie.

2019-03-25

Fotorelacja z ISH 2019

W dniach 11-15 marca 2019 r. we Frankfurcie nad Menem odbyły się Międzynarodowe Targi ISH – jedna z największych imprez targowych z dziedziny techniki grzewczej, wentylacyjnej, klimatyzacyjnej oraz instalacji wodno-sanitarnych. Na Targach ISH 2019 nie zabrakło również Glen Dimplex Thermal Solutions. W tym roku GDTS zaprezentowało m.in. najnowsze rozwiązania systemowe wykorzystujące pompy ciepła do zastosowań indywidualnych (System M) oraz komercyjnych (System C), a także systemy chłodzenia precyzyjnego (System I).

Zapraszamy na krótką fotorelację z tegorocznych Targów ISH 2019 oraz do obejrzenia filmu dostępnego na naszym kanale YouTube zapowiadającego nowe rozwiązania systemowe GDTS.

2019-01-08

Międzynarodowe Targi ISH 2019

Product Category Section Image

W dniach 11-15 marca 2019 r. we Frankfurcie nad Menem odbędą się Międzynarodowe Targi ISH czyli "Internationale Sanitär – und Heizungsmesse". Jest to jedna z największych międzynarodowych imprez targowych z dziedziny techniki grzewczej, wentylacyjnej, klimatyzacyjnej oraz instalacji wodno-sanitarnych. Odbywa się ona regularnie co 2 lata i bierze w niej udział ponad 2 400 wystawców z 56 krajów z ogromną liczbą odwiedzających sięgającą blisko 200 000 osób!

ISH to targi z ponad 50-letnią tradycją, niegdyś obejmowały one tematykę związaną z instalacjami sanitarnymi i grzewczymi, obecnie obszar wystawienniczy obejmuje również m.in. tematykę chłodnictwa i klimatyzacji, energii odnawialnej i wielu innych. Na targach ISH prezentują swoje nowości wszyscy liczący się producenci urządzeń, będzie to więc niezwykła okazja do zapoznania się z najnowszymi produktami, technologiami i trendami.

Na tegorocznych Targach ISH nie zabraknie również Glen Dimplex Thermal Solutions. Ekspozycja GDTS, zlokalizowana w pawilonie 11/E22-E32 – będzie w tym roku wyjątkowo okazała. Na powierzchni ok. 850 m² zaprezentowane zostaną m.in. najnowsze pompy ciepła do zastosowań indywidualnych System M, pompy ciepła dużej mocy do zastosowań komercyjnych, a także szeroka paleta elektrycznych urządzeń grzewczych i urządzeń wentylacyjnych.

Dodatkowe informacje na temat przebiegu samej imprezy dostępne są na stronie organizatora.

Zapraszamy!