Starsze artykuły

Dimplex w prasie

Zapraszamy do zapoznania się z publikacjami na temat urządzeń Dimplex, a także informacjami prasowymi związanymi z naszą firmą. Obok nowości produktowych, w artykułach można znaleźć fachowe porady na temat nowoczesnych instalacji wykorzystujących pompy ciepła, systemy wentylacji z odzyskiem ciepła czy elektryczne urządzenia grzewcze. Oprócz tego zamieściliśmy również informacje na temat wybranych inwestycji wykorzystujących urządzenia Dimplex i wydarzeń, w których firma Glen Dimplex Polska brała udział w ostatnim czasie.

2016-11-30

Komfort czy wydajność? Cieplej czy taniej? Koniec z takimi dylematami!

Opracowanie: Adam Koniszewski
Publikacja: GLOBEnergia nr 2016/4

"Więcej ciepła czy większa oszczędność? Do tej pory użytkownik systemu grzewczego miał – najogólniej ujmując, dwie możliwości. Wybierał pomiędzy komfortem a wydajnością – często nie potrafiąc ocenić, jaki to będzie miało wpływ na wygodę i zasobność portfela. Teraz wszystko może wyglądać inaczej, bo firma Dimplex, znana z precyzyjnej i inteligentnej techniki regulacyjnej, prezentuje nową aplikację Smart Room Heating. Szacuje się, że dziś udział oprogramowania w technologii pomp ciepła wynosi około 20%. „Za pięć lat będzie to już 40%”, przewiduje Tino Bär, kierownik produktu w Dimplex. Dlaczego? „Obieg chłodniczy jest znany od XIX wieku i prawdopodobnie przez następne sto lat nic się w tej technologii nie zmieni. Również potencjał tkwiący w komponentach mechanicznych jest ograniczony: pewnego dnia sprężarka zostanie maksymalnie zoptymalizowana. Nie można przechytrzyć fizyki. Dlatego zajmowanie się oprogramowaniem jest coraz ważniejsze. (…) Tu wkracza nowa aplikacja”. Jak szacuje Tino Bär, ponad 80% wszystkich pomp ciepła w Niemczech nie jest właściwie wyregulowanych. Czy to dużo? „Powiedzmy, że jest sporo do zrobienia”, śmieje się zaklinacz pomp ciepła. „W zależności od instalacji, możliwe jest potencjalne zwiększenie wydajności od 4 do 30%”…"

Pełny tekst artykułu dostępny jest do pobrania poniżej.

Komfort czy wydajność? Cieplej czy taniej? Koniec z takimi dylematami! pobierz  

2013-10-25

Propagatorzy Innowacyjnej Technologii nagrodzeni, czyli Dimplex na tegorocznych targach RENEXPO®

W dniach 16-17 października 2013 r. odbyła się w Warszawie już trzecia edycja Międzynarodowych Targów Energii Odnawialnej i Efektywności Energetycznej RENEXPO® Poland. Wśród wystawców nie mogło zabraknąć również firmy Glen Dimplex. Uznany w branży producent elektrycznych urządzeń grzewczych oraz jeden z wiodących specjalistów w dziedzinie pomp ciepła, po raz kolejny potwierdził pozycję lidera zdobywając „Puchar RENERGY AWARD” w kategorii Innowacyjna Technologia: Pompy ciepła.

Pełny tekst do pobrania poniżej.

Renexpo Dimplex - informacja prasowa pobierz  

2013-08-13

Steruj pompą ciepła z komputera za pomocą modułu NWPM

Wydajność pompy ciepła zależy od jakości urządzenia i poprawnej instalacji, jednak maksymalną efektywność osiągnąć możemy również dzięki odpowiedniemu zarządzaniu całym systemem. Teraz sterowanie pompami ciepła firmy Dimplex jest jeszcze prostsze dzięki połączeniu ich z komputerem osobistym, smartfonem lub tabletem za pomocą modułu NWPM, który służy jako interfejs pomiędzy tymi urządzeniami grzewczymi a lokalną siecią komputerową.

Pełny tekst do pobrania poniżej.

Moduł NWPM Dimplex - informacja prasowa pobierz  

2013-08-06

Intymny klimat w centrum miasta, czyli kominki elektryczne marki Optiflame

Przytulne pomieszczenie oświetlone jedynie blaskiem kominka to dla wielu osób jedna z najbardziej romantycznych i relaksujących scenerii. Wciąż jednak wydaje się, że efekt ten można osiągnąć jedynie podczas pobytu w drewnianej chacie wśród górskich szczytów. A gdyby tak móc rozkoszować się takim klimatem w domowym zaciszu? To możliwe! Kominki elektryczne Optiflame dzięki rozbudowanej ofercie, łatwemu montażowi i szerokim możliwościom instalacyjnym pozwalają cieszyć się ognistym efektem w niemal każdym wnętrzu.

Pełny tekst do pobrania poniżej.

Przegląd kominków Optiflame pobierz  

2013-05-08

Inna wizja kominka, czyli nowe modele Synergy i Convex od Optiflame

Nowoczesne, minimalistyczne w wystroju wnętrze wcale nie musi być chłodne – wystarczy jeden element, aby zupełnie odmienić jego charakter. Kominek elektryczny to połączenie nowoczesnej technologii i atrakcyjnego designu z ciepłem przytulnego wnętrza. Nowości marki Optiflame – Synergy i Convex – dzięki unikatowemu wzornictwu i zastąpieniu polan drewna niestandardowymi rozwiązaniami są tego idealnym przykładem.

Pełny tekst do pobrania poniżej.

Synergy i Convex Optiflame pobierz  

2013-04-24

Kompaktowe pompy ciepła solanka/woda SIW 6-11TU – innowacja na miarę każdego domu

Opracowanie: Przemysław Radzikiewicz
Publikacja: Instal Reporter nr 2013/4

"Firma Dimplex, specjalizująca się w technice elektrycznego ogrzewania domów i technice systemowej, wprowadziła do swojej oferty nowość – wysokowydajne pompy ciepła typu solanka/woda SIW...TU ze zintegrowanym zbiornikiem ciepłej wody użytkowej. Innowacyjne urządzenia zostały zaprezentowane po raz pierwszy na tegorocznych targach ISH we Frankfurcie, największej międzynarodowej imprezie w branży wentylacji, klimatyzacji, instalacji wodnych i sanitarnych.

Z obserwacji stanu zasobów energetyczych można śmiało stwierdzić, że przyszłość zdecydowanie należy do instalacji ogrzewniczych przyjaznych dla środowiska naturalnego. Pompy ciepła – zaawansowane technologicznie urządzenia grzewcze w pełni realizują tę ideę, wykorzystując energię zgormadzoną w gruncie, ogrzanym opadami atmosferycznymi i promieniami słonecznymi. Pobieranie energii z ziemi umożliwiają dwa systemy – gruntowe kolektory płaskie i sondy gruntowe, umieszczane zarówno na dużej powierzchni, jak i dużej, dochodzącej do 100 metrów głębokości…"

Pełny tekst artykułu dostępny jest do pobrania poniżej.

Kompaktowe pompy ciepła solanka/woda SIW 6-11TU – innowacja na miarę każdego domu pobierz  

2013-02-25

Kurtyny powietrzne Dimplex

Opracowanie: Przemysław Radzikiewicz
Publikacja: Magazyn Instalatora nr 2013/3

"W obiektach wielkokubaturo-wych aspekt strat ciepła oraz efektywności energetycznej należy rozpatrywać w sposób wielowymiarowy. Straty przez przegrody budowlane, straty ciepła przez system wentylacji i ciągi komunikacyjne, a także wszelakie zyski ciepła w aspekcie chłodzenia, należy bilansować i rozpatrywać w ujęciu całościowym. Jednym ze sposobów ograniczenia strat ciepła w budynkach wielkokubaturowych jest ograniczenie strat przez wszelkiego rodzaju drzwi. W takich obiektach pojawia się problem częstego otwierania drzwi, co powoduje wychładzanie budynku w sezonie grzewczym i zwiększenie zapotrzebowania na ciepło…"

Pełny tekst artykułu dostępny jest do pobrania poniżej.

ABC kurtyny Dimplex pobierz  

2013-02-12

Dookoła pompy ciepła. Górne źródło w pompach ciepła

Opracowanie: Przemysław Radzikiewicz
Publikacja: Magazyn Instalatora nr 2013/2

"W poprzednim artykule z serii „Dookoła pompy ciepła” omówione zostały zagadnienia związane z doborem, wykonaniem i pracą dolnego źródła pompy ciepła. W tym artykule postaram się pokazać aspekty tzw. górnego źródła pompy ciepła, czyli instalacji grzewczej, przez którą energia z pompy ciepła jest przekazywana do budynku. Wydajność instalacji z pompą ciepła silnie zależy od temperatury zasilania systemu dystrybucji ciepła. Pompa ciepła może współpracować niemal z każdym systemem grzewczym. Może działać na rzecz ogrzewania podłogowego, konwektorów wentylatorowych, a także grzejników. Nie chodzi jednak tylko o możliwości, ale również, i przed wszystkim, o to, żeby było tanio. A to można zagwarantować jedynie przy pomocy rozwiązań niskotemperaturowych, takich jak ogrzewanie podłogowe lub klimakonwektory wentylatorowe."

Pełny tekst artykułu dostępny jest do pobrania poniżej.

Górne źródło w pompach ciepła pobierz  

2013-02-12

Przyszłość bez oleju, gazu i węgla, czyli Dimplex na Budmie

„Budownictwo przyszłości. Inteligentna Architektura”. To hasło, pod którym odbyły się - Międzynarodowe Targi Budownictwa Budma 2013”. Zgodnie z nim ekspozycja i program wydarzeń w znacznym stopniu koncentrował się na prezentacji inteligentnych systemów projektowania, oszczędnych, niskoenergetycznych technologiach, innowacyjnych materiałach i systemach zabudowy oraz zintegrowanym sterowaniu i nowoczesnym zarządzaniu budynkiem. W tematykę targów świetnie wpisała się firma Glen Dimplex, posiadająca 40-letnie doświadczenie w rozwoju nowoczesnych, innowacyjnych, oszczędnych oraz przyjaznych dla środowiska systemów pomp ciepła Dimplex, wykorzystujących wodę gruntową, grunt i powietrze zewnętrzne jako źródło energii cieplnej.

Pełny tekst do pobrania poniżej.

Budma Dimplex pobierz  

2013-01-24

Pompy ciepła solanka/woda Glen Dimplex w zestawach z podgrzewaczami c.w.u.

Pompy ciepła solanka/woda dedykowane do budownictwa jednorodzinnego w ofercie Glen Dimplex to rozwiązania nie tylko bardzo przemyślane pod kątem systemowego układu zasilania o wysokiej wydajności energetycznej, ale teraz także oferowane w bardzo korzystnych cenach. Zestawy obejmują wszystkie elementy potrzebne do zbudowania kotłowni z pompą ciepła.

Pełny tekst do pobrania poniżej.

Pompy ciepła solanka/woda pobierz  

2013-01-16

ABC ogrzewania elektrycznego Dimplex

Opracowanie: Przemysław Radzikiewicz
Publikacja: Magazyn Instalatora nr 2013/2

"Firma Glen Dimplex, jako największy na świecie producent elektrycznych systemów grzewczych, posiada w swojej ofercie szeroką gamę produktów z tego zakresu. W ofercie znajduje się ogrzewanie bezpośrednie oraz akumulacyjne. Dimplex, jako zdecydowany pionier w technologii akumulacyjnej na polskim rynku, zajmuje się produkcją wysokosprawnych elektrycznych urządzeń grzewczych już od ponad 40 lat. Długoletnie doświadczenie na rynkach Europy, ciągła praca nad doskonaleniem i przystosowywaniem produktów do aktualnych wymagań i trendów wyróżnia produkty marki Dimplex i sprawia, że są godne zaufania…"

Pełny tekst artykułu dostępny jest do pobrania poniżej.

ABC ogrzewania elektrycznego Dimplex pobierz  

2013-01-10

Dookoła pompy ciepła – układ z dolnym źródłem ciepła

Opracowanie: Przemysław Radzikiewicz
Publikacja: Magazyn Instalatora nr 2013/1

"W artykułach przybliżone będą aspekty montażu i użytkowania instalacji z pompą ciepła. Szczególna uwaga zwrócona będzie nie na samą pompę ciepła, lecz na komponenty instalacji dolnego oraz górnego źródła.

Stosunkowo często w rozmowach pojawia się temat pomp ciepła. Producenci prześcigają się w prezentowaniu coraz to nowszych i bardziej efektywnych rozwiązań, modeli o wyższych sprawnościach, COP, SPF, funkcjach zdalnego sterowania i możliwościach automatyki. Jest to jak najbardziej dobry trend, który owocuje tym, iż na naszym rynku pojawiają się coraz częściej urządzenia wysokiej jakości, z dużymi możliwościami sterowania, niskoemisyjne. Równocześnie wiedza odnośnie montażu i użytkowania, zarówno wśród branżystów, jak i inwestorów, nieustannie wzrasta. W tym artykule chciałbym przybliżyć aspekty montażu i użytkowania instalacji z pompą ciepła, zwracając szczególną uwagę nie na samą pompę ciepła, lecz na komponenty instalacji dolnego oraz górnego źródła. Jako użytkownik domu jednorodzinnego, gdzie jedynym źródłem ciepła jest pompa ciepła, oraz osoba zajmująca się tą tematyką również zawodowo, postaram się nakreślić, na co należy zwrócić uwagę oraz jakie konsekwencje się z tym wiążą…"

Pełny tekst artykułu dostępny jest do pobrania poniżej.

Dookoła pompy ciepła – układ z dolnym źródłem ciepła pobierz