Najnowsze wydarzenia

Wieści ze świata Dimplex i nie tylko

Dynamiczny rozwój naszej firmy możliwy jest dzięki entuzjastycznemu podejściu we wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań. Jednak nasza koncepcja rozwoju, podporządkowana jest przede wszystkim potrzebom naszych Klientów, którzy od zawsze byli w centrum naszej uwagi. Między innymi, właśnie dlatego uczestniczymy w wielu wydarzeniach, zarówno tych bezpośrednio dotyczących dziedzin, w których się poruszamy, jak i tych nieco mniej związanych z naszą branżą. Zapraszamy więc do zapoznania się z wydarzeniami ze świata Dimplex i nie tylko – najciekawsze prezentujemy poniżej.

2017-03-10

Międzynarodowe Targi ISH 2017

Product Category Section Image

W dniach 14-18 marca 2017 r. we Frankfurcie nad Menem odbędą się Międzynarodowe Targi ISH czyli "Internationale Sanitär – und Heizungsmesse". Jest to jedna z największych międzynarodowych imprez targowych z dziedziny techniki grzewczej, wentylacyjnej, klimatyzacyjnej oraz instalacji wodno-sanitarnych. Odbywa się ona regularnie co 2 lata i bierze w niej udział ponad 2 400 wystawców z 56 krajów z ogromną liczbą odwiedzających sięgającą blisko 200 000 osób!

ISH to targi z ponad 50-letnią tradycją, niegdyś obejmowały one tematykę związaną z instalacjami sanitarnymi i grzewczymi, obecnie obszar wystawienniczy uległ poszerzeniu i obejmuje również m.in. tematykę chłodnictwa i klimatyzacji, energii odnawialnej i wielu innych. Na targach ISH prezentują swoje nowości wszyscy liczący się producenci urządzeń, będzie to więc niezwykła okazja do zapoznania się z najnowszymi produktami, technologiami i trendami.

Na tegorocznych Targach ISH nie zabraknie również firmy Glen Dimplex, najnowsze rozwiązania z dziedziny pomp ciepła zaprezentujemy na ekspozycji w pawilonie 9.0 na stoisku B63.
W pawilonie 9.2 na stoisku F53 będzie dostępna również druga ekspozycja Dimplex poświęcona kominkom elektrycznym.

Dodatkowe informacje na temat przebiegu samej imprezy dostępne są na stronie organizatora.

Zapraszamy!

2016-10-14

Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej i Efektywności Energetycznej RENEXPO Poland 2016

Product Category Section Image

W dniach 19-21 października 2016 roku w Warszawie, odbędą się 6 Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej i Efektywności Energetycznej RENEXPO (REnewable ENergy EXPOsition) Poland. RENEXPO Poland to jedno z największych i najważniejszych wydarzeń dotyczących energii odnawialnej w Polsce. Stąd też niejako "obowiązkowa" jest obecność na nich firmy Glen Dimplex – lidera w sektorze energii odnawialnych z 40-letnim doświadczeniem w rozwoju systemów opartych na pompach ciepła Dimplex.

20 października, w trakcie trwania targów odbędzie się V Jubileuszowy Kongres Polskiej Organizacji Rozwoju Technologii Pomp Ciepła pod nazwą „Najlepsze praktyki w likwidacji niskiej emisji”, który będzie poświęcony znaczeniu pomp ciepła w likwidacji niskiej emisji zanieczyszczeń powietrza. Prelegenci przedstawią między innymi aktualną sytuację na rynku pomp ciepła, omówią zmiany w warunkach technicznych budynków, które wkrótce wejdą w życie. Zapoznają też przedstawicieli samorządów z możliwościami dofinansowań do instalacji z pompą ciepła. Instalatorom i projektantom przedstawione zostaną główne założenia nowych, kompleksowych wytycznych doboru pomp ciepła i instalacji z pompami ciepła, które zostaną opublikowane na przełomie 2016-2017 r.

Zapraszamy!

19-21 października 2016 r.
Centrum EXPO XXI
Warszawa, ul. Prądzyńskiego 12/14
Stoisko Dimplex: H1-K1

2016-09-30

V Kongres PORT PC „Najlepsze praktyki w likwidacji niskiej emisji”

20 października 2016 r. w Warszawie podczas 6 Międzynarodowych Targów Energii Odnawialnej i Efektywności Energetycznej RENEXPO odbędzie się V Jubileuszowy Kongres Polskiej Organizacji Rozwoju Technologii Pomp Ciepła. Kongres zatytułowany jest „Najlepsze praktyki w likwidacji niskiej emisji” i będzie poświęcony znaczeniu pomp ciepła w likwidacji niskiej emisji zanieczyszczeń powietrza.

Kongresy PORT PC to jedne z najważniejszych wydarzeń dla całej branży pomp ciepła w Polsce. W tym roku roku organizatorzy zmodyfikowali dotychczasową formułę, dzieląc go na sekcje tematyczne skierowane do konkretnych grup docelowych. Jeden panel tematyczny dedykowany jest instalatorom i projektantom systemów grzewczych, drugi skierowany jest do przedstawicieli jednostek terytorialnych i architektów.

Prelegenci przedstawią między innymi aktualną sytuację na rynku pomp ciepła, omówią zmiany w warunkach technicznych budynków, które wkrótce wejdą w życie. Zapoznają też przedstawicieli samorządów z możliwościami dofinansowań do instalacji z pompą ciepła. Tematyka spotkania dotyczyć będzie również istotnego obecnie wyzwania ekologiczno-społecznego w Polsce, czyli likwidacji niskiej emisji zanieczyszczeń powietrza. Instalatorom i projektantom przedstawione zostaną główne założenia nowych, kompleksowych wytycznych doboru pomp ciepła i instalacji z pompami ciepła, które zostaną opublikowane na przełomie 2016-2017 r.

Szczegółowe informacje o wydarzeniu i rejestracji znajdują się na stronie internetowej organizatora: www.portpc.pl.
Folder organizatora z informacjami na temat V Kongresu PORT PC skierowany m.in. do instalatorów i projektantów dostępny jest do pobrania poniżej.

Serdecznie zapraszamy!

20 października 2016 r.
6 Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej i Efektywności Energetycznej RENEXPO
Centrum EXPO XXI
Warszawa, ul. Prądzyńskiego 12/14

Do pobrania:
Folder V Kongres PORT PC – wersja dla instalatorów i projektantów (PDF)

2016-05-03

Nowy cennik Dimplex 2016/2017 – elektryczne urządzenia grzewcze

Informujemy, że z dniem 1 maja 2016 r. zostały wprowadzone nowe ceny na elektryczne urządzenia grzewcze Dimplex. Poniżej dostępny jest link do pobrania nowego cennika w formacie PDF. Aktualny cennik dostępny jest również na naszej stronie internetowej pod adresem dimplex.pl – na stronie głównej oraz przy wybranym produkcie.

Kompletny cennik (ok. 5 MB)
Cennik 2016/2017 – elektryczne urządzenia grzewcze

2016-04-07

Nowy cennik Dimplex 2016/2017 – technika grzewcza i wentylacyjna

Informujemy, że z dniem 1 kwietnia 2016 r. zostały wprowadzone nowe ceny na urządzenia grzewcze i rekuperacyjne Dimplex. Poniżej dostępne są linki do pobrania nowych cenników w formacie PDF. Aktualne cenniki Dimplex dostępne są również na naszej stronie internetowej pod adresem dimplex.pl, wersja kompletna – na stronie głównej, poszczególne rozdziały – przy wybranym produkcie.

Kompletny cennik (ok. 63 MB)
Cennik 2016/2017 – technika grzewcza i wentylacyjna

Rozdziały
Pakiety z pompami ciepła
Gruntowe pompy ciepła
Powietrzne pompy ciepła do montażu zewnętrznego
Powietrzne pompy ciepła do montażu wewnętrznego
Rewersyjne pompy ciepła do grzania i chłodzenia
Wodne pompy ciepła
Pompy ciepła do ciepłej wody użytkowej
Wyposażenie dodatkowe pomp ciepła
Konwektory wentylatorowe do grzania i chłodzenia
Systemy wentylacji z odzyskiem ciepła

2016-01-14

Plus Magazin Nr 1 – edycja polska

Product Category Section Image

Serdecznie zapraszamy do świata Dimplex!

Cieszymy się, że możemy zaprezentować pierwszy numer "Plus Magazin" w wersji polskojęzycznej. Pragniemy w nim przybliżyć wybrane urządzenia z naszej oferty, zaprezentować ciekawe obiekty referencyjne, a także zaprosić na krótką wycieczkę do siedziby Glen Dimplex Deutschland w Kulmbach, gdzie od ponad 40-lat powstają pompy ciepła. W "Plus Magazin" można też znaleźć wywiady z twórcami naszych urządzeń, którzy uchylą rąbka tajemnicy – w jaki sposób powstaje ich jakość "Made in Germany" oraz choć kilka powodów, dla których mówimy: "Dimplex, po prostu wyższa wydajność".

Zapraszamy do lektury!

Plik w formacie PDF (ok. 38 MB) dostępny jest do pobrania poniżej.

Plus Magazin nr 1 – edycja polska pobierz  

2015-11-20

Nowe ulotki o elektrycznych urządzeniach grzewczych!

Product Category Section Image

Zapraszamy do zapoznania się z nowymi ulotkami na temat elektrycznych urządzeń grzewczych i kurtyn powietrznych Dimplex, w których można znaleźć nowości na sezon 2015/2016 r. Nowe ulotki dostępne są do pobrania poniżej oraz na stronie dimplex.pl – w sekcjach "do pobrania" szczegołów produktów. Cyklicznie poszerzamy naszą bazę materiałów skierowanych do Partnerów Handlowych Dimplex, Projektantów, Instalatorow oraz Klientów, dlatego wkrótce opublikowane będą nowe materiały!

Oprócz nowych ulotek dotyczących elektrycznych urządzeń grzewczych i kurtyn powietrznych dysponujemy obszerną bazą materiałów dotyczących pomp ciepła, do których przygotowaliśmy stojaki. Firmy zainteresowane ekspozycją materiałów Dimplex – prosimy o kontakt z Regionalnymi Managerami Techniczno-Handlowymi.

AC/CAB/DAB – kurtyny powietrzne małej, średniej i dużej mocy (informacja o produkcie)

CFH – nagrzewnice elektryczne sterowane elektronicznie (informacja o produkcie)

DuoHeat – piece akumulacyjne z dodatkowym promiennikem (informacja o produkcie)

DX/ECW 937T – ścienne i przenośne, elektryczne grzejniki konwektorowe (informacja o produkcie)

EF – elektryczne konwektorowe grzejniki łazienkowe (informacja o produkcie)

EPX – elektryczne grzejniki panelowe ze sterowaniem elektronicznym (informacja o produkcie)

Girona GFP – ozdobne grzejniki panelowe ze sterowaniem elektronicznym (informacja o produkcie)

PLX – elektryczne grzejniki panelowe z regulacją termomechaniczną (informacja o produkcie)

QXD/BS – halogenowe i kwarcowe promienniki podczerwieni (informacja o produkcie)

VFR/FSR – inteligentne piece akumulacyjne Quantum (informacja o produkcie)

RCE – ozdobne grzejniki panelowe z dotykowym systemem sterowania (informacja o produkcie)

Smart Eco System – inteligentny system zarządzania energią (informacja o produkcie)

VFMi – piece akumulacyjne z rozładowaniem dynamicznym (informacja o produkcie)

XL/XLS – piece akumulacyjne z rozładowaniem statycznym (informacja o produkcie)

2015-09-20

Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej i Efektywności Energetycznej RENEXPO Poland 2015

Product Category Section Image

W dniach 22-24 września 2015 roku w Warszawie, odbędą się 5-te Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej i Efektywności Energetycznej RENEXPO (REnewable ENergy EXPOsition) Poland. Targi RENEXPO Poland to jedno z największych i najważniejszych wydarzeń dotyczących energii odnawialnej w Polsce. Stąd też niejako obowiązkowa obecność na nich firmy Glen Dimplex, lidera w sektorze energii odnawialnych, posiadającego 40-lat doświadczenia w rozwoju systemów opartych na innowacyjnych pompach ciepła Dimplex. Honorowy patronat nad tegoroczną edycją RENEXPO objęło Ministerstwo Gospodarki oraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

W trakcie trwania targów, 22 września odbędzie się 4 Kongres Polskiej Organizacji Rozwoju Technologii Pomp Ciepła. Tegoroczna Konferencja przebiegać będzie pod hasłem: "Pompy ciepła – efektywność z klasą" i rozpocznie sie od wystąpienia profesora Hansa Martina Henninga z Instytutu Fraunhofer ISE. Omówi on na przykładzie Niemiec rozwój energetyki z dominacją OZE przewidywany w perspektywie roku 2050. Podczas Kongresu, przedstawiciel Europejskiego Stowarzyszenia Pomp Ciepła (EHPA) przekaże również informacje dotyczące roli pomp ciepła w Unii Energetycznej, część konferencji poświęcona będzie zagadnieniom związanym z klasami energetycznymi urządzeń grzewczych.

Poza tym, podczas 4. Kongresu PORTPC dodatkowo poruszane będą m.in. tematy:
- mapa drogowa ciepła z OZE do 2030 roku,
- wyniki badań Fraunhofera nad efektywnością pomp ciepła,
- rozwój energetyki w oparciu o OZE,
- polskie standardy: jakość wody dla urządzeń grzewczych, koszty całkowite roczne,
- analiza zastosowania urządzeń grzewczych w typowym budynku jednorodzinnym.

Zapraszamy!

2015-09-10

XI Forum "Energia w Gminie"

XI edycja cyklu konferencji "Energia w Gminie" organizowanych przez Redakcję kwartalnika "GLOBEnergia" odbyła się 10 września 2015 w Centrum Energetyki Odnawialnej w Sulechowie. Tradycyjnie już na "Energii w Gminie" poruszono tematy związane z wykorzystaniem Odnawialnych Źródeł w kontekście wykorzystania przez samorządy lokalne i inwestorów zainteresowanych nowymi technologiami. W trakcie imprezy Adam Koniszewski – Key Account Glen Dimplex Polska m.in. przedstawił prezentację pt. "Efektywność instalacji z pompą ciepła w obiektach wielkokubaturowych i użyteczności publicznej".

Product Category Section Image

2015-07-23

Nowy fanpage Dimplex Polska na Facebooku!

Product Category Section Image

23 lipca 2015 roku ruszył nowy fanpage Dimplex na Facebooku. Będziemy na nim systematycznie zamieszczać wszystkie informacje dotyczące Dimplex w Polsce: najnowsze wydarzenia, informacje dotyczące nowości produktowych, czy aktualnych promocji.

Nasz nowy fanpage dostępny jest pod adresem:
www.facebook.com/dimplexpolska

Zapraszamy do polubienia!

Nowości produktowe

Nowości produktowe Dimplex

Dimplex wskazuje drogę do świadomej decyzji o wyborze innowacyjnych technologii w dziedzinie grzania, chłodzenia oraz wentylacji, oferta DImplex jest więc bardzo szeroka. Projektując nasze urządzenia, zawsze poszukujemy właściwego rozwiązania, które będzie dopasowane do indywidualnych rozwiązań i efektywnie wykorzystywało energię, dlatego obok innowacyjnych urządzeń grzewczych i chłodzących, posiadamy energoszczędne systemy rekuperacji, a także bardzo szeroką gamę elektrycznych urządzeń grzewczych i wentylacyjnych. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi nowymi urządzeniami, z których wybrane przedstawiamy poniżej.

2016-03-31

Inteligentny system sterowania Smart RTC+

Większość obecnych systemów regulacji temperatury pomieszczeń działa na podstawie danych o temperaturze zmierzonej w pomieszczeniu referencyjnym. Oznacza to, że jeśli nastawiona temperatura w tym pomieszczeniu zostanie osiągnięta, to mimo zainstalowania termostatów w pozostałych pomieszczeniach – w żadnym z nich nie będzie możliwe dostarczenie większej ilości ciepła. W inteligentnym systemie sterowania Dimplex Smart RTC+ powyższa wada została całkowicie wyeliminowana – system steruje temperaturą do 10 pomieszczeń niezależnie i osiągnięcie zadanej temperatury w którymkolwiek z pomieszczeń nie ma wpływu na temperaturę w pozostałych. Smart RTC+ działa w oparciu o regulatory RTM Econ współpracujące z automatyką WPM Econ5, WPM Econ5S, a także WPM Econ5Plus. Dodatkowo istnieje możliwość sterowania całym systemem za pomocą aplikacji Dimplex Smart Room Heating App* zainstalowanej na urządzeniu mobilnym.

Jak działa system Smart RTC+?

Zasada działania systemu Smart RTC+ jest niezwykle prosta – automatyka pompy ciepła wraz z zainstalowanymi regulatorami RTM Econ A/U mierzy temperaturę w każdym pomieszczeniu i za pomocą siłowników na rozdzielaczach otwiera obwody odpowiedzialne za dystrybucję ciepła do poszczególnych pomieszczeń niezależnie od pozostałych. Priorytet mają pomieszczenia o największym odchyleniu od zadanej temperatury.

Aplikacja Dimplex Smart Room Heating App*

Aplikacja Dimplex Smart Room Heating App* zapewnia doskonałą kontrolę systemu grzewczego i chłodzącego. Zaprojektowana jest w taki sposób by odbywało się to możliwie wygodnie dla użytkownika przy jednoczesnej wydajnej i oszczędnej pracy całego systemu. Kontrola temperatury odbywa się, nie na podstawie wartości ustalonej krzywej grzewczej, a na bazie rzeczywistych nastaw i ich odchyleń od zaprogramowanych wartości. W połączeniu z automatyką WPM Econ5, WPM Econ5S, WPM Econ5Plus i systemem RTC+ (regulatorami RTM Econ), aplikacja umożliwia sterowaniem do 10 pomieszczeń niezależnie. Obsługa aplikacji jest niezwykle prosta i sprowadza się do wprowadzenia podstawowych parametrów, jak np. komfortowa temperatura dla każdego pomieszczenia. Można ją pobrać z App Store.

* Dostępna na system iOS

2015-04-16

Po prostu łatwa wentylacja z odzyskiem ciepła – czyli nowy system dystrybucji powietrza Dimplex Air 56

Po prostu wiele zalet.

Wentylacja z odzyskiem ciepła w znaczący sposób podnosi komfort życia, gwarantując ciągłą wymianę zużytego powietrza na świeże, pozbawione czynników niekorzystnych dla zdrowia. Jest ona również doskonałym uzupełnieniem energooszczędnej instalacji grzewczej, gdyż potrafi wykorzystywać energię cieplną odzyskaną z powietrza. Centralny system wentylacji z odzyskiem ciepła Dimplex działa przy wykorzystaniu jednej większej centrali wentylacyjnej ZL o dużej wydajności, która za pomocą systemu rur podłączona jest do poszczególnych pomieszczeń. Zużyte powietrze z pomieszczeń przechodzi przez zintegrowany wymiennik ciepła (który odzyskuje energię cieplną), a następnie usuwane jest na zewnątrz. Odzyskane w ten sposób ciepło, wymiennik przekazuje dalej do pobieranego, świeżego powietrza zewnętrznego, które kierowane jest do odpowiednich pomieszczeń za pomocą kanałów wentylacyjnych. Centrale wentylacyjne z odzyskiem ciepła serii ZL oferują wydajność umożliwiającą skuteczną wentylację w budynkach o powierzchni 300 m2. Ich zastosowanie znacznie obniża straty ciepła wentylacyjnego, co pozwala na zmniejszenie kosztów ogrzewania. Centrale wyposażone są w wydajne i bardzo ciche nowoczesne wentylatory z 3 stopniami prędkości, umożliwiając indywidualne dopasowanie strumienia objętości powietrza. Odpowiedni wymiennik ciepła zapewnia odzysk do 95% energii cieplnej zawartej w powietrzu usuwanym, a wbudowany automatyczny bypass dba o komfortowe chłodzenie nocne w lecie. Parametry central wentylacyjnych z odzyskiem Dimplex serii ZL zostały potwierdzone certyfikatem Passivhaus.

ZL 300VF/400VF

Centrala wentylacyjna to nie wszystko.

Sama centrala wentylacyjna to nie wszystko – żeby cały system działał prawidłowo, potrzebny jest jeszcze system dystrybucji powietrza. Bardzo wielu dostawców oferuje systemy dystrybucji powietrza z dużą ilością komponentów, przez co stają się one zbyt skomplikowane i w efekcie uciążliwe w montażu. Mając do dyspozycji dużą ilość komponentów, ciężko je sprawnie dobrać – łatwo o pomyłkę, elementy niekoniecznie do siebie pasują. Nowy system dystrybucji powietrza Dimplex Air 56 przeznaczony do centralnego systemu wentylacji z odzyskiem ciepła jest jednym z najłatwiejszych w montażu systemów dostępnych na rynku. Jego zaletą jest niewielka ilość elementów – Dimplex ograniczył ich ilość do absolutnego minimum i w podstawowej wersji jest ich tylko 8. Właściwie montaż ogranicza się do zdjęcia zabezpieczenia poszczególnych komponentów i ich podłączenia, wszystkie czynności są więc nieskomplikowane i wydatnie skracają czas montażu. W największym skrócie Dimplex stworzył system dystrybucji powietrza składający się z kilku prostych elementów, które niczym klocki można szybko i sprawnie połączyć ze sobą. Jednak to co przede wszystkim odróżnia nowy system od już istniejących, to bardzo mała średnica rur.

Elastyczność i wyjątkowo mała średnica.

Głównym elementem systemu dystrybucji powietrza Air 56 są wykonane z tworzywa sztucznego rury KF R56 o średnicy zewnętrznej 56 milimetrów. Tak niewielka średnica oznacza, że można je zamontować dosłownie wszędzie: w podwieszanym suficie, podłodze, bezpośrednio pod wylewką czy w miejscach trudno dostępnych, w miejscach o podwyższonej wilgotności, a nawet w betonie. Montaż możliwy jest również w przegrodach instalacyjnych ścian budynków, pionach, szczelinach ścian. Niezależnie czy jest to nowe czy stare budownictwo. Praktycznie brak jest jakichkolwiek ograniczeń dotyczących instalacji – wszystko to przy jednoczesnym zapewnieniu maksymalnego przepływu powietrza. Dwuwarstwowa konstrukcja rur KF R56 gwarantuje również najwyższą stabilność: karbowana warstwa – zewnętrzna i gładka – wewnętrzna, zapewniają sztywność i odporność na obciążenia, nie ma więc obaw o złamanie rur bądź ich uszkodzenie w czasie montażu. Co więcej, rury idealnie dopasowują się do siebie i miejsca montażu, a doskonały przepływ powietrza możliwy jest nawet w ciasnych narożnikach czy kątach. Istnieje również wariant rur o tradycyjnej średnicy 75 mm, co sprawia że system można niezwykle łatwo połączyć z innymi rozwiązaniami. Dimplex KF R56 łączą w sobie zalety owalnych i okrągłych rur powietrznych: elastyczność oraz wysoką wydajność, mogą być one ułożone w każdą stronę i wygięte według indywidualnych potrzeb. Dzięki temu nie jest potrzebny zakup dodatkowych akcesoriów używanych do zmiany kierunku ułożenia instalacji.

Product Category Section Image

2015-04-03

Nowe pakiety z pompami ciepła

Naprawdę wydajny system oparty na pompach ciepła, oprócz samej pompy ciepła, potrzebuje odpowiednio dobranych pozostałych elementów instalacji. Dlatego asortyment wyposażenia dodatkowego z naszej oferty jest doskonale dopasowany do wymagań pracy pompy ciepła. Żeby jeszcze bardziej ułatwić prawidłowy jego dobór, w naszej ofercie można znaleźć właściwie skonfigurowane pakiety, które zorientowane są na wydajną, ekonomiczną i bezproblemową pracą całego systemu. Nasza oferta pakietowa jest systematycznie poszerzana, dlatego z przyjemnością przedstawiamy nowości w naszej ofercie – pakiety z kompaktowymi, gruntowymi pompami ciepła serii SIK TES oraz powietrznymi rewersyjnymi pompami ciepła serii LA S-TUR. Zapraszamy do zapoznania się ich opisem (kliknięcie w miniaturę otworzy opis urządzenia lub typoszeregu w nowym oknie).

ECONO DESIGN DESIGN PLUS EXCLUSIVE PLUS

PRESTIGE PLUS

2015-04-02

Nowe gruntowe pompy ciepła

Oferta gruntowych pomp ciepła poszerzyła się o kompaktowe modele serii SIK 6-14TES oraz SIW 6-11TES. Oba typoszeregi charakteryzują się niewielkimi wymiarami, wysoką wydajnością oraz bogatym wyposażeniem. Urządzenia posiadają już wbudowane główne komponenty instalacji dolnego i górnego źródła, a także niezbędne zabezpieczenia, ułatwiające montaż. SIW TES wyposażone są również w zintegrowany zasobnik c.w.u. o pojemności 170 litrów. Zapraszamy do zapoznania się ich opisem (kliknięcie w miniaturę otworzy opis urządzenia lub typoszeregu w nowym oknie).

SIK 6TES

SIK 8TES SIK 11TES SIK 14TES SIW 6TES SIW 8TES SIW 11TES

2015-04-02

Nowe powietrzne pompy ciepła

Oferta powietrznych pomp ciepła do montażu zewnętrznego poszerzyła się o modele serii LA 9-18STU, które charakteryzują się cichą pracą oraz bardzo wysoką wysoką wydajnością. Zastosowane rozwiązania techniczne, jak np. elektroniczny zawór rozprężny i COP-booster zapewniają wysokie współczynniki efektywności COP, dlatego urządzenia osiągają roczne wskaźniki pracy porównywalne z gruntowymi pompami ciepła. Zapraszamy do zapoznania się z ich opisem (kliknięcie w miniaturę otworzy opis urządzenia lub typoszeregu w nowym oknie).

LA 12S-TU

LA 12S-TU

LA 18S-TU

LIK 12TU

2015-04-01

Nowe wodne pompy ciepła

Oferta wodnych pomp ciepła poszerzyła się o wysokowydajne urządzenia serii WI 120/180TU o mocy 120 i 180 kW oraz wysokotemperaturową pompę ciepła WIH 120TU (120 kW), która przeznaczona jest do starszych instalacji wymagających wyższych temperatur zasilania. Zapraszamy do zapoznania się z opisem naszych nowych wodnych pomp ciepła charakteryzujących się bardzo wysoką wydajnością (kliknięcie w miniaturę otworzy opis urządzenia lub typoszeregu w nowym oknie).

WIH 120TU WI 120TU WI 180TU

2015-04-01

Nowe pompy ciepła c.w.u.

Oferta pomp ciepła c.w.u. poszerzyła się o 2 nowe modele: DHW 300+ oraz DHW 300D+. Są to urządzenia nowej generacji, które stanowią doskonałą alternatywę dla kolektorów słonecznych gdyż w przeciwieństwie do nich nie są uzależnione wprost od panujących warunków atmosferycznych. Oba modele wyposażone są w zasobnik c.w.u. o poj. 280 litrów i zaawansowaną automatykę. Oba modele są jednymi z najbardziej oszczędnych urządzeń na rynku przeznaczonych do przygotowania ciepłej wody użytkowej. Zapraszamy do zapoznania się z ich opisem (kliknięcie w miniaturę otworzy opis urządzenia lub typoszeregu w nowym oknie).

DHW 300+ DHW 300D+

2015-03-31

Nowe rewersyjne pompy ciepła

Oferta rewersyjnych pomp ciepła poszerzyła się o wysokowydajne powietrzne pompy ciepła serii LA 9-18S-TUR, powietrzne pompy ciepła typu split serii LAK 6-9 IMR, LAK 14ITR (system hydrobox) i LAW 6 IMR (system splydro) oraz wysokowydajną, wodną pompę ciepła dużej mocy WI 140TUR+. Zapraszamy do zapoznania się z opisem naszych nowych pomp ciepła do grzania i chłodzenia (kliknięcie w miniaturę otworzy opis urządzenia lub typoszeregu w nowym oknie).

LA 9S-TUR+

LA 12S-TUR+

LA 18S-TUR+

LAK IMR/LAK ITR

LAW 6IMR

WI 140TUR+

2014-06-23

Uniwersalne pompy ciepła powietrze/woda LA 22-28 TBS

Naszą linię grzewczych pomp ciepła powietrze/woda do montażu zewnętrznego zasiliły uniwersalne pompy ciepła LA 22TBS oraz LA 28TBS. Urządzenia zostały wyposażone w sterownik WPM Econ oraz innowacyjne wentylatory osiowe charakteryzujące się cichą pracą. Urządzenia zostały również dodatkowo wyciszone poprzez zoptymalizowanie przepływu powietrza przez specjalnie ukształtowaną obudowę oraz zastosowanie swobodnie pływającej płyty podstawy sprężarki. Wysokowydajny parownik zapewnia wysokie współczynniki efektywności COP, a dwie sprężarki umożliwiają redukcję mocy przy obciążeniu częściowym. Podwyższona temperatura zasilania (do 65°C) umożliwia pracę również w połączeniu z ogrzewaniem grzejnikowym, energooszczędne odszranianie odbywa się poprzez odwrócenie obiegu. Miontaż możliwy jest blisko ściany, a podłączenie pompy ciepła ze sterownikiem jest bardzo łatwe i odbywa się za pomocą standardowego 2-żyłowego przewodu poprzez sygnał MMS. Uniwersalna konstrukcja zapewnia wysokie bezpieczeństwo działania oraz elastyczne możliwości rozbudowy w celu uzyskania biwalentnego lub biwalentnego odnawialnego trybu pracy, a także systemu grzewczego z niemieszanymi i mieszanymi obiegami grzewczymi.

Product Category Section Image

2014-06-01

Pakiety PRESTIGE z pompami ciepła powietrze/woda LA 6-17 oraz LA 11TAS

Pompy ciepła Dimplex powietrze/woda potrafią doskonale wykorzystywać energię zgromadzoną w powietrzu, jednak aby cały system działał możliwie wydajnie, oprócz pompy ciepła, niezbędny jest prawidłowy dobór pozostałych elementów instalacji. Dlatego w ofercie Dimplex nie mogło zabraknąć pakietów, które oprócz pomp ciepła zawierają również komponenty uzupełniające pracę pompy ciepła. Całość jest doskonale dopasowana i zorientowana na wydajną, ekonomiczną i bezproblemową pracę całego systemu grzewczego. W tej kategorii, ofertę uzupełniły pakiety PRESTGE LA6TU, PRESTGE LA9TU, PRESTGE LA12TU, PRESTGE LA17TU wykorzystujące wysokowydajne pompy ciepła serii LA TU oraz PRESTGE LA11TAS wykorzystujący uniwersalną pompę ciepła LA 11TAS. Oprócz pomp ciepła w skład pakietów PRESTIGE wchodzą wieże hydrauliczne HWK 332 Econ5P lub HWK 332 stanowiące połączenie zasobnika na ciepłą wodę użytkową, szeregowego zbiornika buforowego (w HWK 332 Econ5P również automatyki) oraz zoptymalizowanych podzespołów do współpracy z pompą ciepła w jednej kompaktowej obudowie. Skład pakietów został zoptymalizowany do zastosowania w nowoczesnym budownictwie jednorodzinnym, gdzie m.in. ważna jest wysoka wydajność i oszczędna praca systemu przy jednoczesnej oszczędności miejsca.

Product Category Section Image

Informacje prasowe

Dimplex w prasie

Zapraszamy do zapoznania się z informacjami prasowymi na temat firmy Dimplex. Obok szczegółów dotyczących nowości produktowych, w artykułach można znaleźć również fachowe porady np. na temat funkcjonowania nowoczesnych instalacji wykorzystujących odnawialne źródła energii, a także elektrycznych urządzeń grzewczych czy kurtyn powietrznych. Poza tym, zamieściliśmy również informacje na temat wybranych inwestycji wykorzystujących urządzenia Dimplex i wydarzeń, w których firma Dimplex brała udział w ostatnim czasie.

2013-10-25

Propagatorzy Innowacyjnej Technologii nagrodzeni, czyli Dimplex na tegorocznych targach RENEXPO®

W dniach 16-17 października 2013 r. odbyła się w Warszawie już trzecia edycja Międzynarodowych Targów Energii Odnawialnej i Efektywności Energetycznej RENEXPO® Poland. Wśród wystawców nie mogło zabraknąć również firmy Glen Dimplex. Uznany w branży producent elektrycznych urządzeń grzewczych oraz jeden z wiodących specjalistów w dziedzinie pomp ciepła, po raz kolejny potwierdził pozycję lidera zdobywając „Puchar RENERGY AWARD” w kategorii Innowacyjna Technologia: Pompy ciepła.

Pełny tekst do pobrania poniżej.

Renexpo Dimplex - informacja prasowa pobierz  

2013-08-13

Steruj pompą ciepła z komputera za pomocą modułu NWPM

Wydajność pompy ciepła zależy od jakości urządzenia i poprawnej instalacji, jednak maksymalną efektywność osiągnąć możemy również dzięki odpowiedniemu zarządzaniu całym systemem. Teraz sterowanie pompami ciepła firmy Dimplex jest jeszcze prostsze dzięki połączeniu ich z komputerem osobistym, smartfonem lub tabletem za pomocą modułu NWPM, który służy jako interfejs pomiędzy tymi urządzeniami grzewczymi a lokalną siecią komputerową.

Pełny tekst do pobrania poniżej.

Moduł NWPM Dimplex - informacja prasowa pobierz  

2013-08-06

Intymny klimat w centrum miasta, czyli kominki elektryczne marki Optiflame

Przytulne pomieszczenie oświetlone jedynie blaskiem kominka to dla wielu osób jedna z najbardziej romantycznych i relaksujących scenerii. Wciąż jednak wydaje się, że efekt ten można osiągnąć jedynie podczas pobytu w drewnianej chacie wśród górskich szczytów. A gdyby tak móc rozkoszować się takim klimatem w domowym zaciszu? To możliwe! Kominki elektryczne Optiflame dzięki rozbudowanej ofercie, łatwemu montażowi i szerokim możliwościom instalacyjnym pozwalają cieszyć się ognistym efektem w niemal każdym wnętrzu.

Pełny tekst do pobrania poniżej.

Przegląd kominków Optiflame pobierz  

2013-05-08

Inna wizja kominka, czyli nowe modele Synergy i Convex od Optiflame

Nowoczesne, minimalistyczne w wystroju wnętrze wcale nie musi być chłodne – wystarczy jeden element, aby zupełnie odmienić jego charakter. Kominek elektryczny to połączenie nowoczesnej technologii i atrakcyjnego designu z ciepłem przytulnego wnętrza. Nowości marki Optiflame – Synergy i Convex – dzięki unikatowemu wzornictwu i zastąpieniu polan drewna niestandardowymi rozwiązaniami są tego idealnym przykładem.

Pełny tekst do pobrania poniżej.

Synergy i Convex Optiflame pobierz  

2013-04-24

Kompaktowe pompy ciepła solanka/woda SIW 6-11TU – innowacja na miarę każdego domu

Firma Dimplex, specjalizująca się w technice elektrycznego ogrzewania domów i technice systemowej, wprowadziła do swojej oferty nowość – wysokowydajne pompy ciepła typu solanka/woda SIW...TU ze zintegrowanym zbiornikiem ciepłej wody użytkowej. Innowacyjne urządzenia zostały zaprezentowane po raz pierwszy na tegorocznych targach ISH we Frankfurcie, największej międzynarodowej imprezie w branży wentylacji, klimatyzacji, instalacji wodnych i sanitarnych.

Pełny tekst do pobrania poniżej.

Kompaktowe pompy ciepła solanka/woda pobierz  

2013-02-25

Kurtyny powietrzne Dimplex

W obiektach wielkokubaturowych aspekt strat ciepła oraz efektywności energetycznej należy rozpatrywać w sposób wielowymiarowy. Straty przez przegrody budowlane, straty ciepła przez system wentylacji i ciągi komunikacyjne, a także wszelakie zyski ciepła w aspekcie chłodzenia, należy bilansować i rozpatrywać w ujęciu całościowym.

Pełny tekst do pobrania poniżej.

ABC kurtyny Dimplex pobierz  

2013-02-12

Górne źródło w pompach ciepła

W poprzednim artykule z serii „dookoła pompy ciepła“ omówione zostały zagadnienia związane z doborem, wykonaniem i pracą dolnego źródła ciepła pompy ciepła. W tym artykule postaram się pokazać aspekty tzw. górnego źródła ciepła pompy ciepła, czyli instalacji grzewczej, przez ktorą energia z pompy ciepła jest przekazywana do budynku.

Pełny tekst do pobrania poniżej.

Górne źródło w pompach ciepła pobierz  

2013-02-12

Przyszłość bez oleju, gazu i węgla, czyli Dimplex na Budmie

„Budownictwo przyszłości. Inteligentna Architektura”. To hasło, pod którym odbyły się - Międzynarodowe Targi Budownictwa Budma 2013”. Zgodnie z nim ekspozycja i program wydarzeń w znacznym stopniu koncentrował się na prezentacji inteligentnych systemów projektowania, oszczędnych, niskoenergetycznych technologiach, innowacyjnych materiałach i systemach zabudowy oraz zintegrowanym sterowaniu i nowoczesnym zarządzaniu budynkiem. W tematykę targów świetnie wpisała się firma Glen Dimplex, posiadająca 40-letnie doświadczenie w rozwoju nowoczesnych, innowacyjnych, oszczędnych oraz przyjaznych dla środowiska systemów pomp ciepła Dimplex, wykorzystujących wodę gruntową, grunt i powietrze zewnętrzne jako źródło energii cieplnej.

Pełny tekst do pobrania poniżej.

Budma Dimplex pobierz  

2013-01-24

Pompy ciepła solanka/woda Glen Dimplex w zestawach z podgrzewaczami c.w.u.

Pompy ciepła solanka/woda dedykowane do budownictwa jednorodzinnego w ofercie Glen Dimplex to rozwiązania nie tylko bardzo przemyślane pod kątem systemowego układu zasilania o wysokiej wydajności energetycznej, ale teraz także oferowane w bardzo korzystnych cenach. Zestawy obejmują wszystkie elementy potrzebne do zbudowania kotłowni z pompą ciepła.

Pełny tekst do pobrania poniżej.

Pompy ciepła solanka/woda pobierz  

2013-01-16

ABC ogrzewania elektrycznego Dimplex

Firma Glen Dimplex, jako największy na świecie producent elektrycznych systemów grzewczych, posiada w swojej ofercie szeroką gamę produktów z tego zakresu. W ofercie znajduje się ogrzewanie bezpośrednie oraz akumulacyjne.

Pełny tekst do pobrania poniżej.

ABC ogrzewanie elektryczne Dimplex pobierz