Najnowsze wydarzenia

Wieści ze świata Dimplex i nie tylko

Dynamiczny rozwój naszej firmy możliwy jest dzięki entuzjastycznemu podejściu we wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań. Jednak nasza koncepcja rozwoju, podporządkowana jest przede wszystkim potrzebom naszych Klientów, którzy od zawsze byli w centrum naszej uwagi. Między innymi, właśnie dlatego uczestniczymy w wielu wydarzeniach, zarówno tych bezpośrednio dotyczących dziedzin, w których się poruszamy, jak i tych nieco mniej związanych z naszą branżą. Zapraszamy więc do zapoznania się z wydarzeniami ze świata Dimplex i nie tylko – najciekawsze prezentujemy poniżej.

2018-03-06

Złoty Medal dla System M na Targach Budma 2018

W dniach 30.01 – 2.02 2018 r. odbyły się Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury BUDMA 2018. Na targach odbyła się polska premiera Systemu M – powietrznych pomp ciepła Dimplex nowej generacji, których unikalna, modułowa konstrukcja wyznacza nowe standardy na rynku pomp ciepła.

Miło nam poinformować, że System M otrzymał nagrodę główną – Złoty Medal Budma 2018!

Złoty Medal to jedna z najbardziej rozpoznawalnych nagród na polskim rynku, która przyznawana jest przez ekspertów innowacyjnym produktom najwyższej jakości, odpowiadającym szeregu kryterium, wytworzonym w oparciu o najwyższej klasy technologie. Sąd Konkursowy pod przewodnictwem prof. dr hab. inż. Józefa Jasiczaka, dyrektora Instytutu Konstrukcji Budowlanych, Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska Politechniki Poznańskiej, uhonorował 35 produktów zgłoszonych do konkursu o Złoty Medal Targów Budma – w tym System M. Wszystkie przyznane Złote Medale są nagrodami równoważnymi.

Zapraszamy na krotką fotorelację z Targów Budma 2018 oraz gali wręczenia nagród.

2018-03-05

Konkurs o tytuł Najlepszego Instalatora Roku 2018 rozstrzygnięty!

W dniach 28 lutego – 3 marca 2018 r. odbyły się XVI Targi Odnawialnych Źródeł Energii ENEX Nowa Energia. Jak co roku wśród wystawców nie mogło zabraknąć również firmy Glen Dimplex Polska, która uczestniczyła również w Pasażu Energetycznym GLOBEnergia, spotkaniach branżowych, a także w Forum Pomp Ciepła.

Podczas tegorocznych targów odbył się również konkurs dla instalatorów: "Pompy ciepła – najlepsi z najlepszych", w którym uczestnicy mierzyli się w rywalizacji polegającej na znajomości zasad funkcjonowania instalacji i działania poszczególnych elementów systemów grzewczych opartych na pompach ciepła. Główną nagrodą w konkursie w kategorii "pompy ciepła" była pompa ciepła c.w.u. Dimplex DHW 300+, którą ufundowała firma Glen Dimplex Polska.

Z przyjemnością informujemy, że tytuł Instalatora Roku 2018 w kategorii "pompy ciepła" wywalczył Piotr Kramer z firmy INSIDE Systemy Grzewcze i Sanitarne.

Tak więc pompa ciepła c.w.u. Dimplex DHW 300+ pojechała do Poznania. Gratulujemy!

2018-02-21

XVI Targi Odnawialnych Źródeł Energii ENEX Nowa Energia z konkursem dla instalatorów!

Termin: Kielce, 28 lutego – 3 marca 2018
Stoisko Dimplex: E-57

Targi ENEX Nowa Energia, to obowiązkowa pozycja w kalendarzu wszystkich zainteresowanych odnawialnymi źródłami energii. Jak co roku wśród wystawców nie zabraknie firm specjalizujących się w produkcji i dystrybucji urządzeń z zakresu wytwarzania, przesyłania i dystrybucji energii. Pojawi się także bogata oferta maszyn, urządzeń energetycznych i elektroenergetycznych. Swoje pięć minut będą miały technologie powiązane z energią słoneczną, wodną i biopaliwami. Tegoroczna edycja targów upłynie pod znakiem ciepłownictwa ekologicznego.

Targi Enex to nie tylko ok. 150 wystawców, 4700 zwiedzających i 2400 metrów powierzchni wystawienniczej. To również bogaty program konferencji i spotkań. Podczas ENEX 2018 odbędzie się Pasaż Energetyczny GLOBEnergia oraz spotkania branżowe OZE. Główną ideą Pasażu jest prezentacja oferty kompletnych systemów energooszczędnych. W jednym miejscu i czasie eksperci firm będą prezentowali technologie i najnowsze rozwiązania z zakresu odnawialnych źródeł energii. Podczas Forum Pomp Ciepła poruszona zostanie m.in. tematyka związana z analizą kosztową eksploatacji różnych systemów pomp ciepła oraz finansowania inwestycji energooszczędnych.

Konkurs dla instalatów: "Pompy ciepła – najlepsi z najlepszych"!

W drugim dniu trwania targów, 1 marca odbędzie się konkurs dla instalatorów: "Pompy ciepła – najlepsi z najlepszych", w którym jedno- lub dwuosobowe drużyny zmierzą się w rywalizacji polegającej na znajomości zasad funkcjonowania instalacji, kompletności instalacji i działania poszczególnych elementów systemów grzewczych opartych o pompy ciepła. Główną nagrodą w konkursie w kategorii "pompy ciepła" będzie pompa ciepła do przygotowania ciepłej wody użytkowej Dimplex DHW 300+, którą ufundowała firma Glen Dimplex Polska.

Zapraszamy!

2018-02-12

Webinarium architektoniczne Dimplex: "Dlaczego pompy ciepła i kiedy korzyści z ich stosowania?

Termin: 20.02.2018, godz. 11:00
Prowadzący: Adam Koniszewski
Tytuł prezentacji: Dlaczego pompy ciepła i kiedy korzyści z ich stosowania?

20 lutego 2018 odbędzie się bezpłatne szkolenie dla architektów, którego tematem będzie: „Dlaczego pompy ciepła i kiedy korzyści z ich stosowania?”. Szkolenie będzie miało formę webinarium i będzie to pierwsze z cyklu webinarów organizowanych przez Glen Dimplex Polska.

Program szkolenia:

  • Wpływ systemu na koszty eksploatacyjne (poprawne zaprojektowanie i zainstalowanie systemu ma kluczowy wpływ na jak najniższe koszty eksploatacyjne. Wpływ temperatury zasilania systemu grzewczego na koszty, sprawność systemu).
  • Regulacja pompy ciepła w systemie – automatyka (wpływ nastaw pompy ciepła na koszty eksploatacyjne, omówienie różnych trybów pracy pompy ciepła, uniwersalność automatyki, możliwość wysterowania przez pompę całego systemu).
  • Układy hydrauliczne, różne konfiguracje, dlaczego takie? (Omówienie przykładowych systemów, różne rozwiązania w zależności od przypadku).
  • Układy hydrauliczne dwu- i czterorurowe, chłodzenie pasywne i aktywne, ciche i dynamiczne (omówienie rewersyjnych pomp ciepła, zalety i wady systemu dwu i czterorurowego, objaśnienie poszczególnych rodzajów chłodzenia).
  • Typy pomp ciepła na rynku polskim (omówienie rodzajów i dostępnych modeli pomp ciepła marki Dimplex - w tym głownie premiery Systemu Zero oraz Systemu M).


Po zakończonym szkoleniu, uczestnikom zostanie wysłany certyfikat uczestnictwa drogą mailową. Aby go zdobyć należy wziąć udział w transmisji na żywo przez co najmniej 30 min.

Zapisy dostępne są pod adresem TUTAJ
Serdecznie zapraszamy!

2018-01-18

Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury BUDMA 2018

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia stoiska Dimplex na Międzynarodowych Targach Budownictwa i Architektury BUDMA 2018, które odbędą się w Poznaniu w dniach: 30.01 – 2.02 2018 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Stoisko Glen Dimplex Polska zlokalizowane będzie w pawilonie 3, nr 50.

Na targach BUDMA 2018 premierowo zaprezentujemy System M – powietrzne pompy ciepła Dimplex nowej generacji, których unikalna, modułowa konstrukcja wyznacza nowe standardy na rynku pomp ciepła. Te doskonałe urządzenia wyróżniają się wyjątkowo niskim zapotrzebowaniem na miejsce, doskonałym wzornictwem i wydajnością, oferują nieprawdopodobnie cichą pracę i komfort. Więcej informacji na temat Systemu M można znaleźć na stronie dimplex.pl.

Do zobaczenia!

W skrócie:
∙ Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury BUDMA 2018
∙ Poznań, 30.01 – 2.02 2018 r.
∙ Stoisko Glen Dimplex Polska: pawilon 3, nr 50
∙ Teren Międzynarodowych Targów Poznańskich

2017-10-27

German Design Award 2018 dla System M

Miło nam poinformować, że System M – powietrzna pompa ciepła nowej generacji Dimplex zdobyła nagrodę German Design Award 2018 w kategorii "Energia". German Design Award jest jednym z najbardziej prestiżowych konkursów wyróżniających produkty za wybitne osiągnięcia w dziedzinie wzornictwa i szeroko rozumianego designu. Nagroda przyznawana jest produktom, które reprezentują najwyższy poziom innowacyjności i jakość projektową. W procesie nominacji, eksperci z Niemieckiej Rady Wzornictwa (German Design Council) zapraszają do udziału w konkursie wyłącznie tych producentów, których produkty wyraźnie wyróżniają się na tle konkurencji.

System M to pompy ciepła do grzania i chłodzenia, które cechują się wyjątkowo niskim zapotrzebowaniem na miejsce, doskonałym wzornictwem i wydajnością. Oferują bardzo cichą pracę i komfort, spełniając tym samym oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników. Nagroda German Design Award 2018 potwierdza najwyższy poziom innowacyjności Systemu M, która wyznacza nowe standardy na rynku pomp ciepła. Jesteśmy dumni z tego prestiżowego wyróżnienia o zasięgu międzynarodowym!

Więcej informacji na temat unikalnej konstrukcji Systemu M można znaleźć na stronie dimplex.pl, a także w broszurze informacyjnej – do pobrania poniżej.

Do pobrania: System M – broszura informacyjna (PDF)

2017-04-30

Nowy cennik Dimplex 2017/2018 – technika grzewcza i wentylacyjna

Informujemy, że z dniem 1 maja 2017 r. zostały wprowadzone nowe ceny na urządzenia grzewcze i rekuperacyjne Dimplex. Poniżej dostępne są linki do pobrania nowych cenników w formacie PDF. Aktualne cenniki Dimplex dostępne są również na naszej stronie internetowej pod adresem dimplex.pl, wersja kompletna – na stronie głównej, poszczególne rozdziały – przy wybranym produkcie. Ze względu na dużą objętość kompletnego cennika w pojedynczym pliku, zalecamy pobranie rozdziałów w osobnych plikach.

Do pobrania:
Kompletny cennik (ok. 85 MB)
Cennik 2017/2018 – technika grzewcza i wentylacyjna

Rozdziały
Rozdział 1 – pakiety z pompami ciepła
Rozdział 2 – gruntowe pompy ciepła
Rozdział 3 – powietrzne pompy ciepła do montażu zewnętrznego
Rozdział 4 – powietrzne pompy ciepła do montażu wewnętrznego
Rozdział 5 – pompy ciepła typu split do grzania i chłodzenia
Rozdział 6 – rewersyjne pompy ciepła do grzania i chłodzenia
Rozdział 7 – wodne pompy ciepła
Rozdział 8 – pompy ciepła do ciepłej wody użytkowej
Rozdział 9 – wyposażenie dodatkowe pomp ciepła
Rozdział 10 – konwektory wentylatorowe do grzania i chłodzenia
Rozdział 11 – systemy wentylacji z odzyskiem ciepła

2017-04-30

Nowy cennik Dimplex 2017/2018 – elektryczne urządzenia grzewcze

Informujemy, że z dniem 1 maja 2017 r. zostały wprowadzone nowe ceny na elektryczne urządzenia grzewcze Dimplex. Poniżej dostępny jest link do pobrania nowego cennika w formacie PDF. Aktualny cennik dostępny jest również na naszej stronie internetowej pod adresem dimplex.pl – na stronie głównej oraz przy wybranym produkcie.

Do pobrania (ok. 5 MB):
Cennik 2017/2018 – elektryczne urządzenia grzewcze

2017-03-10

Międzynarodowe Targi ISH 2017

Product Category Section Image

W dniach 14-18 marca 2017 r. we Frankfurcie nad Menem odbędą się Międzynarodowe Targi ISH czyli "Internationale Sanitär – und Heizungsmesse". Jest to jedna z największych międzynarodowych imprez targowych z dziedziny techniki grzewczej, wentylacyjnej, klimatyzacyjnej oraz instalacji wodno-sanitarnych. Odbywa się ona regularnie co 2 lata i bierze w niej udział ponad 2 400 wystawców z 56 krajów z ogromną liczbą odwiedzających sięgającą blisko 200 000 osób!

ISH to targi z ponad 50-letnią tradycją, niegdyś obejmowały one tematykę związaną z instalacjami sanitarnymi i grzewczymi, obecnie obszar wystawienniczy uległ poszerzeniu i obejmuje również m.in. tematykę chłodnictwa i klimatyzacji, energii odnawialnej i wielu innych. Na targach ISH prezentują swoje nowości wszyscy liczący się producenci urządzeń, będzie to więc niezwykła okazja do zapoznania się z najnowszymi produktami, technologiami i trendami.

Na tegorocznych Targach ISH nie zabraknie również firmy Glen Dimplex, najnowsze rozwiązania z dziedziny pomp ciepła zaprezentujemy na ekspozycji w pawilonie 9.0 na stoisku B63.
W pawilonie 9.2 na stoisku F53 będzie dostępna również druga ekspozycja Dimplex poświęcona kominkom elektrycznym.

Dodatkowe informacje na temat przebiegu samej imprezy dostępne są na stronie organizatora.

Zapraszamy!

2016-10-14

Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej i Efektywności Energetycznej RENEXPO Poland 2016

Product Category Section Image

W dniach 19-21 października 2016 roku w Warszawie, odbędą się 6 Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej i Efektywności Energetycznej RENEXPO (REnewable ENergy EXPOsition) Poland. RENEXPO Poland to jedno z największych i najważniejszych wydarzeń dotyczących energii odnawialnej w Polsce. Stąd też niejako "obowiązkowa" jest obecność na nich firmy Glen Dimplex – lidera w sektorze energii odnawialnych z 40-letnim doświadczeniem w rozwoju systemów opartych na pompach ciepła Dimplex.

20 października, w trakcie trwania targów odbędzie się V Jubileuszowy Kongres Polskiej Organizacji Rozwoju Technologii Pomp Ciepła pod nazwą „Najlepsze praktyki w likwidacji niskiej emisji”, który będzie poświęcony znaczeniu pomp ciepła w likwidacji niskiej emisji zanieczyszczeń powietrza. Prelegenci przedstawią między innymi aktualną sytuację na rynku pomp ciepła, omówią zmiany w warunkach technicznych budynków, które wkrótce wejdą w życie. Zapoznają też przedstawicieli samorządów z możliwościami dofinansowań do instalacji z pompą ciepła. Instalatorom i projektantom przedstawione zostaną główne założenia nowych, kompleksowych wytycznych doboru pomp ciepła i instalacji z pompami ciepła, które zostaną opublikowane na przełomie 2016-2017 r.

Zapraszamy!

19-21 października 2016 r.
Centrum EXPO XXI
Warszawa, ul. Prądzyńskiego 12/14
Stoisko Dimplex: H1-K1

Nowości produktowe

Nowości produktowe Dimplex

Dimplex wskazuje drogę do świadomej decyzji o wyborze innowacyjnych technologii w dziedzinie grzania, chłodzenia oraz wentylacji, oferta DImplex jest więc bardzo szeroka. Projektując nasze urządzenia, zawsze poszukujemy właściwego rozwiązania, które będzie dopasowane do indywidualnych rozwiązań i efektywnie wykorzystywało energię, dlatego obok innowacyjnych urządzeń grzewczych i chłodzących, posiadamy energoszczędne systemy rekuperacji, a także bardzo szeroką gamę elektrycznych urządzeń grzewczych i wentylacyjnych. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi nowymi urządzeniami, z których wybrane przedstawiamy poniżej.

2016-03-31

Inteligentny system sterowania Smart RTC+

Większość obecnych systemów regulacji temperatury pomieszczeń działa na podstawie danych o temperaturze zmierzonej w pomieszczeniu referencyjnym. Oznacza to, że jeśli nastawiona temperatura w tym pomieszczeniu zostanie osiągnięta, to mimo zainstalowania termostatów w pozostałych pomieszczeniach – w żadnym z nich nie będzie możliwe dostarczenie większej ilości ciepła. W inteligentnym systemie sterowania Dimplex Smart RTC+ powyższa wada została całkowicie wyeliminowana – system steruje temperaturą do 10 pomieszczeń niezależnie i osiągnięcie zadanej temperatury w którymkolwiek z pomieszczeń nie ma wpływu na temperaturę w pozostałych. Smart RTC+ działa w oparciu o regulatory RTM Econ współpracujące z automatyką WPM Econ5, WPM Econ5S, a także WPM Econ5Plus. Dodatkowo istnieje możliwość sterowania całym systemem za pomocą aplikacji Dimplex Smart Room Heating App* zainstalowanej na urządzeniu mobilnym.

Jak działa system Smart RTC+?

Zasada działania systemu Smart RTC+ jest niezwykle prosta – automatyka pompy ciepła wraz z zainstalowanymi regulatorami RTM Econ A/U mierzy temperaturę w każdym pomieszczeniu i za pomocą siłowników na rozdzielaczach otwiera obwody odpowiedzialne za dystrybucję ciepła do poszczególnych pomieszczeń niezależnie od pozostałych. Priorytet mają pomieszczenia o największym odchyleniu od zadanej temperatury.

Aplikacja Dimplex Smart Room Heating App*

Aplikacja Dimplex Smart Room Heating App* zapewnia doskonałą kontrolę systemu grzewczego i chłodzącego. Zaprojektowana jest w taki sposób by odbywało się to możliwie wygodnie dla użytkownika przy jednoczesnej wydajnej i oszczędnej pracy całego systemu. Kontrola temperatury odbywa się, nie na podstawie wartości ustalonej krzywej grzewczej, a na bazie rzeczywistych nastaw i ich odchyleń od zaprogramowanych wartości. W połączeniu z automatyką WPM Econ5, WPM Econ5S, WPM Econ5Plus i systemem RTC+ (regulatorami RTM Econ), aplikacja umożliwia sterowaniem do 10 pomieszczeń niezależnie. Obsługa aplikacji jest niezwykle prosta i sprowadza się do wprowadzenia podstawowych parametrów, jak np. komfortowa temperatura dla każdego pomieszczenia. Można ją pobrać z App Store.

* Dostępna na system iOS

2015-04-16

Po prostu łatwa wentylacja z odzyskiem ciepła – czyli nowy system dystrybucji powietrza Dimplex Air 56

Po prostu wiele zalet.

Wentylacja z odzyskiem ciepła w znaczący sposób podnosi komfort życia, gwarantując ciągłą wymianę zużytego powietrza na świeże, pozbawione czynników niekorzystnych dla zdrowia. Jest ona również doskonałym uzupełnieniem energooszczędnej instalacji grzewczej, gdyż potrafi wykorzystywać energię cieplną odzyskaną z powietrza. Centralny system wentylacji z odzyskiem ciepła Dimplex działa przy wykorzystaniu jednej większej centrali wentylacyjnej ZL o dużej wydajności, która za pomocą systemu rur podłączona jest do poszczególnych pomieszczeń. Zużyte powietrze z pomieszczeń przechodzi przez zintegrowany wymiennik ciepła (który odzyskuje energię cieplną), a następnie usuwane jest na zewnątrz. Odzyskane w ten sposób ciepło, wymiennik przekazuje dalej do pobieranego, świeżego powietrza zewnętrznego, które kierowane jest do odpowiednich pomieszczeń za pomocą kanałów wentylacyjnych. Centrale wentylacyjne z odzyskiem ciepła serii ZL oferują wydajność umożliwiającą skuteczną wentylację w budynkach o powierzchni 300 m2. Ich zastosowanie znacznie obniża straty ciepła wentylacyjnego, co pozwala na zmniejszenie kosztów ogrzewania. Centrale wyposażone są w wydajne i bardzo ciche nowoczesne wentylatory z 3 stopniami prędkości, umożliwiając indywidualne dopasowanie strumienia objętości powietrza. Odpowiedni wymiennik ciepła zapewnia odzysk do 95% energii cieplnej zawartej w powietrzu usuwanym, a wbudowany automatyczny bypass dba o komfortowe chłodzenie nocne w lecie. Parametry central wentylacyjnych z odzyskiem Dimplex serii ZL zostały potwierdzone certyfikatem Passivhaus.

ZL 300VF/400VF

Centrala wentylacyjna to nie wszystko.

Sama centrala wentylacyjna to nie wszystko – żeby cały system działał prawidłowo, potrzebny jest jeszcze system dystrybucji powietrza. Bardzo wielu dostawców oferuje systemy dystrybucji powietrza z dużą ilością komponentów, przez co stają się one zbyt skomplikowane i w efekcie uciążliwe w montażu. Mając do dyspozycji dużą ilość komponentów, ciężko je sprawnie dobrać – łatwo o pomyłkę, elementy niekoniecznie do siebie pasują. Nowy system dystrybucji powietrza Dimplex Air 56 przeznaczony do centralnego systemu wentylacji z odzyskiem ciepła jest jednym z najłatwiejszych w montażu systemów dostępnych na rynku. Jego zaletą jest niewielka ilość elementów – Dimplex ograniczył ich ilość do absolutnego minimum i w podstawowej wersji jest ich tylko 8. Właściwie montaż ogranicza się do zdjęcia zabezpieczenia poszczególnych komponentów i ich podłączenia, wszystkie czynności są więc nieskomplikowane i wydatnie skracają czas montażu. W największym skrócie Dimplex stworzył system dystrybucji powietrza składający się z kilku prostych elementów, które niczym klocki można szybko i sprawnie połączyć ze sobą. Jednak to co przede wszystkim odróżnia nowy system od już istniejących, to bardzo mała średnica rur.

Elastyczność i wyjątkowo mała średnica.

Głównym elementem systemu dystrybucji powietrza Air 56 są wykonane z tworzywa sztucznego rury KF R56 o średnicy zewnętrznej 56 milimetrów. Tak niewielka średnica oznacza, że można je zamontować dosłownie wszędzie: w podwieszanym suficie, podłodze, bezpośrednio pod wylewką czy w miejscach trudno dostępnych, w miejscach o podwyższonej wilgotności, a nawet w betonie. Montaż możliwy jest również w przegrodach instalacyjnych ścian budynków, pionach, szczelinach ścian. Niezależnie czy jest to nowe czy stare budownictwo. Praktycznie brak jest jakichkolwiek ograniczeń dotyczących instalacji – wszystko to przy jednoczesnym zapewnieniu maksymalnego przepływu powietrza. Dwuwarstwowa konstrukcja rur KF R56 gwarantuje również najwyższą stabilność: karbowana warstwa – zewnętrzna i gładka – wewnętrzna, zapewniają sztywność i odporność na obciążenia, nie ma więc obaw o złamanie rur bądź ich uszkodzenie w czasie montażu. Co więcej, rury idealnie dopasowują się do siebie i miejsca montażu, a doskonały przepływ powietrza możliwy jest nawet w ciasnych narożnikach czy kątach. Istnieje również wariant rur o tradycyjnej średnicy 75 mm, co sprawia że system można niezwykle łatwo połączyć z innymi rozwiązaniami. Dimplex KF R56 łączą w sobie zalety owalnych i okrągłych rur powietrznych: elastyczność oraz wysoką wydajność, mogą być one ułożone w każdą stronę i wygięte według indywidualnych potrzeb. Dzięki temu nie jest potrzebny zakup dodatkowych akcesoriów używanych do zmiany kierunku ułożenia instalacji.

Product Category Section Image

2015-04-03

Nowe pakiety z pompami ciepła

Naprawdę wydajny system oparty na pompach ciepła, oprócz samej pompy ciepła, potrzebuje odpowiednio dobranych pozostałych elementów instalacji. Dlatego asortyment wyposażenia dodatkowego z naszej oferty jest doskonale dopasowany do wymagań pracy pompy ciepła. Żeby jeszcze bardziej ułatwić prawidłowy jego dobór, w naszej ofercie można znaleźć właściwie skonfigurowane pakiety, które zorientowane są na wydajną, ekonomiczną i bezproblemową pracą całego systemu. Nasza oferta pakietowa jest systematycznie poszerzana, dlatego z przyjemnością przedstawiamy nowości w naszej ofercie – pakiety z kompaktowymi, gruntowymi pompami ciepła serii SIK TES oraz powietrznymi rewersyjnymi pompami ciepła serii LA S-TUR. Zapraszamy do zapoznania się ich opisem (kliknięcie w miniaturę otworzy opis urządzenia lub typoszeregu w nowym oknie).

ECONO DESIGN DESIGN PLUS EXCLUSIVE PLUS

PRESTIGE PLUS

2015-04-02

Nowe powietrzne pompy ciepła

Oferta powietrznych pomp ciepła do montażu zewnętrznego poszerzyła się o modele serii LA 9-18STU, które charakteryzują się cichą pracą oraz bardzo wysoką wysoką wydajnością. Zastosowane rozwiązania techniczne, jak np. elektroniczny zawór rozprężny i COP-booster zapewniają wysokie współczynniki efektywności COP, dlatego urządzenia osiągają roczne wskaźniki pracy porównywalne z gruntowymi pompami ciepła. Zapraszamy do zapoznania się z ich opisem (kliknięcie w miniaturę otworzy opis urządzenia lub typoszeregu w nowym oknie).

LA 12S-TU

LA 12S-TU

LA 18S-TU

LIK 12TU

2015-04-02

Nowe gruntowe pompy ciepła

Oferta gruntowych pomp ciepła poszerzyła się o kompaktowe modele serii SIK 6-14TES oraz SIW 6-11TES. Oba typoszeregi charakteryzują się niewielkimi wymiarami, wysoką wydajnością oraz bogatym wyposażeniem. Urządzenia posiadają już wbudowane główne komponenty instalacji dolnego i górnego źródła, a także niezbędne zabezpieczenia, ułatwiające montaż. SIW TES wyposażone są również w zintegrowany zasobnik c.w.u. o pojemności 170 litrów. Zapraszamy do zapoznania się ich opisem (kliknięcie w miniaturę otworzy opis urządzenia lub typoszeregu w nowym oknie).

SIK 6TES

SIK 8TES SIK 11TES SIK 14TES SIW 6TES SIW 8TES SIW 11TES

2015-04-01

Nowe wodne pompy ciepła

Oferta wodnych pomp ciepła poszerzyła się o wysokowydajne urządzenia serii WI 120/180TU o mocy 120 i 180 kW oraz wysokotemperaturową pompę ciepła WIH 120TU (120 kW), która przeznaczona jest do starszych instalacji wymagających wyższych temperatur zasilania. Zapraszamy do zapoznania się z opisem naszych nowych wodnych pomp ciepła charakteryzujących się bardzo wysoką wydajnością (kliknięcie w miniaturę otworzy opis urządzenia lub typoszeregu w nowym oknie).

WIH 120TU WI 120TU WI 180TU

2015-04-01

Nowe pompy ciepła c.w.u.

Oferta pomp ciepła c.w.u. poszerzyła się o 2 nowe modele: DHW 300+ oraz DHW 300D+. Są to urządzenia nowej generacji, które stanowią doskonałą alternatywę dla kolektorów słonecznych gdyż w przeciwieństwie do nich nie są uzależnione wprost od panujących warunków atmosferycznych. Oba modele wyposażone są w zasobnik c.w.u. o poj. 280 litrów i zaawansowaną automatykę. Oba modele są jednymi z najbardziej oszczędnych urządzeń na rynku przeznaczonych do przygotowania ciepłej wody użytkowej. Zapraszamy do zapoznania się z ich opisem (kliknięcie w miniaturę otworzy opis urządzenia lub typoszeregu w nowym oknie).

DHW 300+ DHW 300D+

2015-03-31

Nowe rewersyjne pompy ciepła

Oferta rewersyjnych pomp ciepła poszerzyła się o wysokowydajne powietrzne pompy ciepła serii LA 9-18S-TUR, powietrzne pompy ciepła typu split serii LAK 6-9 IMR, LAK 14ITR (system hydrobox) i LAW 6 IMR (system splydro) oraz wysokowydajną, wodną pompę ciepła dużej mocy WI 140TUR+. Zapraszamy do zapoznania się z opisem naszych nowych pomp ciepła do grzania i chłodzenia (kliknięcie w miniaturę otworzy opis urządzenia lub typoszeregu w nowym oknie).

LA 9S-TUR+

LA 12S-TUR+

LA 18S-TUR+

LAK IMR/LAK ITR

LAW 6IMR

WI 140TUR+

2014-06-23

Uniwersalne pompy ciepła powietrze/woda LA 22-28 TBS

Naszą linię grzewczych pomp ciepła powietrze/woda do montażu zewnętrznego zasiliły uniwersalne pompy ciepła LA 22TBS oraz LA 28TBS. Urządzenia zostały wyposażone w sterownik WPM Econ oraz innowacyjne wentylatory osiowe charakteryzujące się cichą pracą. Urządzenia zostały również dodatkowo wyciszone poprzez zoptymalizowanie przepływu powietrza przez specjalnie ukształtowaną obudowę oraz zastosowanie swobodnie pływającej płyty podstawy sprężarki. Wysokowydajny parownik zapewnia wysokie współczynniki efektywności COP, a dwie sprężarki umożliwiają redukcję mocy przy obciążeniu częściowym. Podwyższona temperatura zasilania (do 65°C) umożliwia pracę również w połączeniu z ogrzewaniem grzejnikowym, energooszczędne odszranianie odbywa się poprzez odwrócenie obiegu. Miontaż możliwy jest blisko ściany, a podłączenie pompy ciepła ze sterownikiem jest bardzo łatwe i odbywa się za pomocą standardowego 2-żyłowego przewodu poprzez sygnał MMS. Uniwersalna konstrukcja zapewnia wysokie bezpieczeństwo działania oraz elastyczne możliwości rozbudowy w celu uzyskania biwalentnego lub biwalentnego odnawialnego trybu pracy, a także systemu grzewczego z niemieszanymi i mieszanymi obiegami grzewczymi.

Product Category Section Image

2014-06-01

Pakiety PRESTIGE z pompami ciepła powietrze/woda LA 6-17 oraz LA 11TAS

Pompy ciepła Dimplex powietrze/woda potrafią doskonale wykorzystywać energię zgromadzoną w powietrzu, jednak aby cały system działał możliwie wydajnie, oprócz pompy ciepła, niezbędny jest prawidłowy dobór pozostałych elementów instalacji. Dlatego w ofercie Dimplex nie mogło zabraknąć pakietów, które oprócz pomp ciepła zawierają również komponenty uzupełniające pracę pompy ciepła. Całość jest doskonale dopasowana i zorientowana na wydajną, ekonomiczną i bezproblemową pracę całego systemu grzewczego. W tej kategorii, ofertę uzupełniły pakiety PRESTGE LA6TU, PRESTGE LA9TU, PRESTGE LA12TU, PRESTGE LA17TU wykorzystujące wysokowydajne pompy ciepła serii LA TU oraz PRESTGE LA11TAS wykorzystujący uniwersalną pompę ciepła LA 11TAS. Oprócz pomp ciepła w skład pakietów PRESTIGE wchodzą wieże hydrauliczne HWK 332 Econ5P lub HWK 332 stanowiące połączenie zasobnika na ciepłą wodę użytkową, szeregowego zbiornika buforowego (w HWK 332 Econ5P również automatyki) oraz zoptymalizowanych podzespołów do współpracy z pompą ciepła w jednej kompaktowej obudowie. Skład pakietów został zoptymalizowany do zastosowania w nowoczesnym budownictwie jednorodzinnym, gdzie m.in. ważna jest wysoka wydajność i oszczędna praca systemu przy jednoczesnej oszczędności miejsca.

Product Category Section Image