Warto przeczytać

Dimplex w prasie

Zapraszamy do zapoznania się z publikacjami na temat urządzeń Dimplex, a także informacjami prasowymi związanymi z naszą firmą. Obok nowości produktowych, w artykułach można znaleźć fachowe porady na temat nowoczesnych instalacji wykorzystujących pompy ciepła, systemy wentylacji z odzyskiem ciepła czy elektryczne urządzenia grzewcze. Oprócz tego zamieściliśmy również informacje na temat wybranych inwestycji wykorzystujących urządzenia Dimplex i wydarzeń, w których firma Glen Dimplex Polska brała udział w ostatnim czasie.

2013-10-25

Propagatorzy Innowacyjnej Technologii nagrodzeni, czyli Dimplex na tegorocznych targach RENEXPO®

W dniach 16-17 października 2013 r. odbyła się w Warszawie już trzecia edycja Międzynarodowych Targów Energii Odnawialnej i Efektywności Energetycznej RENEXPO® Poland. Wśród wystawców nie mogło zabraknąć również firmy Glen Dimplex. Uznany w branży producent elektrycznych urządzeń grzewczych oraz jeden z wiodących specjalistów w dziedzinie pomp ciepła, po raz kolejny potwierdził pozycję lidera zdobywając „Puchar RENERGY AWARD” w kategorii Innowacyjna Technologia: Pompy ciepła.

Pełny tekst do pobrania poniżej.

Renexpo Dimplex - informacja prasowa pobierz  

2013-08-13

Steruj pompą ciepła z komputera za pomocą modułu NWPM

Wydajność pompy ciepła zależy od jakości urządzenia i poprawnej instalacji, jednak maksymalną efektywność osiągnąć możemy również dzięki odpowiedniemu zarządzaniu całym systemem. Teraz sterowanie pompami ciepła firmy Dimplex jest jeszcze prostsze dzięki połączeniu ich z komputerem osobistym, smartfonem lub tabletem za pomocą modułu NWPM, który służy jako interfejs pomiędzy tymi urządzeniami grzewczymi a lokalną siecią komputerową.

Pełny tekst do pobrania poniżej.

Moduł NWPM Dimplex - informacja prasowa pobierz  

2013-08-06

Intymny klimat w centrum miasta, czyli kominki elektryczne marki Optiflame

Przytulne pomieszczenie oświetlone jedynie blaskiem kominka to dla wielu osób jedna z najbardziej romantycznych i relaksujących scenerii. Wciąż jednak wydaje się, że efekt ten można osiągnąć jedynie podczas pobytu w drewnianej chacie wśród górskich szczytów. A gdyby tak móc rozkoszować się takim klimatem w domowym zaciszu? To możliwe! Kominki elektryczne Optiflame dzięki rozbudowanej ofercie, łatwemu montażowi i szerokim możliwościom instalacyjnym pozwalają cieszyć się ognistym efektem w niemal każdym wnętrzu.

Pełny tekst do pobrania poniżej.

Przegląd kominków Optiflame pobierz  

2013-05-08

Inna wizja kominka, czyli nowe modele Synergy i Convex od Optiflame

Nowoczesne, minimalistyczne w wystroju wnętrze wcale nie musi być chłodne – wystarczy jeden element, aby zupełnie odmienić jego charakter. Kominek elektryczny to połączenie nowoczesnej technologii i atrakcyjnego designu z ciepłem przytulnego wnętrza. Nowości marki Optiflame – Synergy i Convex – dzięki unikatowemu wzornictwu i zastąpieniu polan drewna niestandardowymi rozwiązaniami są tego idealnym przykładem.

Pełny tekst do pobrania poniżej.

Synergy i Convex Optiflame pobierz  

2013-04-24

Kompaktowe pompy ciepła solanka/woda SIW 6-11TU – innowacja na miarę każdego domu

Firma Dimplex, specjalizująca się w technice elektrycznego ogrzewania domów i technice systemowej, wprowadziła do swojej oferty nowość – wysokowydajne pompy ciepła typu solanka/woda SIW...TU ze zintegrowanym zbiornikiem ciepłej wody użytkowej. Innowacyjne urządzenia zostały zaprezentowane po raz pierwszy na tegorocznych targach ISH we Frankfurcie, największej międzynarodowej imprezie w branży wentylacji, klimatyzacji, instalacji wodnych i sanitarnych.

Pełny tekst do pobrania poniżej.

Kompaktowe pompy ciepła solanka/woda pobierz  

2013-02-25

Kurtyny powietrzne Dimplex

W obiektach wielkokubaturowych aspekt strat ciepła oraz efektywności energetycznej należy rozpatrywać w sposób wielowymiarowy. Straty przez przegrody budowlane, straty ciepła przez system wentylacji i ciągi komunikacyjne, a także wszelakie zyski ciepła w aspekcie chłodzenia, należy bilansować i rozpatrywać w ujęciu całościowym.

Pełny tekst do pobrania poniżej.

ABC kurtyny Dimplex pobierz  

2013-02-12

Górne źródło w pompach ciepła

W poprzednim artykule z serii „dookoła pompy ciepła“ omówione zostały zagadnienia związane z doborem, wykonaniem i pracą dolnego źródła ciepła pompy ciepła. W tym artykule postaram się pokazać aspekty tzw. górnego źródła ciepła pompy ciepła, czyli instalacji grzewczej, przez ktorą energia z pompy ciepła jest przekazywana do budynku.

Pełny tekst do pobrania poniżej.

Górne źródło w pompach ciepła pobierz  

2013-02-12

Przyszłość bez oleju, gazu i węgla, czyli Dimplex na Budmie

„Budownictwo przyszłości. Inteligentna Architektura”. To hasło, pod którym odbyły się - Międzynarodowe Targi Budownictwa Budma 2013”. Zgodnie z nim ekspozycja i program wydarzeń w znacznym stopniu koncentrował się na prezentacji inteligentnych systemów projektowania, oszczędnych, niskoenergetycznych technologiach, innowacyjnych materiałach i systemach zabudowy oraz zintegrowanym sterowaniu i nowoczesnym zarządzaniu budynkiem. W tematykę targów świetnie wpisała się firma Glen Dimplex, posiadająca 40-letnie doświadczenie w rozwoju nowoczesnych, innowacyjnych, oszczędnych oraz przyjaznych dla środowiska systemów pomp ciepła Dimplex, wykorzystujących wodę gruntową, grunt i powietrze zewnętrzne jako źródło energii cieplnej.

Pełny tekst do pobrania poniżej.

Budma Dimplex pobierz  

2013-01-24

Pompy ciepła solanka/woda Glen Dimplex w zestawach z podgrzewaczami c.w.u.

Pompy ciepła solanka/woda dedykowane do budownictwa jednorodzinnego w ofercie Glen Dimplex to rozwiązania nie tylko bardzo przemyślane pod kątem systemowego układu zasilania o wysokiej wydajności energetycznej, ale teraz także oferowane w bardzo korzystnych cenach. Zestawy obejmują wszystkie elementy potrzebne do zbudowania kotłowni z pompą ciepła.

Pełny tekst do pobrania poniżej.

Pompy ciepła solanka/woda pobierz  

2013-01-16

ABC ogrzewania elektrycznego Dimplex

Firma Glen Dimplex, jako największy na świecie producent elektrycznych systemów grzewczych, posiada w swojej ofercie szeroką gamę produktów z tego zakresu. W ofercie znajduje się ogrzewanie bezpośrednie oraz akumulacyjne.

Pełny tekst do pobrania poniżej.

ABC ogrzewanie elektryczne Dimplex pobierz  

2013-01-10

Układ z dolnym źródłem ciepła

W artykułach przybliżone będą aspekty montażu i użytkowania instalacji z pompą ciepła. Szczególna uwaga zwrócona będzie nie na samą pompę ciepła, lecz na komponenty instalacji dolnego oraz górnego źródła.

Pełny tekst do pobrania poniżej.

Układ z dolnym źródłem pobierz  

2013-01-08

Pompy ciepła Dimplex na Malta Ski w Poznaniu

Niedaleko centrum Poznania znajdują się ulubione tereny rekreacyjne mieszkaoców tego wyjątkowego miasta. Ich centrum stanowi sztuczny zbiornik wodny zwany Jeziorem Maltaoskim. Tam też zlokalizowane są obiekty sportowo-rekreacyjne Malta-Ski, jedno z ulubionych miejsc wypoczynku mieszkaoców miasta. Jest to miejsce ze wszech miar wyjątkowe, prawdziwa „wyspa” w sercu wielkiego miasta i jak na zieloną wyspę przystało, dbająca o ekologię i środowisko.

Pełny tekst do pobrania poniżej.

Dimplex Malta Ski pobierz  

2013-01-05

Z widokiem na płomieo, czyli naścienne kominki panoramiczne SP 16 i SP 29 Optiflame

Pogoda panująca w naszym kraju płata figle przez większość miesięcy w roku, ograniczając chęci do spacerów na świeżym powietrzu. Jesienią, zimą i wczesną wiosną rozwiązaniem staje się relaks w domowym zaciszu. Warto więc zadbać o atmosferę panującą w naszych czterech kątach. Z kominkami naściennymi SP 16 i SP 29 z pewnością uda się wykreować przyjazny klimat, który pomoże czerpać przyjemność z chwil spędzonych w domu i tym samym zapomnieć o panującym na dworze chłodzie.

Pełny tekst do pobrania poniżej.

SP16 - SP19 - informarmacje prasowe pobierz